Sayfa 14/119 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 949 madde; 105 - 112 arası.

Konu: CIMSA - Çimsa Çimento

1. Su akar yolunu bulur zamanı gelince Çimsa dikkatleri üzerine çeken bir bilanço gönderdi piyasaya iştah açıcı bir bilanço aparatifi gönderdi

2.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    BİLANÇONUN 300 milyonu varlık satışı
    200 milyonu da yeniden değerlemeden geliyor zaten

brüt karlılık ve net faaliyet karlılığı çok artmadı
    ondan çok almadılar

iyi ama çoook bombada değil bilanço yani.
    Bilançoyu beğenmeyenler var, hayret..

Alıntı Originally Posted by seneka Yazıyı Oku
    Bilançoyu beğenmeyenler var, hayret..
    aklıma nedense, kedi ile et geldi.

Çimsa yı diğer çimento fabrikaları ile karıştırmayalım. Çimsa nın yatırımları yurt dışında, katma değeri yüksek çimento üretebiliyor. Satışlarının büyük kısmı döviz ve ihracat. Ürettiği yabancı ülkede bile satış yapsa dövizle iş yapıyor. Yirmi senedir sermaye arttırmamış, ödenmiş sermayesine göre şirket çok büyük. Türkiye de uzun süredir yeniden değerleme yapılmıyor denebilir, bedelsiz dağıtımı bu nedenle kısıtlandı. Varlık satışları bedelsiz dağıtımına olanak tanıyor. Bu tür şirketlerin gerçek değerleri piyasa değerinin çok üzerinde.

Bilançoya kulp bulanlara şaşıyorum. Dünyadaki enerji krizine rağmen çok iyi bilanço. Enerji maliyetleri olumlu olsa idı ne olurdu acaba. Beyaz çimentoda Dünya devi olan şirket olumlu koşullarda daha da güzel bilançolar çıkartabilir.
    Son düzenleme : agg; 24-02-2022 saat: 01:39.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,942
    Bilançonuza kulp falan takmadık
    iki sene önce dediğim şeyler oluşuyor zaten
    Bilanço zoraki 1 milyon tl bu kadar beklenti ve yurt dışı iştirak devrinde en olumsuz havalarda servis edildi
    Ucuz çok ucuz ondan burdaydım zaten
    girdiğim piyasa değeri 1.5 usd çıktığım piyasa değeri 3.1 usd idi forumda var.
    Çıkma sebeplerim bellidir piyasalar açısından, şirket nezhinde tepedekilerinin çok iyi niyetli olmaması idi
    gördüğüm pek değişen bir şey yok
    daha önce taşıdığım şirketlerden tekfen den de bu sebeple çıkmıştım
    inşallah değişir izliyorum ÇÜNKÜ ÇOOKK UCUZ
    fiyatın değişmesini değil yönetim kafa yapısının değişmesini önemli olan burada
    sadece borsada fiyat düşünce geri alım yapmak değildir şirket yönetmek kültür meselesidir.

ayrıca yeni maliyetler enerji ve navlun maliyetleri ile rakiplerine göre işi hiç de kolay değil
    ben sizin sigortanızım ben bir daha girersem zaten tahtayı göçertirler o yüzden girmemem daha doğru olur.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,942
    Yurt dışı operasyonlarının hepsini ab yeni karbon yasası yüzünden minumum 150-350 milyon euro arası modifikasyona ihtiyacı oldukları için ellerine çaktılar. Yani bedavaya kimse bir şey almadı. Çimsada , oyakc de pahalıya aldı ama oyak ın çimpor çok stratejik bir limanıda devir aldı operasyonlarda.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,942
    Bu havalar son bir senedir yaşadığımız havalar hisse fiyatı için krtiter değil. Borçluluk azalmakta. Sıfıra geçtiğinde bu hisse zaten burada durmayacak duramaz. Birde şu durum var Şirket şuan çok tadilat havasında değil. Niğde yi niye sattılar çünkü geçen sene yoğun siparişte kazanlar yani fırınlar hepsi devre kesti baş edemediler. Ama o zaman da gerek mersin çimsanın gerekse yurt dışı operasyonlarına modifikasyon için bütçe ayırmak zorunda kalacaklar.

Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    Bilançonuza kulp falan takmadık
    iki sene önce dediğim şeyler oluşuyor zaten
    Bilanço zoraki 1 milyon tl bu kadar beklenti ve yurt dışı iştirak devrinde en olumsuz havalarda servis edildi
    Ucuz çok ucuz ondan burdaydım zaten
    girdiğim piyasa değeri 1.5 usd çıktığım piyasa değeri 3.1 usd idi forumda var.
    Çıkma sebeplerim bellidir piyasalar açısından, şirket nezhinde tepedekilerinin çok iyi niyetli olmaması idi
    gördüğüm pek değişen bir şey yok
    daha önce taşıdığım şirketlerden tekfen den de bu sebeple çıkmıştım
    inşallah değişir izliyorum ÇÜNKÜ ÇOOKK UCUZ
    fiyatın değişmesini değil yönetim kafa yapısının değişmesini önemli olan burada
    sadece borsada fiyat düşünce geri alım yapmak değildir şirket yönetmek kültür meselesidir.

ayrıca yeni maliyetler enerji ve navlun maliyetleri ile rakiplerine göre işi hiç de kolay değil
    ben sizin sigortanızım ben bir daha girersem zaten tahtayı göçertirler o yüzden girmemem daha doğru olur.
    üstadım gir sen , senin ayağın uğurlu geliyor. bosver gocertsinlar maliyet zaten tek basamak. . bak zati seans acıldı yemediler içmediler koştular verdiler ))) hani çocuklara kalacaktı hani temettü zengini olacakları ))

Sayfa 14/119 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •