Sayfa 139/1000 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239639 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    yarın satarsam cumartesi pazar getirisinden mahrum kalmış olmaz mıyım netice de +2 var yarının fiyatından pazartesi hesaba geçecek para 3 gün pasif yatacak
    Üstadım sabit getirili bir fon olsa dediğiniz doğru değişken bir fondan bahsediyoruz. Daha önce Cuma günleri eksi getirdi mi bu fon getirdi. Perşembe satış yaparsanız eğer Cuma günü negatif gelirse, eksi getirisine ortak olmamış olursunuz. T+2 valörlü fonlarda satış için en uygun zaman Pazartesi-Salı ve Çarşamba günüdür. Perşembe veya Cuma günü satarsanız valöre 2 gün daha eklemiş olursunuz. Cuma günü kesin pozitif bir getiri olacağını düşünüyorsanız Cuma satabilirsiniz fakat Perşembe ile Cuma arasında bir fark yok değişken bir fon için bence.

2.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Bu da cevaplanması gereken önemli bir soru dostlarım.
    Benim tahmini cevabım müeahhitler ekonomik durgunluktan dolayı nakit darlığına girdi. Ödemeler aksadı. Dolayısıyla işlerini çevirebilmek için böyle bir yöntem ile kaynak yaratmış olabiliirler.

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Bu da cevaplanması gereken önemli bir soru dostlarım.
    Tapu masraflarını da dahil ederseniz çok ucuz bir kredi olmuyor aslında üstadım

4. gpg twiterdada tepki görüyor vs ama fon gergün 1/2 milyon artıyor. 100 milyon olmuş.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    TZL MK 12.83 (PPF)
    TZV MK 9.67 (KVBA)
    ZPK MK 14.84 (Kısa vadeli Kira ser.)
    Bugün TZV den çıkıp ZPK ya girmiştim.Doğru karar vermişim.
    Hem kvba dan hem de ppf den daha iyi getiri almışım.
    KVBA fonlarında kalan için tatsız bir gün oldu.
    İyi getirmiş. Zaten diğerlerinin az getirmesini açıkça ben bekliyordum. Anladığım kadarıyla dünkü getirilere bakarak bu fonu aldın. Getirisi diğer fonların gerisinde kalıncaya kadar kalmak mantıklı gibi.

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bu fonların İZAHNAME lerine nereden ulaşabiliriz.? Bir link var mı?
    Aldığınız fonun yönetim şirketi ile muhatap olacaksınız. Bilgileri ordan öğreneceksiniz. İşbankası fonu alıyorsanız İşPortföy yönetim şirketi ile temas kuracaksınız. Konu ile ilgili portföy yönetim şirketinizin internet sitesinde de araştırma yapabilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by Dadaloğlu Yazıyı Oku
    Aldığınız fonun yönetim şirketi ile muhatap olacaksınız. Bilgileri ordan öğreneceksiniz. İşbankası fonu alıyorsanız İşPortföy yönetim şirketi ile temas kuracaksınız. Konu ile ilgili portföy yönetim şirketinizin internet sitesinde de araştırma yapabilirsiniz.
    Benim gözlemim çoğu portföy yönetim şirketlerinin internet sitesinde ilgili fonun KAP sayfasından daha az bilgi var. En kolayı TEFAS'ta her fonun ilgili KAP adresi linkine tıklayıp izahname, yatırımcı bilgi formu, dağılım raporu, finansal tablolar gibi bilgilere fonun KAP sayfasından ulaşmak olacaktır.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Tapu masraflarını da dahil ederseniz çok ucuz bir kredi olmuyor aslında üstadım
    Bankacı olan sensin üstadım. O alıntıda 2 ayrı bankacıdan bahsedilmiş, zaten ben hiç anlamam bu türden alengirli işlerden.

Sayfa 139/1000 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •