Sayfa 14/45 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
Arama sonucu : 360 madde; 105 - 112 arası.

Konu: viop 24 muhabbet

1.  Alıntı Originally Posted by KPL Yazıyı Oku
    Sonuçta da anda gıcık kapıyorum evet; içeriğine değil ama işlevsiz ve ilkel bir beyin yıkama biçimi olması nedeniyle gıcık kapıyorum.
    Andımız-Türk devleti-Türk milleti-Türk bayrağı-Türkçe, bunların beşibiryerdedir birine gıcık kapan illaki diğerlerinden de gıcıklanır.
    Ben de bu beşibiryerdeden gıcıklananlara gıcık olurum..

Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Andımız-Türk devleti-Türk milleti-Türk bayrağı-Türkçe, bunların beşibiryerdedir birine gıcık kapan illaki diğerlerinden de gıcıklanır.
    Ben de bu beşibiryerdeden gıcıklananlara gıcık olurum..
    Sıkıntı yok, insanlar arasında görüşler nedeniyle böyle durumlar oluyor. Zaman mekan uygun olsa aşılabilir de.

Tekrarlıyorum, bence sorun içerik değil - ki genel için belki öyle bile değil.
    O içeriğin kolektif bilince, kültüre nasıl gireceği, girip giremeyeceği.
    Kaç çocuk sürekli bunu bağırarak mana içselleştirebilir?
    1000'inci günde, hergün mecburen karşımıza konan birşeyin gerçekten farkında olabilir miyiz?

Siz oraya bir anlam koymuşsunuz, gayet saygıdeğer.
    Zamanın çocuklarına bir anket yapın, 10 kişiden kaçı size duymak istediğiniz şeyi kendi cümleleriyle söyleyebilecek bakın.

Neyse, yer aldık, affola.

Beyniniz yıkanacaksa vatan sevgisiyle yıkansın ne zararı var bunun?
    Günümüzde burger king, dominos pizza hatta ülker halley (ve bunlar gibi binlercesi) bile beyin yıkıyor , kimsenin gıkı çıkmıyor...
    Andımız mı kusur oldu yahu!

Bakınız bu işin ardındaki mesele şudur.
    ABD uzun vadeli politika olarak ortadoğu ve Türkiye'de din odaklı yönetim ve eğitimleri destekler. O nedenle de Atatürk'ten asla hoşlanmazlar.
    Nedeni de açıktır din odaklı eğitim ve politikalar gelişime kapalıdır. Düşe kalka az az ilerler hatta çoğunlukla ilerleyemez ve bu tür ülkeleri uydu haline getirmek evirmek çevirmek istediğini yaptırmak çok daha kolay hale gelir.
    Andın kaldırılması meselesi bundan ibarettir.
    Saygılar!

Alıntı Originally Posted by Observer Yazıyı Oku
    Beyniniz yıkanacaksa vatan sevgisiyle yıkansın ne zararı var bunun?
    Günümüzde burger king, dominos pizza hatta ülker halley (ve bunlar gibi binlercesi) bile beyin yıkıyor , kimsenin gıkı çıkmıyor...
    Andımız mı kusur oldu yahu!
    andımız diye birşey var madem, burger king vs düzeyine asla inmesin
    (beynimiz yıkanmasın forumdaş, mümkün olduğunca hiçbir konuda)
    Son düzenleme : KPL; 20-10-2018 saat: 09:51.

Alıntı Originally Posted by Observer Yazıyı Oku
    Bakınız bu işin ardındaki mesele şudur.
    ABD uzun vadeli politika olarak ortadoğu ve Türkiye'de din odaklı yönetim ve eğitimleri destekler. O nedenle de Atatürk'ten asla hoşlanmazlar.
    Nedeni de açıktır din odaklı eğitim ve politikalar gelişime kapalıdır. Düşe kalka az az ilerler hatta çoğunlukla ilerleyemez ve bu tür ülkeleri uydu haline getirmek evirmek çevirmek istediğini yaptırmak çok daha kolay hale gelir.
    Andın kaldırılması meselesi bundan ibarettir.
    Saygılar!
    Büyük ölçüde doğru diye düşünüyorum.

Ama bunlara reaksiyonlarımızdaki kafasal bağımsızlığımız, basit kaygılardan ve ezberlerden özgürleşmemiz, sonuçta örneğin ABD mühendisliğinden ne kadar sıyrılabildiğimizi de belirler muhtemelen zaman içinde. Türkiye neden bu ayak oyunlarından en çok etkilenen ülkeler arasında hala ... andımızı da okumuş olmamıza rağmen her sabah?
    Son düzenleme : KPL; 20-10-2018 saat: 09:52.

7. Ülkede ve dünyada bir arap gündemi var. Ben takip etmiyorum.
    Abd istese, arap prenslerinin hepsini sülaleleriyle birlikte arap çöllerine gömer. Kimse de buna ses çıkarmaz, petrol paylaşımı için mırın kırın eden olur.
    Bu nedenle kucakta otururlar.

Akp döneminden aklımda kalan bir iki anektod, hafıza tazeleyelim ki nereden geliyoruz, nereye gidiyoruz..

Arap kralı geldi, önceki yaşlı olan, Gül CB idi.
    Adam cumhurbaşkanligina hic gitmedi.
    Gül Hilton'a gitti, adamla görüştü, ne görüştü, elini mi öptü bilmiyorum..

Leman dergisi Gül karikatürü yaptı. Kral görüşme başlasın diyor, bizimki de soytarı olarak içeri giriyor..
    Demokrasi bugünden iyiydi, karikatür sorun olmadı.

Bu adamdı galiba, ölünce 3 gün yas ilan ettik.
    Ben yas tutmadım, arap bebesi değilim.

Bir de müslüman ordusu kurulacak hikayesi vardı, hristiyanlara karşı.
    Türk ordusu, bu Selman gibi tiplerin emri altına girecekmiş, hıristiyanlarla savaşacakmışız vs..
    Böyle zırvalara inanan da oldu..
    Hatta Akar, Gn.kur. başkanıyken gitti oralara görüşmeler oldu, ne konuştular bilemem.
    Belki kendisi de inandı bu hikayelere..

Selman melman, bunların bize faydası olmaz...

8. ''Andımız, farklı etnik kökenden vatandaşlarımızı rahatsız ediyor olabilir.'" diye bir fikrin olabilir, bu tartışılır, savunulur, o ayrı..

Buradaki saçmalık şurada, hem yerli milli hikayesi anlatıyorsun, benden olmayan haindir diyorsun, herkesi dış mihraklarla bağlantılı olarak sucluyorsun, hem de andımız kaldırılsın diye mücadele ediyorsun.. Mhp de gık çıkarmıyor...

Bu çelişki açıklanması lazım.
    Andımız kalksın talimatını kim hangi amaçla veriyor?

Bunu savunanlar ne diye savunuyor?

Hain kim?

Sayfa 14/45 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •