Sayfa 134/907 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 7253 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. vw modeli ertelenmiş anladığım kadarıyla. late 2024 yazıyor heryerde. oysa geçen sene açıklanan 2023 ikinci yarı idi

2.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    vw modeli ertelenmiş anladığım kadarıyla. late 2024 yazıyor heryerde. oysa geçen sene açıklanan 2023 ikinci yarı idi
    Çok büyük yatırım yapıyor şirket hem elektrik yatırımı hem pandemiden cıkıs hem tedarik sorunları hem yeni modeller hem yeni fabrika alımı hem yeni wv ortaklıgı şirketin işi zor piyasa yapıcılar bu işin son rüzgarını görmek istiyor olabilirler.
    Türk traktör vs bu kadar hikaye barındırmamasıma ragmen uctu gitti…

Bazen sinir bozucu olabiliyor.
    Ytd syg

3. Türk traktör ip üzerinde yürüyor.
    çiftçilere ziraat bankasının yıllık %5 ten kredi kullandırması satışların sebebi
    M.Ş. bunu fark ederse sinek avlar.
    not: bu kredi bir ihtiyaçı karşılamaktan ziyade ucuz kredi ile zenginleşme aracına döndü.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    12 f/k ortalama alsak

85 TL hisse basi kar yapsa sene sonu olmasi gereken fiat 1020 TLdir

Pek de buyuk bir potansiyal yok esasinda.

Birakin Kral uyusun..

Dinlensin..
    Dudu abi, bende bakkal hesabından gidiyorum , gecen sene 995M $

gecen sene 475K arac bu sene 650K arac satsak, orantı ile 103TL HBK ve sizin 12 fk'yı alsak >> 1236TL ediyor

hürmetle

5.  Alıntı Originally Posted by skardes Yazıyı Oku
    Dudu abi, bende bakkal hesabından gidiyorum , gecen sene 995M $

gecen sene 475K arac bu sene 650K arac satsak, orantı ile 103TL HBK ve sizin 12 fk'yı alsak >> 1236TL ediyor

hürmetle
    Şunu anlamıyorum : Niye 12 fk yı alıyoruz. Bu şirket atılım halinde . Avrupa da ticarinin 1 numarası. Elektrikli araç yatırımları herkesten fazla. Tır - Kamyon segmenti fiyat/kalitede bir numara. Vw in en çok satan ticarisini yapmaya başlamış. Doblo dan boşalan bütün pazarı coruier ile doldurmak üzere. Tüm segmenti yenilemiş. Ford global elektrikli araç işini yönetememiş , Froto ya ekstra proje düşermi hesapları yapılıyor. Bence şu anda 15-20 fk yı hakediyor. 2025 te nasıl olsa 10-12 fk ya düşer
    Bunun problemi, tahtanın sahibi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,418
    Ben hesaplamalari konservatif yaparim..

Gecmis f/k bandinin orta seviyesi bana yeter.

Daha uzeri olursa sevinirim.

Daha alti olursa da uzulmem.

Kasimda 10 TL Mart 2024 de 30 TL kasim 2024 de 50 TL brut temettu isterim.

Ustu yatirimlara gitsin.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Şunu anlamıyorum : Niye 12 fk yı alıyoruz. Bu şirket atılım halinde . Avrupa da ticarinin 1 numarası. Elektrikli araç yatırımları herkesten fazla. Tır - Kamyon segmenti fiyat/kalitede bir numara. Vw in en çok satan ticarisini yapmaya başlamış. Doblo dan boşalan bütün pazarı coruier ile doldurmak üzere. Tüm segmenti yenilemiş. Ford global elektrikli araç işini yönetememiş , Froto ya ekstra proje düşermi hesapları yapılıyor. Bence şu anda 15-20 fk yı hakediyor. 2025 te nasıl olsa 10-12 fk ya düşer
    Bunun problemi, tahtanın sahibi.
    Ben de f k ya bakmadan bu fiyatların boş oldugunu düşünüyorum bugün ford otosan bana göre 25 milyar 30 milyar arası olması gerek.
    Gecen Almanya ya gittim sn alanzo iş gezisi bir nakliye şirketi filosunu ford f max yapmıs adamlar ballandıra ballandıra anlattı..
    Tekrar ifade ediyorum ki Avrupa daki tüm ford fabrikalarını bize verseler bedava pazar payını atar dagıtırız.Bizim sermaye grubu aç iştahlı bu da işe yansıyor.

Tahta sahibi eger varsa ben alan satandan anlamam bilmedipim bir şey bu fiyatı bıktırıp ya kimseyi sokmak istemiyor ya da mal topluyor 3 5 yıl sonrasına…

Piyasa mantıgına göre de yatırımdaki şirkete gelmek de istemiyorlar çünkü malın sahibi var ama serseri tahta olsa kagıt 2500 e giderdi şimdi bence….
    Ford otosan tesislerini italya ya götürsek piyasa degeri kaç olurdu ülke riskleri de var onun için bu fiyatlarda dolanıp duruyoruz.Gene şükür bu hale…

Bence
    Ama şunu ifade edeyim 50 dolar 100 dolar olunca b tip hisse senedi ya da bedelsiz yapmalılar yoksa ilerde eklerken hesap zor olcak;)
    Syg ytd

8.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Ben de f k ya bakmadan bu fiyatların boş oldugunu düşünüyorum bugün ford otosan bana göre 25 milyar 30 milyar arası olması gerek.
    Gecen Almanya ya gittim sn alanzo iş gezisi bir nakliye şirketi filosunu ford f max yapmıs adamlar ballandıra ballandıra anlattı..
    Tekrar ifade ediyorum ki Avrupa daki tüm ford fabrikalarını bize verseler bedava pazar payını atar dagıtırız.Bizim sermaye grubu aç iştahlı bu da işe yansıyor.

Tahta sahibi eger varsa ben alan satandan anlamam bilmedipim bir şey bu fiyatı bıktırıp ya kimseyi sokmak istemiyor ya da mal topluyor 3 5 yıl sonrasına…

Piyasa mantıgına göre de yatırımdaki şirkete gelmek de istemiyorlar çünkü malın sahibi var ama serseri tahta olsa kagıt 2500 e giderdi şimdi bence….
    Ford otosan tesislerini italya ya götürsek piyasa degeri kaç olurdu ülke riskleri de var onun için bu fiyatlarda dolanıp duruyoruz.Gene şükür bu hale…

Bence
    Ama şunu ifade edeyim 50 dolar 100 dolar olunca b tip hisse senedi ya da bedelsiz yapmalılar yoksa ilerde eklerken hesap zor olcak;)
    Syg ytd
    Benzer düşünüyorum. Satmak yok, bekleyeceğiz

Sayfa 134/907 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •