Sayfa 132/501 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon
Arama sonucu : 4008 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku

Tam olarak öyle değil, bir çeşit "patron satıyor" algısı yaratılmış ve pozisyon alan kurumlar zararına vermişler malı... En azından takaslar öyle söylüyor. Gayet tabiki geçmişe mazi derler ancak maliyetlenme bölgeleri teknik anlamda önemli seviyeler.

Bu takas, tahsili öncesindeki "asıl satışların" yani 204 milyon lotluk satışın hemen öncesinde gerçekleşmiş. Muhtemelen tahtaya giren grup olayı haber aldı ve zararına pozisyonu boşalttı. Hazır iş güç yokken maksadım bunu analiz etmek, çıkarımlarım yanlış da olabilir. YTD

Saygı ve hürmetlerimle
    Hah işte o haberi olmayan ve aldıkça alan kesimdenim ben ;)

tahsisli olayimiz da bittigine gore bundan sonraki fiyat artisi ancak Cante hissesi almak isteyen insanlarin cogalmasi ile mumkun. Kendi aramizdaki al satlar bu fiyatlardan olmaya devam edecektir. Yeni gelecek olan alicilar ancak hikayeye gelir.

bununda en bilinen yolu, iyi finansallar, iyi nakit yaratimidir. Sirketin nakit yaratma kapasitesi arttikca, kokuyu alan kopek baliklari fiyata bakmadan gelmeye baslayacaktir.

Takdir edersiniz ki son 1 yilda sirket, gerek enerji fiyatlari, gerek regulatorler nedeniyle sendeledi. Simdi toparlanma zamani. sadece zamana ihtiyaci var. Iyi finansallarin onunde kimse duramaz.

3.  Alıntı Originally Posted by Vesper Yazıyı Oku
    Forum an itibari ile 34 kişi tarafından izleniyor.
    ....
    sabah çok kalabalıkmış burası....
    çok yazan da olmazdı, bugün çok kişi de paylaşım yapmış....

dutluktu buralar....
    azaz nickli hesabımın açılmasını talep ediyorum admin....
    ne mutlu Türküm diyene....

4. Temel handikap, son 2 yıldır enerji sektörü hisselerinin yoğun yeni halka arzı bence. Bilançolar geldikçe ve büyük kısmının (Ör.: TATEN) içi boş hayaller olduğu ortaya çıktıkça, aynı sektörde; borçsuz ve temel rasyolara göre ucuz kalmış olduğu herkes tarafından görülecektir zaten.

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bir hissede bodoslama baskı var ise, orada hayat vardır...

--sıkı tutunmak ekranı izlememek ve sabır-sabır-sabır.....
    Bize düşen, üstadın da dediği gibi sabır...Ne güzel demiş...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir...

5. Açıklamalar
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun 27.10.2023 tarihli 2023/65 sayılı bülteninde; Çan2 Termik A.Ş.'nin (Çan2) 1.262.050.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 800.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortakların yeni pay alma haklarının tamamen kısıtlanması suretiyle artırılması ve ihraç edilecek payların tamamının, halka arz edilmeksizin Çan2'nin hakim ortağı Odaş Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş.'ye tahsisli olarak satılması amacıyla düzenlenecek ihraç belgesinin onaylanması talebi, SPK tarafından olumlu karşılanmış olup, işleme ilişkin SPK tarafından onaylanmış ihraç belgesi 07.11.2023 tarihinde Çan2 Termik A.Ş. tarafından KAP üzerinde yayınlanmıştır.

Söz konusu işlemde beher pay bedelinin tespiti için Borsa İstanbul'a 30.10.2023 tarihinde başvurulmuş olup, Borsa İstanbul'dan alınan 31.10.2023 tarihli yazıda; başvuru tarihi itibarıyla bir önceki haftanın son iş gününden geriye doğru geçmiş 10 iş günü oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatlar üzerinden belirlenen baz fiyatın ile başvuru tarihinden önceki işgününden başlamak üzere geçmiş 10 iş günü boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatlar üzerinden belirlenen baz fiyatın 18,45 TL olduğu belirtilmiştir. Buna müteakip işlem fiyatı 21,76 TL olarak belirlenmiştir.

Tahsisli sermaye artışı üzerinden yaratılan toplam 138.116.902,57 TL nominal değerli Şirket payları, Şirket ortaklarından Odaş Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş.'ye 1 TL nominal değerli pay için 21,76 TL fiyatla Kurumumuz aracılığıyla (Alıcı/Satıcı Üye) toptan alış satış işlemleri kapsamında satılacaktır.

Satılacak toplamda 138.116.902,57 TL nominal değerli paylar halihazırda "Borsa'da işlem gören niteliktedir".

Söz konusu işlemin Borsa İstanbul A.Ş. Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında gerçekleştirilmesi için bugün (07.11.2023) Borsa İstanbul'a başvuru yapılmıştır.

Satış işleminin 09.11.2023 tarihinde ve takasının da Pay Piyasası takas süreci dışında yapılacak olması planlanmaktadır.

Saygılarımızla,

6.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    SPK fiyatı belirledi,
    10 günlük ortalama olayı yok.
    Lütfen yanıltıcı olmayalım.
    Sagliklar
    Demek ki neymiş, referans fiyat varmış. Bilginiz olmadan yazmayın dedim defalarca. Biz bu piyasayı yutmuş adamlarız üstadım hafife almayın.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir...

7. 21,76-18,45=3,31
    Satılacak toplamda 138.116.902,57 TL nominal değerli paylar halihazırda "Borsa'da işlem gören niteliktedir".

Bu cümleye takıldım üstat,yorumun nedir.

Alıntı Originally Posted by HYPATAI Yazıyı Oku
    21,76-18,45=3,31

Bu cümleye takıldım üstat,yorumun nedir.
    2 yil boyunca satamaz. 2 yil sonra satabilir

Sayfa 132/501 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •