Sayfa 14/1001 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. arkadaşlar BİST'i övmekten vazgeçelim,bistteki kağıtların hepsinin toplamı ABD'deki majör şirketlerden 1 tanesi etmiyor.ciddiye alınacak bir yer değil. bana göre komple ÇÖP. Dahada ileri gidiyorum ve BİST'in komple kapatılmasını savunuyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Günün fotoğrafı...

3.  Alıntı Originally Posted by snmzkyz Yazıyı Oku
    yani bana da borsa balon görünüyor keza baktığınızda bankalar da zirvelerinden bayağı aşağı inmiş durumda.

varlık fonundaki denetimsiz para da bir yere kadar borsaya takviye yapacak gibi bunun yanı sıra DOLAR ENDEKSI 94,90 % 0,30
    dxy 94'ü kırdı geçti.

borsadaki düzeltme hareketlerinden küçük miktar para ile vurkaç yapıyorum fakat uzun vade yatırım yapmaktan çekiniyorum, dolarda kafam daha rahat. 3.50 maliyet ile %70 dolar 4.08 maliyet ile %10 Sterlin gerisi fon, borsa, enpara vadeli try ...
    sterlin iyi bir seçim. dalgalanması kötü ama her atak çok yukarı oluyor.
    5 TL oldu. 4.40'lardan çok pozisyon almıştım. tabiki koruyamadım.

4.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    arkadaşlar BİST'i övmekten vazgeçelim,bistteki kağıtların hepsinin toplamı ABD'deki majör şirketlerden 1 tanesi etmiyor.ciddiye alınacak bir yer değil. bana göre komple ÇÖP. Dahada ileri gidiyorum ve BİST'in komple kapatılmasını savunuyorum.
    enflasyonist ortamda reel mallar hisseler dahil değer kazanır.

5.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    enflasyonist ortamda reel mallar hisseler dahil değer kazanır.
    hisse alacak olanlar yurtdışını değerlendirsin,hem dolar bazında hemde gerçek borsada işlem yaparsınız.bende NYSE ve DAX planlıyorum.ama acelem yok.

Dolar düşünce biri doları çöp yapar..diğeri yine buradakileri iş bilmezlikle suçlar..bir diğeri günleri sayılı ölecek der..

Şimdi hepsi sahil gezintisine çıktıkları için buraları okumuyorlar..tatile çıktı çoğunluğu..

Siz doları ölü zannetmeyin, aslında diridir o..

Hay Allah'ım bizde dolar aşığı değiliz de, ortada bir sürü realite var..farkında olmak lazım diyoruz..

Neyse DXY'yi yükseltecek şartlar oluşuyor gözüküyor..

ECB geçti..piyasalar doları hatırladı..

Şimdi vergi tasarısı var..öyle yada böyle Trump'ın ''reflation trade'' işine canlılık kazandırır..

Aralık'ta faiz artışı doları destekler nitelikte..Aralık'ta faiz artışı olasılığı 95,2 olmuş..

Dün bahsettiğim gibi ECB ve FED'in yapacağı taper miktarları 2018 yılı boyunca artacağı(FED dolayısıyla) için zaten bu durum EM'ler için sıkıntı..Allah'tan ECB'nin 30 milyar Euro QE'si ve BOJ (hatta SNB) varda EM'ler topal ördek gibi devam edebilirler..

Üstüne Taylor FED başkanlığına seçilirse işin tuzu biberi olur herhalde..hele birde efsane başkan Volcker gibi benim ülkemde ............, başkaları beni ilgilendirmez diye bir başlarsa, bir sürü EM pert olur..malum ABD'nin şu anki durumu diğerlerine göre daha iyi..Draghi'de ABD'nin hakkını teslim etti dün..

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Kararname ile faiz %5 demek yerine dolar 3TL demek daha akıllıca değil mi?
    Peki böyle bir karardan sonra dolar alım-satımına izin verirler mi?evetse ben varım,toplarım 3 tl den tüm ABD çöpünü...

Sayfa 14/1001 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •