Sayfa 140/420 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon
Arama sonucu : 3746 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Yılbaşından beri getiriler...Ha stopaj kesintileride yok.

Stopajda 3 seçenek mevcut %15, %10 ve %5 olmak üzere o yüzden stopaj kesme kısmı karışık. Birde stopaj en son çıkışta ödendiği için aslında kesilmemiş stopaj getiriye olumlu katkı yapıyor biliyorsunuz.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Stopajda 3 seçenek mevcut %15, %10 ve %5 olmak üzere o yüzden stopaj kesme kısmı karışık. Birde stopaj en son çıkışta ödendiği için aslında kesilmemiş stopaj getiriye olumlu katkı yapıyor biliyorsunuz.

pekala kardeşim ne deyim ki..Bu arada ben eski bir bankacıyım.BES in ilk çıktığı yıllardan bugüne kadarki aşamaları çok iyi bilirim.Ben sadece uyardım.Tabiki taktir senin.saygı duymak lazım.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    pekala kardeşim ne deyim ki..Bu arada ben eski bir bankacıyım.BES in ilk çıktığı yıllardan bugüne kadarki aşamaları çok iyi bilirim.Ben sadece uyardım.Tabiki taktir senin.saygı duymak lazım.
    Teşekkürler Sn.Human katkılarınız için. BES portföyümün belirli bir kısmını oluşturuyor. Elimden geldiğince hem BES hemde kalan portföyümü aldığım riske göre maximum getiri elde edeceğini düşündüğüm enstürmanlara yayıyorum. Şirket katkısı devam ettiği müddetçe BES hesabım da açık kalacak.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sn.Human katkılarınız için. BES portföyümün belirli bir kısmını oluşturuyor. Elimden geldiğince hem BES hemde kalan portföyümü aldığım riske göre maximum getiri elde edeceğini düşündüğüm enstürmanlara yayıyorum. Şirket katkısı devam ettiği müddetçe BES hesabım da açık kalacak.

şirket katkısı olmayan milyonlar için söyleyecek bir şey yok demek ki.. onlar için sistem tamamen tuzak ve kandırma halini almış durumda..

gelinen noktada BES denilen despotik sistem sadece şirket katkısı olduğunda savunulabilecek bir durumda..

oysa yıllarca kafa ütüledi BES lobisi (sigorta şirketleri) ve M.Şimşek başta olmak üzere a.k.p. partisi bakanları..

ama her şey açık ortada.. çok ön plana çıkardıkları %25 katkı bile bir şey ifade etmiyor artık. o katkının kümese yeterince adam toplamak için bir yem olduğu zaten çok açıktı..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Hazine 1.4 milyar lira daha borçlandı: Emeklilik fonlarına destek için
    Hazine`nin bu ayki borçlanma programına sonradan eklenen bu işlemin, bazı emeklilik fonlarının portföyünün asgari yüzde 25`inin devlet iç borçlanma senetlerinde değerlendirilmesi düzenlemesine destek olmak adına yapıldığı belirtildi.
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...ek-icin/221685
    Hani SS! zoruyla BES e girenlere diyecek bir şeyim yokta gönül rızasıyla BES soygunana girenlere Allah akıl fikir versin derim başka bir şeyde demem. Şimdi bana küfredin 10 yıl sonra ölmez sağ kalırsak ne demek istediğimi anlaşılacaktır ama tabi HESAP KİTAP bilenler tarafından. Herkese bol bol kazançlar dilerim.

Evet evvel zamanda ZORUNLU TASARRUF diye `SS` mantığıyla devleti ele geçirmiş ANAP hükümetide bizleri düdüklemişti sonra yerine gelen AKE PE büyük alicenaplık göstermiş bizden ZORLA kesilen paraları yıllar sonra PUL olarak bizlere geri ödemişti. Yaşı yetmeyenlere buradan anlatayım; o zorla maaşlardan kesilen paralar faizler %100 lerde iken ne hikmetse Emlak bankasının 6 aylık mevduatında tutulmuş ve yine ne tesadüftür ki o dönemlerde 6 aylık mevduat hesabının faizi tek o bankaya has %30 larda idi. Neyse bize devlet düşmanı diyenler için diyecek bir sözümüz olamaz neyse layığı herkes onu yaşar.

7. Umutabi bunu BES in devlet katkısı kısmı için yapabilirler. Özel senin olan kısmı için yapamazlar. Çünkü sözleşme sigorta şirketi ile senin aranda. Başka aracı yok. Devlet sadece ek katkı verip halledişine müdahale edebilir. Devlet fon dağılımlarına müdahale edebilir. Ama senin parana ve ne zaman ödeneceğine müdahale edemez. KEY ve FAKFUKFON vb zorunlu zike zike olan kesintilerde fonun sahibi komple devletti. Fark burada. BES ler tamamen özel sektörde. Kamu bankalarından BES almak belki riskli bu dediğinize göre ama ben özel sektörden BES almakta bir risk görmüyorum. Sigorta şirketi batsa bile riski yok.

Devlet ancak ve ancak FON ların dağılımlarına müdahale edebilir ve Devlet katkı paylarına konabilir. Ben zaten bunu da anlamsız buluyorum. Keşke hiç devlet katkı payı olmasa ve devlet bulaşmasa BES işine.

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Evet evvel zamanda ZORUNLU TASARRUF diye `SS` mantığıyla devleti ele geçirmiş ANAP hükümetide bizleri düdüklemişti sonra yerine gelen AKE PE büyük alicenaplık göstermiş bizden ZORLA kesilen paraları yıllar sonra PUL olarak bizlere geri ödemişti. Yaşı yetmeyenlere buradan anlatayım; o zorla maaşlardan kesilen paralar faizler %100 lerde iken ne hikmetse Emlak bankasının 6 aylık mevduatında tutulmuş ve yine ne tesadüftür ki o dönemlerde 6 aylık mevduat hesabının faizi tek o bankaya has %30 larda idi. Neyse bize devlet düşmanı diyenler için diyecek bir sözümüz olamaz neyse layığı herkes onu yaşar.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Umutabi bunu BES in devlet katkısı kısmı için yapabilirler. Özel senin olan kısmı için yapamazlar. Çünkü sözleşme sigorta şirketi ile senin aranda. Başka aracı yok. Devlet sadece ek katkı verip halledişine müdahale edebilir. Devlet fon dağılımlarına müdahale edebilir. Ama senin parana ve ne zaman ödeneceğine müdahale edemez. KEY ve FAKFUKFON vb zorunlu zike zike olan kesintilerde fonun sahibi komple devletti. Fark burada. BES ler tamamen özel sektörde. Kamu bankalarından BES almak belki riskli bu dediğinize göre ama ben özel sektörden BES almakta bir risk görmüyorum. Sigorta şirketi batsa bile riski yok.

Devlet ancak ve ancak FON ların dağılımlarına müdahale edebilir ve Devlet katkı paylarına konabilir. Ben zaten bunu da anlamsız buluyorum. Keşke hiç devlet katkı payı olmasa ve devlet bulaşmasa BES işine.
    Forumdaş bu ülkede yüksek miktarda paranın biriktiği her yere hükümetler sulanır aksi olsaydı zike zike kimseye BES dayatılmaz , dayatılan BES in zike zike devlet tahvili alma zorunluluğu getirilmezdi. Bir önceki yazımı iyi okuyun, bugün benim gibi düşünenlere vatan haini diyenler 10 yıl sonra zike zike BES li olmanın ne olduğunu iyi anlayacaklardır tabi hesap kitap yapmayı biliyorlarsa...

Sayfa 140/420 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •