Sayfa 139/1002 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239639 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Bu arada tabii çok konu dışı oldu. Genelde dikkat ederim ama sırf bu topiğe yazdığım için yazmıştım.
    Herkesten özür dilerim.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. Kripto paraların hikayesi bu değil miydi? Takip edilemiyor, izlenemiyor, falan filan. Kripta paranın dijital paradan farkı kalmıyor bu durumda. Ben benzer hareketleri gelişmiş ülke merkez bankalarından da bekliyorum, bir şekilde bu piyasa regüle edilecek, ilk çıktığı, saf haliyle devletlerin işine çomak sokan bir yapısı vardı, o yüzden bir şekilde her iki taraf da ortada bir yerde buluşacak gibi düşünüyorum, o zaman da kriptto paralar gerçek değerini bulacak. Çoğu yatırımcının da ağlaşacağını, sermayesini kaybedeceğini düşünüyorum.

Ben de konu dışı yazmış bulundum, ama bugünlerde çok da hareketli değiliz sanki. Bahar yorgunluğu var piyasalarda. İdare edin.

3.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Kripto paraların hikayesi bu değil miydi? Takip edilemiyor, izlenemiyor, falan filan. Kripta paranın dijital paradan farkı kalmıyor bu durumda. Ben benzer hareketleri gelişmiş ülke merkez bankalarından da bekliyorum, bir şekilde bu piyasa regüle edilecek, ilk çıktığı, saf haliyle devletlerin işine çomak sokan bir yapısı vardı, o yüzden bir şekilde her iki taraf da ortada bir yerde buluşacak gibi düşünüyorum, o zaman da kriptto paralar gerçek değerini bulacak. Çoğu yatırımcının da ağlaşacağını, sermayesini kaybedeceğini düşünüyorum.

Ben de konu dışı yazmış bulundum, ama bugünlerde çok da hareketli değiliz sanki. Bahar yorgunluğu var piyasalarda. İdare edin.
    Hocam bence normal boyle sozleri kriptoya para yatirmayanlar konusurlar genelde bunu dben anladim. herhalde karlisina hayirlisi
    hala asil degerin dedginiz gibi bulmamis hadi bakalim nasd**a girsin asil degerin bulsun!
    Canlar gider heyyyy

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Kripto marketlere, elektronik para sistemleri ( papara vs. ) ile para gönderimi yasaklanmış. Ben defalarca yazdım, buraya da yazayım. Genç arkadaşlar gerçekten bilmiyor ve tahayyül edemiyorlar ama olacka olan şunlardır kademe kademe.

1. devlet bilgileri isteyecek ( oldu )
    2. para akışı sadece banka kanalı ile olacak hale getirilecek ( oldu )
    3. son derece yüksek vergi gelecek , öyle kambiyo vergisi, değer artış kazancı vergisi vs. değil , kuvvetle muhtemel gelir vergisi
    4. hazine kripto marketlerin tümüne vergiyi kaynagında kesip bana yollayın diyecek ( mutlaka ona kolay gelen yolu sececek, asla kompleks yola gitmeyecek )
    5. yabancı kurumlar elbette bunu yapmayacak haklı olarak.
    6. bunların erişimine engel gelecek, millet önce vpn vs ile girmeye çalışacak
    7. yabancılar vpn güvenlik açıgı yarattığı için tc vatandaşlarından vazgececek hesap açmayacak.
    8. hazine tüm yabancıları erişime kapatıp, tüm türkleri 10-15 coin bulunduran, fahiş komisyon ucretli leş gibi yerli kripto marketlere mahkum edecek

Bu aşamaların her birinde herkes, ''yok artık o kadarını yapamaz, yok mümkün değil '' diyecek.
    5 yıllık geçmişe dönük vergi soruşturması olacak.

Birebir aynı süreci yaşayan finans dünyası için dünyada foreksi tek yasaklayan ülkenin ( sadece yerli serbest, leş gibi kaldıraçlarla)
    kim olduğuna bakılabilir
    başka sektörlerden paypal, booking, uber gibi sayısız örnek var.

Ben 20 yıldır söylüyorum hiç şaşmadı. Herhangi bir finansal alanda ''yav devlet şuna bir el atsın '' diyen eninde sonunda öyle bir zarara ugramıştır ki dudağı uçuklar.

Edit: kripto coinlerde yogun şekilde trade eden biri olarak yazıyorum.

Bu arada bu süreçlerin her aşamasında ''kripto yuvaları yıkıyor, terörü finanse ediyor'' vs. gibi haberler çıkacak bolca mutlaka.
    hocam 19 binde alan bitcoin ve 0.12 de alan doge coinu bozalimmi yoksa bekleyelim?! 3 ay once dedim kripto fonu acin acmadilar. bana ne?!
    dedigim gibi eski arkadaslar altini biliyorlar sadece ama malesef gercek baska sey. siz coinlarin gelistirmesin ve korona olayi ve trumpin isten cikarmasinin bir anda olmasini tesadufmu biliyorsunuz?!

vestel gidip coin alacak ben uzaktan bakacagimmi?!
    Canlar gider heyyyy

5.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    hocam 19 binde alan bitcoin ve 0.12 de alan doge coinu bozalimmi yoksa bekleyelim?! 3 ay once dedim kripto fonu acin acmadilar. bana ne?!
    dedigim gibi eski arkadaslar altini biliyorlar sadece ama malesef gercek baska sey. siz coinlarin gelistirmesin ve korona olayi ve trumpin isten cikarmasinin bir anda olmasini tesadufmu biliyorsunuz?!

vestel gidip coin alacak ben uzaktan bakacagimmi?!
    Siz google translate ile mi Türkçe yazıyorsunuz? Bugüne kadar yazdıklarınızı ben çoğunlukla anlayamadım.
    Son düzenleme : pit; 16-04-2021 saat: 15:24.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Kavgayı boş verin.
    Hangi fonları alalım?
    TCD felandan hayır yok.
    Yabancı emtia fonları nasıl olur?
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Kripto paraların hikayesi bu değil miydi? Takip edilemiyor, izlenemiyor, falan filan. Kripta paranın dijital paradan farkı kalmıyor bu durumda. Ben benzer hareketleri gelişmiş ülke merkez bankalarından da bekliyorum, bir şekilde bu piyasa regüle edilecek, ilk çıktığı, saf haliyle devletlerin işine çomak sokan bir yapısı vardı, o yüzden bir şekilde her iki taraf da ortada bir yerde buluşacak gibi düşünüyorum, o zaman da kriptto paralar gerçek değerini bulacak. Çoğu yatırımcının da ağlaşacağını, sermayesini kaybedeceğini düşünüyorum.

Sn meesut, borsa konusundaki yorumunuzu da alabilir miyiz, ne olcak bu endeksin hali?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Yabancı nakit akışı lazım borsa için.
    Sanayi banka hisse değişimi yapıp hafiften çıktılar yine.
    Borsayı boş verin.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Sayfa 139/1002 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •