Sayfa 136/189 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Aynen sn emlak Long devam
    Şunu farkettimki çok detaylı birsürü indikatorlerle yapılan sistemlere gerek yokmuş,fiyat takip eden basit ve mantıklı sistemler uzun vadede üzmez gibi hissediyorum

Poyraz2008
    ben sizin sistemin başarılı olacağını biliyorum en azından inanıyorum benzer yapı kullandığım için
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    ben sizin sistemin başarılı olacağını biliyorum en azından inanıyorum benzer yapı kullandığım için
    Şimdi 1 dk lıkta aynı yapı için çalışacağım,tşk ler sn emlak

Poyraz2008

3.  Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Aynen sn emlak Long devam
    Şunu farkettimki çok detaylı birsürü indikatorlerle yapılan sistemlere gerek yokmuş,fiyat takip eden basit ve mantıklı sistemler uzun vadede üzmez gibi hissediyorum

Poyraz2008
    Poyraz abi bunu yeni farketmiş olman üzücü te 2 sene öncesinden öğrenmıştık bunu 100 indikatorun 95 i bana göre çöp Hacme baglılar hariç birde fiyata baglılardanda 5 i farklı gerisi aşağı yukarı aynı şeyin farklı matematıkle hespalanmasından ıbaret.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    anladım sayın erhan bugün bu % 2lik sert yükselişte 3 sinyal bana fazla gibi geldi.
    ?
    yatayda daha fazladır ozaman.

bilmiyorum çok farklı bir şey kullanıyorsun gibi. ben bugün zararın çoğunu karşılamışsındır diye düşündüm. :///
    Bugun için demedim o cumleyı bugun manuelden ettiğim zararın büyük bir kısmını cıkardım ancak sıstemın elde ettiği zarar yapı hala cıkmadı.

dünkü zararın 5/2 si cıktı

o carpılma durumları için baska günlerden örnek verdim bugun carpılmadım
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Poyraz abi bunu yeni farketmiş olman üzücü te 2 sene öncesinden öğrenmıştık bunu 100 indikatorun 95 i bana göre çöp Hacme baglılar hariç birde fiyata baglılardanda 5 i farklı gerisi aşağı yukarı aynı şeyin farklı matematıkle hespalanmasından ıbaret.

Bugun için demedim o cumleyı bugun manuelden ettiğim zararın büyük bir kısmını cıkardım ancak sıstemın elde ettiği zarar yapı hala cıkmadı.

dünkü zararın 5/2 si cıktı

o carpılma durumları için baska günlerden örnek verdim bugun carpılmadım
    Yeni sistemde hacim dışında indikator kullanmayacağım
    5 i farklı dediklerin hangileri

Poyraz2008

5. Sabreden insan için kazanç tabiki mümkün
    Ama Ben daha kazanamadim. Kaldiraçli piyasalar en ufak hatayi affetmiyor!

Ben 2016 ikinci yarisinda sermaye ekleyip lot arttirinca piyasa beni beklemiş gibi mala bağlayip yatay takilinci sermayeyi erittik 2017 de tekrar lot düşürünce yüksek lotla kaybettigim 17.000 puan düşük lotla 51.000 puanda ancak cikiyor gibi , sermaye eklemeyi düşünmüyorum

Sistem tasarlama konusunda kod bilgim çok az genelde hep ayni kalip etrafinda döndüğümü farkedince arayişida biraktim

Sistemim çok kazanmasada güven veriyor bana

Erhan bu arada 3 haftadir neredeyse her emir göndermede kayma oluyor seninmi arkana düşüyoruz nedir anlamadim

Tek seferde gönderme şu emirleri

6.  Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Yeni sistemde hacim dışında indikator kullanmayacağım
    5 i farklı dediklerin hangileri

Poyraz2008
    kabaca %5 i desek daha dogru tam rakam değil.

bilindik indikatorlerden gıderek soyleyeylım.

RSİ,
    ATR,
    MA
    TOMA
    PARABOLIC
    Bir kaç tane daha cıkar. Belki DI

aslında bunlar bıle bırbırıne benzer yapılar.

Yani aralarında bir ucurum yok.

fakat anlam olarak.
    RSİ aşrı satım alım
    atr volatıletı
    ma trend
    toma trend
    parabolıc trend

Geriye kalan tum ındıkatorlerden cıkan al sat sınyallerını.

Bu saydıgım ındıkatorlerlede aynen belkı 1 bar farkla yaratabılırım.

Mesela macd den cıkan al satı toma ıle veya ma ıle yaratabılırım.
    Veya

momentumun yaptıgı al satı rsı ıle yapabılıyorum.

atıyorum momentum 300 bın uretıyor rsı de 50 nıoktasını baz alıp parametreyı kurcalaya kurcalaya

300 bın aynı ıslemlı aynı noktalarda veya en fazla bır ıkı bar farkla momentumun kopyasını yaratıyorum.

gibi gibi.

Mesel rsi cok unludur halbukı yaptıgı ıs kabaca ma ıle fıyat arasındakı farka bakmak :D

hele trend sıstemlerı tamamıyle ma dan turemıs gıbı hareket edıyor uc assaga 5 yukarı.

mesela rsi 50 yı referans alıp cıkan trend sıstemını ma ıle tıpa tıpa yapabılırsınız.

Saydıgım ındıkatorler bıle bırbırıne cok cok benzer aslında.

Elimizde kapanıs yuksek dusuk hacım acılıs olmak uzere 5 adet matematiksel deger var.

bunları ne kadar bolup carpsanız cosinusunu sinusunu alsanızda elde edecegınız verıler belli dlayıısyla bu 5 parametrenın 100 adet farklı ve anlamlı bır deger cıkarması da mantıga da aykırı zaten onune gelen bırselyerı farklı yontemlerle hesaplayıp ındıkator dıye ortaya cıkarmıs.

Cogu sus olsun dıye var. Bir işe yaramaz.

haa dersenkı bu 5 adet degerı alıp gelecegı ongorecek yada tahmın edcek bır ındıkator yada matematık tasarlarım ozman anlamlı bırseyler cıkar.

fakat ındıkatorun buyuk cogunlugu her barra gore hesap yaptıgı ıcın aynı degerlerı sunuyor.

gelecekte surası dırenc olur vea surada sat dıyecek bır matematıgınız varsa evet ındıkatorlerın dısına cıkmıs olursunuz.

Mesla fibonacı gıbı vesaire gelecek ongorusu olan bır matematık.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

7.  Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Sabreden insan için kazanç tabiki mümkün
    Ama Ben daha kazanamadim. Kaldiraçli piyasalar en ufak hatayi affetmiyor!

Ben 2016 ikinci yarisinda sermaye ekleyip lot arttirinca piyasa beni beklemiş gibi mala bağlayip yatay takilinci sermayeyi erittik 2017 de tekrar lot düşürünce yüksek lotla kaybettigim 17.000 puan düşük lotla 51.000 puanda ancak cikiyor gibi , sermaye eklemeyi düşünmüyorum

Sistem tasarlama konusunda kod bilgim çok az genelde hep ayni kalip etrafinda döndüğümü farkedince arayişida biraktim

Sistemim çok kazanmasada güven veriyor bana

Erhan bu arada 3 haftadir neredeyse her emir göndermede kayma oluyor seninmi arkana düşüyoruz nedir anlamadim

Tek seferde gönderme şu emirleri
    Ayagını kaydırırım dıkkat et :D benım arkama gecersen olacagı o :P

Benim sistem muhtemelen pek benzer değil sizlerle nihayetinde trend takıp ettiği için bazı barlarda önümde veya arkamda olmanız cok muhtemelen benimki cok işlem actıgı için mutlaka birinizinkine denk gelıyordur.

bu arada jarmen senmısın hala çözemedim de.

tasrımdan vazgeçme bırseyler turetmeye calıs orneklerden yararlan degısıklık yap.

özellikle liste yapmayı kavradıgında muhtemelen onun acılacaktır.

8. Yok ben jarmen değilim uzun zamandir yazmiyor o , ben yusuf06_tr eski kullanici adimi alamayinca o esnada oralet içiyordum kullanici adinida oralet yazdim

Liste örnekler yaptim bir kaç tane getiri artiyor tamam ama bazi pozlarda inatci olunca guven vermiyor bana ,

Aslinda 1 sistem var 2-3 aydir hem takip ediyorum hemde aklima bir şeyler geldikçe eklemeye çalişiyorum bakalim nasip

Sayfa 136/189 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •