Sayfa 140/601 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon
Arama sonucu : 4807 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. AKSA ENERJİ ( AKSEN ) 2020 Birinci Çeyrek Bilanço Analizi'ni dikkatinize sunarım.
    https://youtu.be/Oa6b563ba0g

2. Teşekkür ederim elinize sağlık.
     Alıntı Originally Posted by MaliTablolarAnaliz Yazıyı Oku
    AKSA ENERJİ ( AKSEN ) 2020 Birinci Çeyrek Bilanço Analizi'ni dikkatinize sunarım.
    https://youtu.be/Oa6b563ba0g
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ben bilançoyu iyi buldum.
    Faaliyet karı gerek 2019 ilk çeyrek gerekse 2019 son çeyreğe göre yükselmiş. Ciro artışı da güzel. Yanlış hesaplamada isem toplam borçlar dolar bazında 25 milyon dolar azalmış.

Şu an herkes satıyor . Dün akşam 5.10 kapatan hisse bugün 4.70 lerde

Diyeceğim o ki : Borsayı acemiler açar profesyoneller kapatır.

4. Yersen yapıyo işte bilmiyoki ramazan ayındayız yemeyiz.

5. Görünen o ki ilk çeyrek TR tarafında borcundan fazla kredi kullanılıp mevcut krediler kapatılmış. Bu sonuçla borç tarafı artmış ancak fazlalıktan dolayı kasadaki para da aynı şekilde artmış. Napacaklar bu parayı hisse geri alımı mı planlıyor acaba Şaban Bey.

Ayrıca madem bilanço o kadar kötü bas tabana spek efendi, basamazsın çünkü taban yaptırman için tabana milyon lotlar dizmen lazım. Onu göze alamazsın, sen de bu kadar çapsızsın işte

6.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    3 ay önce gördüğü dolar bazlı en yüksek değere (72 cent) henüz ulaşmadı.. Ama bence asıl direnç 75 cent den geçiyor..
     Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku

İki haftadır malum dirence gelince kafasına vuruyorlar... MACD de diyor ki öyle yada böyle, er yada geç seve seve kıracaksın burayı...

Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

7.  Alıntı Originally Posted by Capital1461 Yazıyı Oku
    173 milyon $ finansal borçlarda azalma var son 1 senede bu şirketin zaten Afrika tam tesisleşme sonrası yıllık 225 milyon $. geliri var oradan. Finansal borçta erime yok diyorsun, bilançoda nereye bakıyorsun bilmiyorum.
    Sattın tekrar alttan alacaksan eğer zaten tahtacı izin veriyor hissede trade etmeye, şu ana kadar yukarda satıp da yerine koyamayan olmadı. Ama yukardan alıp aşağıda zararına bu tarz yorumlar yüzünden satanlar oluyor. Net borçlarda ve finansal borçlarda ciddi azalma var bunu bilanço ve gelir tablosunda görebilirsin. Afrika'dan tahsilat da var bunu da nakit akışı tablosunda görebilirsin, Afrika'dan tahsilat süresi Türkiye'ye göre daha uzun bu da çok doğal birisi riskli ve daha karlı bir yatırım.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Enerji fşrmalarında hiç olmadığı gibi sürekli ilişkili olmayan taraflardan alacak yükselmesi soru işaretleri uyandırıyor ister istemez. Sonuçta ekektrik şirketlerinde tahsilatlar kısa dönemli hemen yapıldığı için, alacaklar hep düşük oranda olur ve pek önemli miktarda yükselmez. Aksen de alacakların hep çok yükseklerek birikiyor olması farklı bir durum. Tabi bu durumun şirket yatırımcı ilişkiler bölümünden sorgulanması daha iyi olur.
    Diğer taraftan şirket falşyet karı olumlu, alacaklar ve borçlar dengesinde de problem yok.

Dün biraz dalmıştık, bugün birazdaha ekledik bakalım. Hayırlısı. Bana göre iyi bilanço. Günlük hareket etmemek lazım. 4.71 ler olmadı 4.20 ler durur heralde.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 140/601 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •