Onemli Gunler Banner
Sayfa 134/684 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 5472 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

haftalık hisse yarışmamızda kurallara uygun 3 hisse seçin 1 hafta yarışalım.
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...56#post1651656
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Halka açıklığı % 50 nin üzerinde olan hiç bir hisseye bulaşmak doğru değil.
    Genellikle bu tip hisseler batıyor. Bir çok hissede devamlı surette MKK ya müracaaat var,
    Adam şirketine güveniyorsa niye % 50 nin üzerinde halka arza gidiyor.
    Borsaya bazı hisseler baktığın zaman halka açıklığı % 90 ların üzerinde olan bir çok şirket var, bunlarda çok dikkatli olmak lazım.
    Birde bir çok şirket defter değerinin 5/10 katından işlem görüyor,
    Bu hisselerde çok tehlikeli, bulaşmak hiç doğru değil.

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by iyinesil Yazıyı Oku
    Halka açıklığı % 50 nin üzerinde olan hiç bir hisseye bulaşmak doğru değil.
    Genellikle bu tip hisseler batıyor. Bir çok hissede devamlı surette MKK ya müracaaat var,
    Adam şirketine güveniyorsa niye % 50 nin üzerinde halka arza gidiyor.
    Borsaya bazı hisseler baktığın zaman halka açıklığı % 90 ların üzerinde olan bir çok şirket var, bunlarda çok dikkatli olmak lazım.
    Birde bir çok şirket defter değerinin 5/10 katından işlem görüyor,
    Bu hisselerde çok tehlikeli, bulaşmak hiç doğru değil.

YTD
    Zamanında yakın takibimde olan Uşak ve Yataş yüzde 55 civarında halka açıklık oranına sahip. Her sene ciro ve kar artışına devam ettiler.
    Elinde tutanlar da ciddi kazançlar da elde etti. Bu örnekler çoğaltılabilir.

Brksn da kesin böyle olacak demiyorum sadece yaptığınız genellemenin doğru olmadığını söylemek istedim.
    Ayrıca Brksn'ın pd/dd oranı 1.4 lerde. Yani daha 5-10 lara çok var
    Ytd

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by talebe37 Yazıyı Oku
    Zamanında yakın takibimde olan Uşak ve Yataş yüzde 55 civarında halka açıklık oranına sahip. Her sene ciro ve kar artışına devam ettiler.
    Elinde tutanlar da ciddi kazançlar da elde etti. Bu örnekler çoğaltılabilir.

Brksn da kesin böyle olacak demiyorum sadece yaptığınız genellemenin doğru olmadığını söylemek istedim.
    Ayrıca Brksn'ın pd/dd oranı 1.4 lerde. Yani daha 5-10 lara çok var
    Ytd

garanın akbank thy nın da halka açıklık oranı % 50 onlarda batar almamak lazım

hele kardemir hiç alınmaması lazım halka açıklık oranı % 92

5.  Alıntı Originally Posted by didim Yazıyı Oku
    Kademeli alım satım yapanlar için panik yoktur.
    2,54 satış.
    2,32 alış.
    Şimdi beklemede.
    Bende 2.54 'den sattıklarımı sizin gibi 2.32 ort ile yerine koymuştum.
    Yarın eksi de 2.20 lere gelirse bir alım daha yaparım. Daha düşüp 2 ye gelirse son alımımı yapar beklemeye geçerim.

Hisse teknik olarak ucuz görünüyor. Zamanın da çok üst seviyeleri görmüş bir hisse. Şu anda tepelere çok uzak dibe yakın konumda.
    Yıllık bazda endeks yüzde 35 artarken Brksn sadece yüzde 8 prim yapabilmiş.

Endeks altında getiri sergilediği 2017 yılında sanılanın aksine temel olarak da güzel işler yapılmış.

Ciro da %28 artış sağlanırken faliyet karında %105 dönem karında da %118 artış yakalamış. Ayrıca ciro daki ihracat payıda %37 den %43 e çıkmış.

Tüm bu olumlu artışlarda euro/dolar paritesinin 1.06 lardan 1.24 lere gelmesinin etkisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü şirket mamullerin büyük kısmını dolar bazlı alıp ihracatı euro bazlı yapıyor. Bu da parite yükseldikçe kar marjını yükseltiyor.

Sene sonunu 62 milyon tl ciro ile kapattığını varsayarsak 35 milyon tl piyasa değerinden işlem görmesine pahalı demek acımasızlık olur.

Şuanda şirketteki 2 sıkıntıdan biri hala yüksek f/k oranı ve iyi olan faliyet karını düşüren finansal giderler.
    Son 2 çeyrekte bu sıkıntılarda da hafif düzelme işaretleri var.

Parite 1.20 lerin üzerinde kaldıkça geleceğinin daha iyi olacağını düşünüyorum. Endeks de ciddi bir çöküş olmadıkça fiyatının yükseleceğine dair ümidimi korumaktayım.

Tüm yazdıklarım tamamen şahsi çıkarımlarımdır.
    Ytd

6. talebe37....Değerlendirmeniz gayet tutarlı ve güzel....Sağ olasın.

7. Tencerenin altını biri ateşledi.Yemek çabuk olsa bari.Acıktım.

8.  Alıntı Originally Posted by didim Yazıyı Oku
    tencerenin altını biri ateşledi.yemek çabuk olsa bari.acıktım.
    tüp bitti galiba...

Sayfa 134/684 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •