Onemli Gunler Banner
Sayfa 134/1002 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Bence dolar 12,57 yi geçmeden yükseliş yok borsa da 1773 altına gelmeden düşüş olmaz buralarda gidip gelirler benim asıl korkum 3 ocaktan sonra faizler bilhassa 2 yıllık tahvil faizleri uçarsa borsa çakılabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    DolarTL ile paralel hareket ediyor.Bende iş portföy eurobond fonu var.3 senedir tutuyorum.cds lerden etkilenmiyor.Direk dolarTL.ile birlikte hareket ediyor.Şu ana kadar Dolar getirisi %56 iş portföy eurobond fon getirisi %53 hemen hemen aynı.Ha dolar almışsın,ha eurobond fonu almışsın

Bir de bu fonlarda kar üstünden yüzde 10 stopaj veriliyor

Yani bunları alan dolar bazında kaybediyor bile denebilir
    Fon yerine Direkt eurobond alınsa en azından kar edersiniz dolara karşı

3. Tsk.sabah 09 da tekrar alim deniycem
     Alıntı Originally Posted by Red61 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşım ;

Daha erken bir saatte denemeni öneririm ben 09.01 de bu sabah aldım
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    Bir de bu fonlarda kar üstünden yüzde 10 stopaj veriliyor

Yani bunları alan dolar bazında kaybediyor bile denebilir
    Fon yerine Direkt eurobond alınsa en azından kar edersiniz dolara karşı
    Evet aynen satışta %10 stopaj var.Bütün döviz içerikli fonlarda Stopaj var.Seçici olmak şartıyla Direk eurobond almak daha iyi olabilir. Eurobond yatırımını çok uzun vadeli tutmak gerek.

5. Sayın seranto ben Osmanlı yatırımla çalışıyorum hiç sorun yaşamadım isterseniz sizde deneyin ayrıca çok iyi bilgi veriyorlar hemde hergün watsap dan ben çok memnunum hatta bana bazı fonları alma dediler ben dinlemeden aldım zararım arttı onları dinleseydim daha az zararım olacaktı. Genede siz bilirsiniz

6. Döviz içerikli fonlarda bugün uygulanacak kur farkı +%3.84 hadi iyisiniz bugün.

7. Döviz iyi fakat viop , borsa ve tahvil faizleri kötü fondaki ağırlıklar çok önemli bakalım ne olacak

8.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Mesut hocam yerli hisselerle ilgili mi bu görüşünüz ?
    Açıkçası şu anda son bir haftada %35-40 düşmeyen fonlar, PPF ve içinde az oranda hisse bulunduran değişken fonlar. Ben borsada 5-6 ay, yatay bir seyir bekliyorum, erken seçim ve enflasyonun bilançolara yansımasından başka da tekrar Bist'i hareketlendirecek bir şey göremiyorum. O yüzden en azından 6 ay ve daha uzun vadeli yatırım yapan biri için, %10-15 düşmüş değişken fonum olsaydı, YP'ye göre değerlenen fonlara aktarmaktan çekinmezdim. 6 ay, 1-2 yıl vadede, değişken fonda kazanacağımın çok daha fazlasını, bahsettiğim fonlarda kazanacağımı düşünüyorum.

Buradaki teorim de, enflasyon sarmalına girmiş, gelecek dönemlerde de mucizevi bir şekile bu sarmaldan çıkması beklenmeyen bir ekonomide, dolar kurunun düşmesini beklemenin abes olduğuna dayanıyor. Bu ülkede sanki dolar kurunun artmasının yegane sebebinin yerlilerin alım yapması olduğu düşüncesi, gerçeklerle örtüşmüyor.

Doların fiyatını arz-talep belirler. Dolar basamayacağımıza ve IMF'den para kabul etmediğimize göre, bu ülkede ihracat ve turist gelirlerini arttırmaktan başka arz yönlü, düşük kurlarla ithalatın daha cazip hale geleceği, ihraç mallarının bile ithal ara mallara bağlı olduğu, büyüme yönlü bir ekonomide cari açığın artmasının kaçınılmaz olduğunu dikkate alarak da talep yönlü sürekli terste kalacağımızı düşünüyorum. Kilit nokta ihracat gibi duruyor, ama bir taraftan o da hammadde, ithal girdi, doğalgaz-petrol fiyat gibi dolara endeksli girdilere, diğer taraftan ucuz işgücüne bağlı. Sözün özü, muhtemelen hiç birimiz, bu ülkenin cari fazla verdiğini, dolar-euro içinde yüzdüğünü göremeyecek. Uzun vadede YP fonlar özellikle de nereden girildiğine bağlı olarak daha fazla kazandıracak.

İddiamı ortaya atarken, şartlarımı da yazdım, ha olur ya, Amerika'nın sözü geçmez olur, her taraftan dolar değil coin fışkırır, Amerika'nın bastığı 10 Trilyon doların çoğunun bizim ülkeye akacağı tutar, Reis kimsenin bilmediği bir yöntem bulmuştur, Nobel'e aday olur, ha o zaman benim teori de çöp olur, burada yazdığımla kalırım.

Sayfa 134/1002 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •