Sayfa 132/924 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232632 ... SonSon
Arama sonucu : 7392 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by turkson Yazıyı Oku
    Artik forumada kimse yazmaz oldu . Nereye gitti marsli fibonicco oflu nerdesiniz
    Kardeş gerektiğinde yazıyoruz.Kendimizi sessiz moda aldık..
    Hisse haber hissesi..
    Hikayesi ortada.Hikayenin önsözü belli.Giriş ve gelişme bölümü 20-25 sene sürmüş.Şimdi sonuç bölümünü bekliyoruz..
    Boş yazılara takılmayın.Para kaybedelim ama seviyemizi kaybetmeyelim...

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Munzamın elinde hatırı sayılı kurucu hisse bulunmakta. Bir ara Fibonacci paylaşmıştı diye hatırlıyorum rakamı.
     Alıntı Originally Posted by Alpiko Yazıyı Oku
    Munzamın elinde kurucu olduğuna emin miyiz? yoksa bu sadece hissesi oranında elinde bulunmalı şeklinde bir varsayım mı?
    LG-H960 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Alpiko Yazıyı Oku
    Munzamın elinde kurucu olduğuna emin miyiz? yoksa bu sadece hissesi oranında elinde bulunmalı şeklinde bir varsayım mı?
    Munzamın elinde oranı nispetinde A-B-C ve kurucu hisseleri var..
    Aşağıdaki tablo üç aşağı beş yukarı tutuyor..

4.  Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Munzamın elinde oranı nispetinde A-B-C ve kurucu hisseleri var..
    Aşağıdaki tablo üç aşağı beş yukarı tutuyor..

Bilgilendirme için teşekkür ederim ancak resmi evrakta da görüldüğü üzere kurucu ile ilgili hisse oranı ve adetleri görünmüyor.
    Kurucu hisseler banka kurulum aşamasında iken belli oranın üzerinde hisse alan yatırımcılara verilmiş olan imtiyaz hisseleri olup o dönemde munzam diye bir yapı olmadığı için elinde olduğunu tahmin ettiğimiz kurucular munzamın elinde olmayabilir mi?????
    Burada yazdıklarım kendi görüşlerimdir, yatırım tavsiyesi asla değildir. Benim aklım bana zor yetiyor sana nasıl yetsin.

5. Kurucunun temsili olmadığı için resmi evrakta görülmeyebilir ama kesinlikle var.
     Alıntı Originally Posted by Alpiko Yazıyı Oku
    Bilgilendirme için teşekkür ederim ancak resmi evrakta da görüldüğü üzere kurucu ile ilgili hisse oranı ve adetleri görünmüyor.
    Kurucu hisseler banka kurulum aşamasında iken belli oranın üzerinde hisse alan yatırımcılara verilmiş olan imtiyaz hisseleri olup o dönemde munzam diye bir yapı olmadığı için elinde olduğunu tahmin ettiğimiz kurucular munzamın elinde olmayabilir mi?????
    LG-H960 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Alpiko Yazıyı Oku
    Saygıdeğer Alpiko..
    Kurucu hisse sermayeyi temsil etmediği için tabloda gözükmemesi normal..
    Ancak kesin kurucu hisse var diyemeyiz.Sizin dediğinizde mantıklı..
    Ancak yüzdesel oranlı ortaklık varsa bütün tertip hisselerinde de o oranda hissesi vardır diye tahmin ediyorum..
    ANCAK munzamda kurucu hisse yoksa burada yazdığımız çoğu senaryoyu baştan yazmamız gerekecek..

7. Niye soruyorum, çünkü eğer öyleyse kurucuya uygulanan kısıtlama anlam kazanmış ve munzama doğru akım olacak şekilde temettü yerdeğiştirmesi sağlanmış olduğu bariz ortaya çıkmış olur ve 1991 de bu kısıtlama yapılırken kurucular kurulu toplanıp çoğunluk aranmamış olması da anlam kazanmış olur. (elinde olduğunu düşündüğümüz kurucu hisse çoğunluğu hiç olmamıştı belki de)
    Burada yazdıklarım kendi görüşlerimdir, yatırım tavsiyesi asla değildir. Benim aklım bana zor yetiyor sana nasıl yetsin.

8. Munzamın bankanın kontrolünü sağlamak amacıyla sermaye de yeri olmadığı için kuruculara yatırım yapmaya ihtiyacı yoktu, bu hisseleri neden edinmiş olsun ki?

Sayfa 132/924 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232632 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •