Sayfa 14/170 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 1358 madde; 105 - 112 arası.

Konu: ANACM - Anadolu Cam Sanayii A.Ş.

1. hisseyi biraz inceledim, Net yabancı para pozisyonu açısından 2016 tarihinde negatifken sene sonu itibariyle 175 mil. tl ye tekabül eden miktarda döviz oluşmuştur. ikinci önemli nokta firma 1910 mil. tl öz sermayeye sahip ve ödenmiş sermayesi 444 mil tl. kaba hesapla 4,5 tl ederi var. bilançoda esas faaliyet karı 100 mil. görünmekte ancak açıkladığı kar rakamı 464 mil. tl. belliki esas faaliyet dışı ciddi gelirleri var...
    firma 30 mayıs itibarıyle 1000 adet hisse için net 98 tl temettü verecek. buda önemli ve bu hissenin bu seviyede kalması garip...

2.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    hisseyi biraz inceledim, net yabancı para pozisyonu açısından 2016 tarihinde negatifken sene sonu itibariyle 175 mil. Tl ye tekabül eden miktarda döviz oluşmuştur. Ikinci önemli nokta firma 1910 mil. Tl öz sermayeye sahip ve ödenmiş sermayesi 444 mil tl. Kaba hesapla 4,5 tl ederi var. Bilançoda esas faaliyet karı 100 mil. Görünmekte ancak açıkladığı kar rakamı 464 mil. Tl. Belliki esas faaliyet dışı ciddi gelirleri var...
    Firma 30 mayıs itibarıyle 1000 adet hisse için net 98 tl temettü verecek. Buda önemli ve bu hissenin bu seviyede kalması garip...
    sayın foton teşekkürler paylaşımınıza......mayıs temettü için beklicem....

ANACM, 30.05.2017 tarihinde hisse başına net 0,0957 TL temettü ödemesi yapacak
    ANACM ayrıca % 67,56757 bedelsiz Sermaye artırımı da yapacak
    Bedelsiz paylar yasal sürecin tamamlanmasını takiben dağıtılacak.

4. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum, yazdıklarım, çizdiklerim ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Tamamen bilgi ve eğitim amaçlı olup kendi düşüncemdir.
    https://twitter.com/bist_teknik

5. bedelsiz de diyelim 1000 lota nasıl bir işlem uygulanır...hiç bedelsiz hissem olmadı...bedelsiz tarih ne zaman aceba....

6.  Alıntı Originally Posted by mehmetak Yazıyı Oku
    bedelsiz de diyelim 1000 lota nasıl bir işlem uygulanır...hiç bedelsiz hissem olmadı...bedelsiz tarih ne zaman aceba....
    %67.5 olduğuna göre ----> 1000 hissede 675 hisse ilaveten hesabına geçer ve şu an ki fiyatı baz alırsak (3.42) buna göre hisse 2.3 tl fiyattan işlem görür.

7.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    %67.5 olduğuna göre ----> 1000 hissede 675 hisse ilaveten hesabına geçer ve şu an ki fiyatı baz alırsak (3.42) buna göre hisse 2.3 tl fiyattan işlem görür.
    teşekkür ederim üstadım bilgiler için....kendime kızıyorum 3,07 de günlerce durdu...bedelsiz haberim olsa 3,07 den alır hazirana kadar beklerdim...sabah düzeltmede 3,35 maliyet ile anca alabildim.....hissenin gidişi maşallah güzel.....en az bi üç ay beklemeyi düşünüyorum.....temettü de ekstra...bist de böyle hisse bulmak zorlaştı.....ama bilançodan haberim yok ilk çeyrek ve şirket geneli olumsuz birşeyler var mı yok mu bilmiyorum.....bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkürler olsun....bu hareketler başka hisselerde olsa forum dolardı ve bayram havası eserdi burda pek yazan yok dikkatimi bu çekti...

cam hisselerinin forumları boştur genelde,

Sayfa 14/170 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •