Sayfa 137/925 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237637 ... SonSon
Arama sonucu : 7395 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. Geçmişe dair ne varsa unutun.Yeni dünya düzenine yeni vizyona alışın artık.şahislarla fiyatlarla uğraşmayın.Düzene ayak uydurmaya lar yok olup gitmeye mahkumdur.Yillardir böyle gelmiş böyle gidecek diye bir kavram bitmiştir.Nokta.

2.  Alıntı Originally Posted by oflu61 Yazıyı Oku
    Geçmişe dair ne varsa unutun.Yeni dünya düzenine yeni vizyona alışın artık.şahislarla fiyatlarla uğraşmayın.Düzene ayak uydurmaya lar yok olup gitmeye mahkumdur.Yillardir böyle gelmiş böyle gidecek diye bir kavram bitmiştir.Nokta.
    2 ay konusmayacaktin ustadim. Gerçi 1 ayi gecti bile 1 ay kaldi

3.  Alıntı Originally Posted by turkson Yazıyı Oku
    2 ay konusmayacaktin ustadim. Gerçi 1 ayi gecti bile 1 ay kaldi
    Sen yatırımını şahıslara göre yapıyorsan vah ki vah.Su ya yazı yazılmaz,bak bu saatte ekmek parası için ayaktayız.Emeksiz ekmek yok.Nokta..

4. Nederler ;Fala inanma falsizda kalma.Aralik ayı falıma baktım 2 sinden sonra ay döngüsüne giriyormuşum,2020 yılı sonuna kadar ektiklerimi bicecekmisim

5. İyi akşamlar,
    Yine bu forumda daha önce de benzer fikirler beyan edilmiş olup tekrar bazı konuların üzerinden geçmekte ve fikir jimnastiği yapmakta fayda var; munzamın sürekli isc satar durumda olması ilerde hakim ortaklığını kaybeder mi sorusunu akla getiriyor. Hakim ortak borsada ki hisseleri alan biri yada Atatürk hisselerinin olur mu diye geliyor insanın aklına. Bu durum kimlerin iştahını kabartıyor yada başka kimlerin aklına geliyordur acaba düşünmek lazım. Munzamın yada herhangi bir hakim ortağın bu ihtimalin oluşmasına yani çoğunluğu kaybetmeye izin vereceğini düşünmüyorum. Geçen sene BDDK eliyle bilerek yada hakikaten mevcut ekonomik şartlar nedeniyle alamadığı temettü ödemesi munzam için ciddi sıkıntı yaratmış durumda ki mevcut şartlar bu sene de aynen devam ediyor. Bu sene de temettü kısıtlanırsa munzamın elinde çok pratik bir çözüm: hiç bir işe yaramıyormuş gibi kenarda duran ve kanunda yeri olup temettü kısıtlamasından da etkilenmeyecek olan kurucu hisseleri mevcut. Genel kurulda Kurucu temettü kısıtının kaldırılması BDDK temettü kararından bağımsız olarak munzamı rahatlatır, eski ödemelerin yapılması geçmiş yanlışı giderme şansı verir, geçmişle barışmış olur geçen sene hiç ödeme alamayan ve yine yıllardır kurucu temettüsü alamayan TTK, TDK Vakıflar ve Hazine ye ödeme sağlar ve bizler de arada hakettiğimizi almış oluruz. Bankanın bunun için yeterli yedeği var ve bu adım bankanın geçmiş birikmiş problemini çözmesi nedeniyle banka açısından da olumlu olur diye düşünüyorum. Bu çözüm bütün tarafları memnun eder, munzam da hakim ortak olarak kalır, olmazsa sanki yavaş yavaş hakimiyet el değiştirecek ve iştahlar daha da artacak gibi. Sadece düşünüyorum yatırım tavsiyesi değildir kimse bu yazdıklarıma bakarak yatırım kararı vermesin.
    Son düzenleme : Alpiko; 25-11-2019 saat: 21:27.

6. Sn Alpiko çok güzel analiz edip yazmışsın.Eline sağlık..
    Şimdi bende bu yazdıkların üzerinden gideyim.Munzam kendi çıkarları doğrultusunda imtiyazların ve kurucu hisselerinin ballı köpüklü dolgun temettülerini kesip para hortumları kendilerine çevirmişler.Havuzda biriken paraları hep kendilerine çevirmişler.Yöneticiler ve sandık mensupları hallerinden memnun ceplerini doldurup başkalarını umursamadan yılları devirmişler..
    Şimdi BDDK sıfır temettü uygulayınca havuzdaki para akmaz oldu.Bu değirmenin dönmesi için havuz sürekli açık kalmalı.Sizin yazdığınız gibi artık başka yol ve yöntemler aramaya başlayacaklardır..
    Ama ŞEYTANIN AVUKATLIĞINI yaparsam 27 yıl bir şekilde düzenini devam ettirebilen bankanın SAHİBİ munzam sandık yönetimi her türlü ali cengiz oyununa devam edeceklerdir..
    Bankanın üst aklı munzam vakfıdır.Radikal kararların hepsi bu akıldan çıkıyor..
    Yanlız bu sessizlikte hissede satış kademelerinin çekilmesi ve fiyatın dik durması radikal kararların her daim gelebileceği izlenimini vermekte..
    KİŞİSEL GÖRÜŞÜMDÜR...YTD..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Gecmıse donuk alacak davası acılırsa bu is bankayı sıkıntıya sokar ve hakkını alır ama simdi temettu ödemeye razı olursa eksik temettulerı kimse dusunmez

8. Teşekkür ederim Sn Fibonacci.
    Sn investor’un eski tarihli paylaştığı sermaye artırımı durumunda olabileceklerle ilgili senaryosunu da hatırlıyorum ve değerli buluyorum ve yine eskilerden Sn BefA nın sorduğu “sermaye de temsil edilmeyen bir intifa senedinin nasıl olurda sermaye kısıtlamasıyla hakkı kısıtlanır” haklı sorusunda ki garabetin istemeden de olsa düzeltilmek zorunda kalınacağını düşünüyorum. Hazine devri ve holdingleşme ihtimallerini de ayrıca düşünmek lazım tabii ki.

Sayfa 137/925 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •