Sayfa 14/595 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 4756 madde; 105 - 112 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

Duhul
    May 2017
    İkamet
    uşak-İzmir
    Gönderi
    998
     Alıntı Originally Posted by bozkurthalit Yazıyı Oku
    Burda kalanlara bol kazanclar ben bütün mali mi sattım olmuyorsa zorlamican artık nasibimizi başka yerde aricaz hayirlisi herkese bol kazanç lar

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayin bozkurthalit hayirlisi olsun.
    Size yeni alacaginiz pozisyonda bol
    kazanclar dilerim. Patron faktorunu
    unutmayin artik.
    Saglicakla.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Kyno Yazıyı Oku
    Sayin bozkurthalit hayirlisi olsun.
    Size yeni alacaginiz pozisyonda bol
    kazanclar dilerim. Patron faktorunu
    unutmayin artik.
    Saglicakla.

borsa genel olarak tecrübe kazanma yeri ama baticim daha ayrı biyerde olacak benim icin alacağım duruyor uygun pozisyon olursa gelirim imtiyazli şirketler ve hacimsiz hisselerden uzak duracam bu kesin bol kazanç sizlere

3.  Alıntı Originally Posted by cardia Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun ek alımlarla bile hala maliyet 3.75 bende bilanço bekliyorum... Bilançoya gore vericem... Ama su var dun bi tabloda kur ve enflasyondan dolayı en riskli şirketler içerisinde hem bsoke hemde btcimi gördüm... Çok fazla umut yok gibi yani...
    insallah beklediğim yerden satarsin bol bereketli kazanclar diliyorum size

Duhul
    May 2017
    İkamet
    uşak-İzmir
    Gönderi
    998
     Alıntı Originally Posted by cardia Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun ek alımlarla bile hala maliyet 3.75 bende bilanço bekliyorum... Bilançoya gore vericem... Ama su var dun bi tabloda kur ve enflasyondan dolayı en riskli şirketler içerisinde hem bsoke hemde btcimi gördüm... Çok fazla umut yok gibi yani...
    Sayin cardia niye buralarda dans ediyorlar? Malum Hepimizin maliyeti yukarida. En kotuye haziriz. Kayyumu
    niye dillendiriyoruz...! Göl maya tutmazsa kalanlar hepimize yeter.
    Lakin bu mirasyediler daha cok sagacaklari inegi oldurmezler. Durumu kendileri icin degerlendirdiklerinde birden akillari zirve yapar ....Bsoke ye kapak yaptiklari %4 hissedeki gibi....sonrada
    arsiz arsiz aciklama yaparlar ....ky merak etmesin en kisa zamanda ne kadar dogru bir is yaptigimizi goreceksiniz .... diye.
    Dile kolay on kusur sene gecmis.Durum ortada.
    Yani gemiyi batirsalar bence daha kisa surede hakkimizi aliriz....ama az ama yeterince. Bunlarin pasa gonlune kalirsa ...yandi gulum keten helva. Biz ama oyle ama boyle bekliyecegiz. Tabi bununda bir siniri var....bazi malum arkadaslar gibi hanci olmak niyetinde degiliz.
    Ytd.
    Saygilar.

5.  Alıntı Originally Posted by bozkurthalit Yazıyı Oku
    borsa genel olarak tecrübe kazanma yeri ama baticim daha ayrı biyerde olacak benim icin alacağım duruyor uygun pozisyon olursa gelirim imtiyazli şirketler ve hacimsiz hisselerden uzak duracam bu kesin bol kazanç sizlere

Sizin satışlarınız düşürmüş olabilir mi?yaklaşık kaç k mal verdiniz. Hayırlısı olsun....
    Genel huyudur mal alırsanız aldığınızdan düşük, mal satarsanız sattığınızdan yüksek kapatır.
    ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    Sizin satışlarınız düşürmüş olabilir mi?yaklaşık kaç k mal verdiniz. Hayırlısı olsun....
    3,56 dan 3.51 e kadar satim olabilir

7. 3.56 - 3.51 arasi 140k lot islem olmuş...90k lot alistan gerceklesmis...

8. Yorumlar bana gerçekten komık gelıyor yanı kucumsemek ıstemıyorum sızlerı mutlaka cok tecrubeler kazanmıssınız.

ama her seferınde sucu baskalarına atmaktan onundekı engellerı goremıyor gıbısınız.

10 senedir bu hısse kar acıklıyor cırolarını arttırıyor da hala kazandırmamıs mı ?

varmı boyle bır hısse ? varsa cıkarın. Yok karını arttıran oz sermayesını arttıran tum sırketler borsada fıyatlanmıstır.

Sadece krızlerde veya gecıcı sure ıle degerının altına ıner.

Bu durumun tersi varsa borsa borsa olmaktan cıkar zaten.

BTCİM i öyle bir anlatıyorsunuzkı sankı şirket 10 yıldır değerine değer kattı ama piyasa değeri bir türlü yükselmedi.

Yani siz öyle bir HİPER HİSSE seçmişsiniz ki BTCIM bistin en karlı şirketiymişde yani sizde herşeyin en iyisini bilirmişsiniz gibi en iyi kar eden BTCIM hissesini almışsınızda ama lanet olası patron yüzünden kazanamamışsınız gibi anlatıyorsunuz.

Yaw arkadaşlar hiçmi karlara bilançoya bakmazsınız daha oncekı paylasımlarda aktardım biri 5 e katlamış öz sermayesını BTCIM 2 ye bile zorakı katlamış. ve bunuda fiyatlarına yansıtmış o 2 kat buyumeyı.

Seçtiğiniz 10 yıl önceki btcim 5 kat büyüdüde bizimmi haberimiz yok.

Haa dersenizki bilançolarla oynadılar eywallah ona lafım yok zaten bılancosu oynanmış yada oyle bir kanaata vardıgım hissede bulunmam mantıksız olur. Bilançoya bakmayacaksak neye bakacaz ?

Patronun iyi measjlar vermesinin kötü niyetli oldugunu düşünüyorsunuz ? Haksız sayılmazsınız ancak bu tecrübesiz oldugunuzu gösteriyor sankı bist-TÜM için ben hiçbirşey yapmayacam gelecekte hiçbir projem yok hiç büyümeyecem diyen bir patron bulabilirmisiniz ?

YAAW yarın batacak olan şirket patronu bile yatırımcılarına 2 yıl sonra şu projeyı hayata geçiriyoruz diyor. Girin en dandırık hissenin sayfasına sorun yatırımcılara bu dandırık hisseyi niye aldınız diye size vereceklerı cevap şu olacak 3 yıl sonra şu proje bitecek

hahahahahaaha :D KANDIRILIYORLAR........

bUNU SALLAMIYORUM GERÇEKTEN BİLANCOSU BERBAT YERİN DİBİNE GİRMİŞ BİR KAÇ HİSSE SENEDİNİN HİSSE.NETTEN SAYFASINA GİRDİM SİZİN GİBİ BİR SÜRÜ YAZI YAZAN KÜFREDEN LANET OKUYAN YATIRIMCILAR VARDI İYİ ŞEYLERDEN BAHSEDENDE OLDUKÇA ÇOKTU.

SIRF BU ONGORUMU TEST ETMEK İÇİN SAYFAYA YAZDIM. Arkadaşlar bu hisseyi hangi sebeplerle ortak oldunuz niçin aldınız dedim.

bana söyledikleri okadar çok proje varkı anlatamam sayfaları doldurdular şu olacka bu olacka oradan teşvik gelecek su yapılacak edılecek farkettınız mı hep gelecek zaman eki acak ecek vesair.

Bende dedim bunlar gerçekleştimi hayır ama yapacaklar diye cevap verdiler. bende arkadaşlara bir güzel azarladım burada yaptıgım gibi huyumdur hep böyle azarlamak aslında alınmanız ve bana kızmalısınız ama benım hıtab şeklim böyle insanların sadece bu şekilde anlayacagını düşünüyorum. Adamın teki geldi bizi azarladı demesini istiyorum.

böyle hem daha çok ilgi çekiyor hemde soyledıklerımde haklılık payı olup olmadıgını en azından düşünmesini saglıyorum.

Adamlara tek tek bilancoları açtım gösterdim resim olarak attım bakın ne kadar berabat bir şirketin hissesine ortaksınız dedim bir bimas koydum bir krdmd koydum birde bunların hıssesını koydum arada cok barız bır fark var resımler okadar netkı cocuga gostersen şu hisseyi seçmem der sadece sutunlar bıle bilanconun ne kadar berabat oldugunu gosterıyordu.

tamam durumu ıyı degıldı ama düzelecek buyuk mega projelerı var diye cevap verdiler.

(kötü adam gülüşü) HAHAHAHA!!!

3 yıl öncede 5 yıl oncede 8 yıl oncede projeler vardı projeler hep olacka arkadaşlarrrrrr uyanın proje batmak üzere olan her hissede var BEKLENTI batmak uzere olan her hıssede var hiçbirşey bulamasalar satılacak bu derler.

YALANMI kac kişi tanıyorum fetönün bankasının ısmı neydı satılacak el değiştirecek diye alan.

Tecrübeli adam bu proejelere bel baglamaz benım bıldıgım tecrübe budur.

Tecrübeli adam rakamlarla ugrasır matematıkle ıstatıstıkle ugrasır. Bakar bu hısse ne kadar büyümüş karlarını ne kadar arttırmıs emsallerı ne yapmıs daha ıyı hisseler varmı vesaire vesaire.

Patronun azından cıkan kelama göre yatırım mı yapılır yaw ? Patronun azından cıkana bakacaksa BTCIMI at bir tarafa Bizim patron projelerı buyuk bıle degil :D acın mynetı en zıplak hısselerın sayfalarındakı yatırımcılara sorun bu hıssenın patronu ne vadedıyor dıye.

SAYFA SAYFA yazarlar. BTCIMI bırakıp o hoplak zıplak spek kagıtlarına bıranda dalarsınız.

EE ne de olsa patronun azından cıkan kelama okadar cok bel baglamıssınız kı rakamları gözünüz görmüyor.

KRDMR'ın SODA'nın TAVHL'nın BİMAS'ın patronları neredeyse hiç konusmuyor düşünün yani demekkı sızın gozunuzde yatırımcıları hiç sallamıyorlar bile ama hisseler bir boy gidiyor ve bir boyda kar acıklıyorlar.

Mesele patron meselesı degıl siz şirketin acıkladıgı kar rakamlarına bakın karlar iyi ise o hisse fiyatlanır fiyatlanacak.

Yapılan tum ahnalız ve istatistikler bunu gosterıyor. BUradan btcıme baglarsak. geçin 10 yıldır tutmayı etmeyı bu sızın hatanız degerıne bakaydın fıyatlanınca sataydın geçmişten okadar ornek gosterdım kaç kere fıyatlandıgınna dair.

Şimdi BTCIME gelırsek dolar borcu en yüksek ilk 15 20 şirket içerisinde yer alıyor kriz beklentımle bırlestırırsek dolar daha yolu uzun bu sırketın karlarını malesef kotu etkıleyecek.

Lakın buna ragmen acıkladıgı bılancodakı karlar oldukça iyi gelmıstı yanı bu dolar borcu cokta kafaya takılacak bırsey gıbı gorunmuyor. Cunku son acıklanan bılancoda böyle bir negatif etkı goremedım ben.

Şirket son 2 3 bılancodur duzelıyor pd dd degerı ucuz karlılıklar artıyor sektorude ıyı durumda demıstık bu beklentımdede hıcbır sorun yok karın yıne artarak gelmesı lazım. KÖTÜ gelırse tası taragı toplayıp gıtmek lazım onuda bılesınız.

Peki piyasada önemlı ruzgara karsı ısenmez piyasa sıkıntılı malesef gelışmekte olan ulkelerın hepsı acısıdan durum vahım fed faız arttırımına devam ettıkçe bizim gibi ülkelerı bir bir patlatacaklar.

İşte benim şu an BTCIM'e gırememe sebebım ne bilanco ne patron sadece krız ıhtımalının yukseklıgı benım hısse senetlerıne yatırım yapmam gerektıgını gosterıyor.

ONUN haricinde suçlu aramaya veya bırılerını suçlamayı bırakalım artık. Her gun kufretmekle elınıze neyın geçtiğini soyleyın vallaha hak verecem.

Bırakın çözüm uretelım derdınıze derman olalım sorun ne ? Patron demeyın tüm patronlar 3 aşağı 5 yukarı aynı kımse yatırımcısını kaybetmek ıstemez. kımse yatırımcılarına kötü mesaj vermek ıstemez bu sebeple zaten hep ıyı vaatler duyacaksınız olumlu vaatler duyacaksınız dınleyeceksınız. Yani artık bu tecrübeyi coktan edınmış olmanız gerekırdı. O bakımdan patronla baslayan cumlelerı bır kenara atın.

Bundan sonrasına bakalım bakın bu hısse 3.54 lere geldı ? bunu nasıl basardı 4,50 den aşağı bır boy yamulurken herhalde ben ve bır kaç kişi harıcınde 3,10 un ızernı hayal bıle etmıyordunuz. Ben sanırım nisan gibi geldim buralara. yani fiyat 3,00-2,95 dolaylarında idi ve bugun 3.54 te.

Bilanconun duzeldıgını ve hissenin ucuz gorundugunu aktardıgımı hatırlıyorum. o GÜnden bu güne arada düşüşler olsada 3,00 ortalama bıle alsak bugun 3,54 te ustelık bu sure zarfında borsa 110 binden 97 bine kadar gevşemiş aynı sure zarfında.

Hatırlıyorum bır arkadaş GÜLEREK endeks nerede sızın hısse nerede HAHAHA YAPIP RESIM ATMISTI bende cevaben yakında endeksı nasıl geçtiğini görürsün demiştim.

BENDE bu işi çok iyi bildigimden degil ama bır cok yatırımcıdan ıyı oldugumu düşünüyorum aslında bunu benım düşünmemde yanlıs istatistikler böyle diyor.

Bu kadar iyi düşünüyor ve kendınede guvenen erhan sen niçin btcımlerını sattın ben daha iyisi varken sadece iyiyi tercih etmıyorum bu benım prensıbım 5 yıl oncede aynı cumleyı yazdım sımdıde yazıyorum.

daha iyisi varken neden sadece ıyı olanı tercih edeyım.

Eğer gerçekten elımde alternatıflerım olmasaydı aha şuraya yazıyorum ben yuzde 500 BTCIMDE olurdum.

Bu soyledıklerım hissenizin cıkacagı anlamına gelmıyor cunku krız beklentım sebebıyle BTCIMINDE tokezleyecegını düşünüyorum.

Göstermek ıstedıgım şey hissenizin bilançoları güzelleşti bunu endeks kotu gıtmesıne ragmen hıssenızın yukarı gıdısındende anlayabılırsınız fakat onunuzde engel malesef yanlış zamanlama cunku krızın ayak patırtılarının ıcındeyiz ve elınızde bir sürü btcım var. Evet bir çok hisseye göre çok güzel bir hissedesiniz fakat ıstatıstıklere gore iyi bir hisse bile krıze pek direnemiyor. o Bakımdan dıkkatlı olun derım.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 14/595 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •