Sayfa 139/345 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239 ... SonSon
Arama sonucu : 2757 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Konut fiyatları düşüyor derken, REEL ve NOMİNAL fiyatı bilmek gerekiyor. Bu forumda bunu bilmeyen yoktur sanırım. Sözüm forumdan dışarı

https://twitter.com/CelalErdogdu/sta...78118031167528

Konut fiyatları nüfus azalmadikca ve talep azalmadikca düşmez, düşmez. Hem reelde hem nominalde surekli artar. Yani peynir zeytin domates hıyar fiyatı artarken, mutlaka konut fiyatı da artar.

Ekonomi 101. Arz Talep kanunu. 5 dakika seyret.

Sen talebin azalmasını mi bekliyorsun? (olmaz, konutta ana metropollerde alıcı her zaman vardir. Para mok gibi herkeste. Biraz dussun alici yagiyor.)
    Nüfusun azalmasını mi bekliyorsun?
    Arzin artmasını mi bekliyorsun?

Yani ne beklediğini bu grafige göre yaz.

2. Sonra hoca da demiş ki kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne neden inanmıyorsun?
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Sonra hoca da demiş ki kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne neden inanmıyorsun?

Para arzı azalmıyor ki kazan ölsün. Para bir şekilde basılıyor ve dağıtılıyor.

M3 Para Arzı sürekli arttığına göre Para çok miktarda alıcılarda var demektir.

Kazanın ölmesi için Para Arzının azalması lazım.

Para arzı mı azaldı? Yok. Kazan nasıl ölecek bir anlat bakalım?

https://tradingeconomics.com/turkey/money-supply-m3

Senin kafanın basmadığı nokta şu; bu para hazine tarafından yukarıdaki grafiğe göre basılıyor ve bir şekilde dağılıyor, fakat bu paradan sana yeterli pay düşmüyorsa, bu para yok demek değildir, para başkalarında var demektir. O başkaları da kelepir konut bulunca almıyorsa ancak o zaman konut düşer ki onlar net alıcı durumda Türkiye'de. Çünkü ana metropolde konut hele de Toplu Ulaşıma yakınsa her zaman kiracı bulur. Sen olmazsan yabancıya verir kiraya. İlla yerliye kiraya vermek zorunda değil. Tonla kiracı var verecek.

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. Devlet yönetimi bir kanun çıkardı sonuçta, hiç bir şey yapmadan oturup izlemediler oda bir şeydir.

Sonuçta uygulamaya geçtiğinde yanlışları doğruları veya açık noktaları olabilir.Bunlar işleyişte düzeltilebilir.

%25 uygulaması var doğru yanlış , sonuçta var. Bunun açık noktaları yok mu var ama anlaşmazlıklarda dayanak oluşturacak bir kanun maddesi var. İşleyişte düzeltilmesi gereken noktalar.

Devletin müdahil olması sorun teşkil eder her zaman. Tekelleşme veya fiyat bozulmalarında vatandaş tabiki devlete başvuracak.

O zaman tekelleşmeye de karşı çıkmasın, fiyat bozulmalarına da karşı çıkmasın bu şekilde yine herkes isyan eder.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

6. 3 yerleşim yerindeki satılıkları ( arsa, daire, müstakil ev ) düzenli olarak her gün inceler ve dikkatimi cezbedenlerin ekran alıntılarını yaparım. Bu kapsamda bugüne kadar toplam 9 ilanı çok açık manüpülasyon içerdiğinden şikayet etmiştim. 4 tanesinin incelemesi bitmiş ve cezalandırılmış.

Ancak, bu emlakçılar nasıl bir çark kurdularsa cuma günü biri beni arayarak üstü kapalı tehdit ediyor. Çok akıllı olduğunu sanan sahte kahramana '' benimle buluşmak- konuşmak istiyorsanız watsaptan yeri, konuyu vb. yazınız. Sesli görüşme yapamıyorum, kulağımda sorun var '' yazdım. Adam anında watsaptan döktürmeye başladı. Haftaya savcılıkta kapıda karşılarız artık. Bunlar nasıl bir kafayla yaşıyorlar sa artık.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
    Santim santim sattıkları dairelerin kapılarını kırıp kira verdiler! Aralarında polisler de var

İstanbul Esenyurt, aralarında polis memurlarının da bulunduğu çete, 211 daireli sitedeki konutları usulsüz işlemlerle 600 kişiye sattı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre; çete, daire almak isteyen kişilere daireye karşılık geldiğini söyleyerek fahiş fiyata arsa üzerinden santim santim sahte satış yaptı. Sitedeki boş dairelerin kapı kilitlerini kırarak başkalarına kiraladı.

https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem...e-var-7838525/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Yorumlara baktım da, sırf bu haber tivitinin altında arabasını 2 yıl sıfırlayamayınca deliye dönen binlerce kişi var.
    Toplamda milyonları bulur.

Millette hiç para yokmuş hakikaten.

Hep diyorum ya, gerçek fakir %20, yaygara yapan %80.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 139/345 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •