Onemli Gunler Banner
Sayfa 136/584 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236 ... SonSon
Arama sonucu : 4669 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,894

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,894
     Alıntı Originally Posted by Foncu Yazıyı Oku
    Buraya fotoğraf koyamıyorum? Kota aşıldı diyor. Küçültüyorum aynı
     Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    https://www.hizliresim.com/ resmi bu siteye yükleyip forum kısmından link alıp buraya kopyalamanız lazım.
    Bir bilgide ben vereyim;
    Sağ üs köşede üye kontrol paneline gidin
    Açılan pencerede sağ alt kısımda EKLER var. Eski gönderilerinizi silerseniz kotanız artar. Mail kutusu gibi o da dolmaktadır.

3. Tamamen şahsi fikrim olarak şunu belirteceğim: yüzlerce fonla (günlük şunu getirdi, haftalık şunu götürdü vs vs) uğraşacağına, sadece 2 fon alıp hayatı kaçırmamak, sinema, tiyatro, , konser, opera kitaplar ve gündelik başka faaliyetlerde bulunmak, yani işine gücüne bakmak bana daha kolay gibi geliyor. bu, işin kolayına kaçmak ve biraz da riske girmek olsa da; YAS (Koç holding iştirakleri hisse senedi fonu) ile TI3 (iş bankası iştirakleri hisse senedi fonu) alıp yatmak ve hayatına devam etmek bana en kolayı gibi geldi. bunlar her halükarda zengin etmese de enfyasyonun 1 tık üzerinde getiri sağlıyor bence... herkese bol kazançlar...

4.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    son 1 yılda getirisi %60 üzeri olup (orta riskli diye kabul ettiğimden bu oranı verdim) zirvesini geçen fonlar olarak benim elimde RPD, EIB ve EIC var.
    bu anlamda borsanın zirveden %8-9 uzak olmasına rağmen bana göre riskli olmalarına rağmen iyi iş çıkarmışlar.
    başka böyle fon var ise paylaşabilirseniz sevinirim.
    Sn. trust06,

CVK ve KCV'ye de bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Hisse fonlarının hemen çoğu %1200, 1300 kazandırmış zaten, mesela RBH katılım hisse fonu olmasına rağmen yüzde1400 kazandırmış. Mert bey koçlara fazla takılmış bence.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Sadece gümüş fiyatına endeksli gümüş fonu hangisidir. Alıp satan tecrübesi olan varsa yazabilir mi..

MKG ve DMG fon karması alıyorum, yaklaşık gümüş 22$ fiyatdan girdim. Başlangıç için 1 milyon TL lik almıştım deneme amaçlı. 1 haftada yaklaşık 100 bin TL getirdi. Şimdilik tutuyorum. Fonlardan fazla anlamam ama en iyisi bana göre sanki bunlar. Gümüş çok oynak. Sağı solu belli olmuyor. Bir yukarı bir aşağı. 22$ bana göre iyi noktaydı, buraya yazmıştım ama arada kaynamış olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    son 1 yılda getirisi %60 üzeri olup (orta riskli diye kabul ettiğimden bu oranı verdim) zirvesini geçen fonlar olarak benim elimde RPD, EIB ve EIC var.
    bu anlamda borsanın zirveden %8-9 uzak olmasına rağmen bana göre riskli olmalarına rağmen iyi iş çıkarmışlar.
    Farklı bir bakış açısı getirmek adına bir şey söyleyeyim; ben orta-düşük riskteki fonlarda muhakkak Ocak 23-Mayıs 23 performansına bakıyorum karar verirken. Çünkü önümüzdeki aylar o dönem gibi geçmeye aday.

Mayıs sonu bu ülkede dolar bir kaç ayda %40, borsa %70-80 getiri getirdi. Grafiklerde mayıstan sonra yukarı fırlamaları, ya da senelikte %70-80 gibi rakamlar göstermeleri bu sene özelinde bir şey ifade etmiyor.

Ben ocak-mayıs arasında borsanın ciddi eksi gittiği, doların hareket etmediği dönemde bile, sabit kalmak bir yana, artış yapmayı başarmış fonları bir kaç adım önde görüyorum. Bu bağlamda RPD ve RIK 'a rakip ben de pek bulamıyorum. HVU belki biraz.

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    RIK de güzel bir seçenek olabilir.

Sayfa 136/584 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •