Sayfa 133/391 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon
Arama sonucu : 3246 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    müzikal dostum kocaer 36 yı gördükten sonra acaba hiç satış yaptınız mı çok merak ediyorum...göz göre göre maniplasyon olduğunu gördüğünüze göre siz de bir şeyler yapmış olmalısınız...( açıkçası ben hiç bir şekilde dokunmadım....2025 yılının sonlarına kadar da tutma hedefim var...bundan ne kadar başarılı olurum bilemiyorum.. )
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    müzikal dostum kocaer 36 yı gördükten sonra acaba hiç satış yaptınız mı çok merak ediyorum...göz göre göre maniplasyon olduğunu gördüğünüze göre siz de bir şeyler yapmış olmalısınız...( açıkçası ben hiç bir şekilde dokunmadım....2025 yılının sonlarına kadar da tutma hedefim var...bundan ne kadar başarılı olurum bilemiyorum.. )
    Yapmadım sevgili keko. Daha önce satacağım fiyatı açıklamıştım. Tek lot almadım, tek lot satmadım. Manipülasyon yapılıyor olması benim için satış sebebi değil, zira maliyetim çok düşük. Ama 30 liralardan giren yatırımcının burada canının sıkıldığı da bir gerçek. Bu manipülasyon olmasaydı, her şey olması gerektiği gibi hareket etseydi kimse üzülmezdi. Senin değerli tespit ve yorumların da daha değerli olurdu. Şimdi bir şey ifade etmiyor, yanılıyor muyum?

Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Yapmadım sevgili keko. Daha önce satacağım fiyatı açıklamıştım. Tek lot almadım, tek lot satmadım. Manipülasyon yapılıyor olması benim için satış sebebi değil, zira maliyetim çok düşük. Ama 30 liralardan giren yatırımcının burada canının sıkıldığı da bir gerçek. Bu manipülasyon olmasaydı, her şey olması gerektiği gibi hareket etseydi kimse üzülmezdi. Senin değerli tespit ve yorumların da daha değerli olurdu. Şimdi bir şey ifade etmiyor, yanılıyor muyum?
    Ben de bazı şeyleri tahmin ediyorum ve bu tahminlerim doğrultusunda beklemeyi tercih ediyorum...son çıkış sürecinde de hiç trade etmedim..becerebilenleri ben her zaman tebrik ediyorum...çok da zamanı kalmadı artık jes ile ilgili de kapların gelmesi gerekiyor...sabırla bekliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Ben de bazı şeyleri tahmin ediyorum ve bu tahminlerim doğrultusunda beklemeyi tercih ediyorum...son çıkış sürecinde de hiç trade etmedim..becerebilenleri ben her zaman tebrik ediyorum...çok da zamanı kalmadı artık jes ile ilgili de kapların gelmesi gerekiyor...sabırla bekliyorum...
    bu ayın 18 inde yani 5 gün önce bu yorumu yapmıştım...beklediğim ilk kap haberi bu gün geldi..jes ile ilgili kap haberlerin de peyde pey gelmesini bekliyorum...

*********************2022 / 3 / aylık****2022 / 6 / ** 2022 / 9 ** 2022 / 12 ** 2023 / 3** 2023 / 6 aylık

geçen sene 3 aylık hasılat 1 877 miyar tl sırası ile 4 322 *** 6 947 / * ** 9418 **** 2 677 ***** 5 244 milyar

***************************** aradaki fark 2 425 *** 2 415 / *****2 671**** 2 673****** 2 425 milyar

ressmi yıllık enflasyonun 60 / 70 lerde gerçek enflasyonun 110 / 130 larda olduğu gerçeği ile şirketin hasılat artış oranı 3 aylık aralarda % 10 bile yok enflasyon olduğu halde satışları artmamış piyasaya gelen zamlar belli % 100 ün üzerinde gerçekci olmak lazım satışlar enflasyona göre düşük şirket hisse satacaksa düşünmek lazım numaradan yabancı kurumsal a satar sonra tahta dan yatırımcıya satarlar manüplasyonun en alasını yaparlar 6 aylık bilançoyu nasıl şişirdiklerini gösterdim ama aforoz etmeye çalışıldı 31 50 ve üzeri iyi fiyat diye belirtmiştim
    yatırım tavsiyesi değildir

6.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku

*********************2022 / 3 / aylık****2022 / 6 / ** 2022 / 9 ** 2022 / 12 ** 2023 / 3** 2023 / 6 aylık

geçen sene 3 aylık hasılat 1 877 miyar tl sırası ile 4 322 *** 6 947 / * ** 9418 **** 2 677 ***** 5 244 milyar

***************************** aradaki fark 2 425 *** 2 415 / *****2 671**** 2 673****** 2 425 milyar

ressmi yıllık enflasyonun 60 / 70 lerde gerçek enflasyonun 110 / 130 larda olduğu gerçeği ile şirketin hasılat artış oranı 3 aylık aralarda % 10 bile yok enflasyon olduğu halde satışları artmamış piyasaya gelen zamlar belli % 100 ün üzerinde gerçekci olmak lazım satışlar enflasyona göre düşük şirket hisse satacaksa düşünmek lazım numaradan yabancı kurumsal a satar sonra tahta dan yatırımcıya satarlar manüplasyonun en alasını yaparlar 6 aylık bilançoyu nasıl şişirdiklerini gösterdim ama aforoz etmeye çalışıldı 31 50 ve üzeri iyi fiyat diye belirtmiştim
    yatırım tavsiyesi değildir
    Sn Kartopu,

Öncelikle yaptığınız analiz ve açıklama için teşekkürler.

Evet dediğiniz gibi 2022 yılını baz alarak karşılaştırsak satışlarda büyümeden çok mevcut durumu koruma eğilimi gozukmekte ancak burda unutulmamalidirki 2023 yılı demir-celik sektörü için en kötü sonuçların geleceği bir sene olmuş olacaktir.Kcaer suan için kötü sektörün iyilerinden.Sektordeki sirketlerin zarar açıkladığı dönemlerde özellikle döviz pozisyonu fazlaligiyla karliligini surdurebildi.

Yani bu sene sektör için en kotusuydu ve Kcaer bu ortamda bile sektörden ayrısan sonuçlar acikladigi gozukuyor.Ozellikle karlilikta..
    2021 yılı 2022 yılı yıllık satışlarına bakılırsa %100 üzerinde bir artış söz konusu.Ben 2024 ve sonrası için de bu büyümenin devam edeceğini düşünüyorum ve özellikle katma değer ürünlerini artırma politikasi,enerji yatırımları da karliligini yükseltecektir.

Özetle bu yılki sonuçlar sektör için en kötüsü olacaktır.Sektorde genel bir iyilesme oldugunda ruzgari da arkasina alacağını düşünüyorum.

2021 Yıl sonu hasilati:4200
    2022 Yıl sonu hasilati:9400
    2023:?
    2024:?

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

27 ekimden bugüne takas değişimi . y t d

27 ekim 13 kasım arası takas değişimi . y t d

Sayfa 133/391 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •