Sayfa 137/387 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon
Arama sonucu : 3091 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1. Rakipleri gelecekte elektrikli otomobillere yönelik şarj istasyonları,
    Güneş ve Rüzgar enerjisine yatırımlar yapıyorlar. (zorlu,astor,smartg ,enerjisa).

Borçlarından arındıktan sonra rakiplerinden ayrışmak için büyümeye
    yönelik yeni atılımları bu hissenin yönünün belirleyeci unsuru olacağını düşünüyorum.

Mahkeme Kararınıda unutmamak lazım.
    Cezayı fiyatlandırdı ama olası iptal kararı hisseyi umulmadık noktalara taşıyabilir.

2. SPK'nın tahsisli fiyatını açıklaması noktasında ne kadar net isem, Danıştay kararının sonucu hakkında da o kadar netim. Sonuçta CANTE davasında 30 Eylül 2022 tarihinde, EPDK tarafından Usul ve Esaslar'da yapılan değişikliğin Anayasa'da belirtilmiş olan temel hak ve hukuk kurallarının aksine geriye dönük olarak işletilmesi durumu çok açık. Ancak "hukuk" düzenimizin düzensizliği ya da başka bir ifade ile öngörülemezliği her zaman göz önünde bulundurulmalı. 40 yıllık emekli bir hukukçu olarak CANTE aleyhinde bir karar çıkması kesinlikle beklentim dahilinde değildir. Böyle bir şey olursa değil borsayı memleketi terk ederim. Bu kadar netim.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

3. YARGITAYDAN AYM E SUÇ DUYURUSU

4.  Alıntı Originally Posted by HYPATAI Yazıyı Oku
    YARGITAYDAN AYM E SUÇ DUYURUSU
    Zaten tüm yetki Padişah hazretlerinde, tövbe est. emirleri Allah kelamı gibi ol deyince oluyor. Mahkemeleri de kapatsınlar bence...

5. Böyle bir ülkede borsaya yatırım yapanlara madalya takmaları lazım. Yahudi Cesaret Madalyası değil tabikine...

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Bildiğimiz üzere...Yönetim hakimiyetinin kaybedilmesine yol açacak kararlar sonrasında mevcut hissedarlara "çağrı yükümlülüğü" doğacaktır. Bu akıl almaz baskının nedeni bu olabilir mi ? İhtimal dahilinde. Çünkü çağrı şartları mevzuatımıza göre gayet açık. Bakalım bu filmin sonunda ne olacak hep beraber yaşayıp göreceğiz. Allah ömür verir ise...YTD
    --çağrı yükümlülüğü şartları neler??

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Şirketlerin piyasa değerine pay piyasasında oluşan değerlemeler üzerinden bakmak yanıltıcı sonuçlar verebilir dostlarım. Çünkü bu değerler tamamen spekülatiftir. Yüzlerce örneği var. En akılcı yöntem emsal değerlemeler ile mukayesedir. Uzun bir dönem PRKME ortaklığım olmuştu ve açık söylemek gerekirse (gereğinden fazla mütevazi olamayacağım maalesef) termik santraller konusunu doktora tezi kıvamında yalayıp yutmuşumdur.

CANTE henüz 5 yaşında genç bir santrale sahip
    . Ve ODAS yönetimi yaptıkları yatırımın meyvelerini daha yeni yeni almaya başlayacak. Altın yumurtlayan tavuğu kesmek ya da kesmemek konusunda kimin ne yapacağını kestirmek çok zordur. Kimisi "1 günlük beylik beyliktir" şiarıyla yaşar; kimisi de ülkeye bir katkım olsun herkes kazansın der. Bakalım nihayetinde ne olacak ? Bu devasa; her yönüyle sıradan olmadığı aşikâr olan operasyonun sonucunu acayip merak ediyorum.
    --borçsuz şirket ...yalan yanlış bilgi...

--5 yaşında değil en az 20 yaşında....

--bilginiz çok yüzeysel...kahve köşelerinde anlatacak kadar...

Sayfa 137/387 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •