Sayfa 139/193 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

Alıntı Originally Posted by bysb Yazıyı Oku
    Sayın Polaris

Satışların maliyeti azalması kısmını nerden alıyorsunuz?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Günaydın,
    Sayın bysb merhaba,
    Satışların maliyeti kaleminden.Hasılat kaleminin hemen altında.
    Bol kazançlar dilerim.
    BİZ DEĞERİNİ ÖLÇERİZ,FİYATINA PİYASA KARAR VERİR.
    BURADA YER ALAN BİLGİLER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL,TAMAMI İLE ANALİZDİR.

Sayın epikur merhaba.

AYGAZ için bir analiz.
    Farklı değerlemeler olabilir.Örneğin, bu sisteme göre kazandırma potansiyeli en az 30% olmalı
    Değerlerde yanlışlıklar olabilir.Uyaran,uyaracak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    Bol kazançlar dilerim.

İyi akşamlar,
    Analize göre en iyi puana sahip dörtlü.

Yine analize göre en iyi puana sahip 40 hisse ve
    TAHMİNİ SNA İLE TEMETTÜ ÖDEME GÜCÜ olan şirketler.
    Analiz 146 şirket için yapılabiliniyor.Yanlışlıklar için uyarınız lütfen.

5. Aygaz la analizimi bitirdim. Sahiden de pek heyecan vermeyen faaliyet karı ve net kar marjları var. Şirket nakit yaratmada zorlanıyor. Ödediği temettüyü de kredi alarak ödemiş falan, nakit akış tablosuna bir göz atınca net görünüyor. Tüpraştaki ortaklığından ek gelirleri falan var... Yalın Hocamın beğenmediği kadar var kendi işsahasında..
    Piyasadaki son çeyrek hbk beklentisini ben 55-56 olur derken, piyasa 29-30 kuruş olarak bekliyormuş olarak gördüm. Yani 160-170 milyon yerine 90 milyon gibi bir rakam son çeyrek net karı için. Bu kar ile ancak hbk 1,93 tl gözüküyor yıl sonu...benim ilk beklentim olan 2,20 ye karşın. Neyse uzmanlarda yanılabiliyor. Göreceğiz. Çünkü satışlar artıyor ve maliyetler rahatlıkla yine düşebilir...düşmesi gerekir. Bu yüzden şirkete olan sempatim sürüyor...nedeni şu an için pek mantıklı gözükmese de.
    Temettü beklentisi de olabilir tabiki...1,50 gibi bir rakamdan söz ediliyor. 10% temettü verimi de senet fiyatının daha aşağıya gitmesini engelleyebilir. İnerse de sıkıntı yok. Çoğaltma yaparım.
    Ha hbk 2,20 falan çıkarsa zaten fk 8-9 lara yol alabilir. Yıl sonu ve bahar ayları piyasasının ne yapacağı hiç belli olmaz.
    Alt limitler benim tahminime göre: 1.93 x 7= 13,50 2,00 hbk ile 14.00 benim 2,20 ile de 15,40....
    8fk ile sırasıyla 15.45 16,00 18,00 9 hbk ileyse...17,30 18,00 19,90 falan... gelecek 6 ile 9 ay içerisinde. borsa ortamı...genelinde pek bozulmaz ise. Yani azaltma ve çoğaltma noktaları yeterince oluşacaktır. Uzun vadecilere duyurulur.

Yalın hocam, Arkadaşlar merhaba,
    Sizi biraz meşgul edebilirmiyim?

Örnek olarak ADEL bilanço rakamlarının tamamında 2017 yılı için .000 yada son 3 rakamı atmanın anlamı nedir.
    Başka bazı bilançolarda da karşılaştım. Tek tek incelediğim için görüyorum.Koca koca şirketler KAP'a yanlış yada eksik bildirimler yapıyorlar.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1#post1295443
    haftalık hisse yarışmamıza kurallara uygun 3 hisse seçip katılın
    1 hafta yarışalım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. Yalın hocam banvit i musait olduğunuzda analiz edermisiniz. Son 2 çeyrek muazzam karlar açıkladı. Bim de satılan ucuz ithal etleri emin diye bi marka satıyor ama üreticisi banvit. İhracatta olumlu yönde yükselme var. Borçlarını azaltmaya başlamış. 1 ve 4 çeyrek Cirolari birbirine yakın geliyor. 2 ve 3 üncü çeyrek Cirolari daha yüksek geliyor. Benim aklıma gelenler bunlar. Sizin gözünüzde nasıl. Saygılar, selamlar... Bu arada Aygaz analiziniz çok başarılıydı

Sayfa 139/193 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •