Sayfa 141/418 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon
Arama sonucu : 3337 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: EndeksS

1.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    zaman analize gelirsek,

1813.9 u zaman analiznde tan 4 hafta gecikerk gördük,

zaman analizmiz,

11+12+12+8+17=60 idi, ana düşüncede büuütünü short idi ve USD bunu gerçekledi, fakat borsa tarafı emme basma tulımba yaptı, bizim kriteri gördü ama benim beklentim 17 hafta öncesi 8 haftanın içinde en geç, ama daha çok son 12 hafta sonunda görmesi idi, çünkü bu son haftanın son 4 haftası yükselişti,..o dönemde yükseldik ama gidemedik,..
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    burada bir bölüm var,..sayın Karax bunu sezinliyor ve ürküyor,..şöyle diyeyim,..

agresif short bölüm ta ocak aylarında yazdıklarım üzerine bu son 17 hafta, 18 ekimde başladı, şubat 18 de 2022 de bitecek, 21 şubatta yeni bir dönme başlayacak,..

sayın Karax sizin dediğiniz gibi USD yükselişine borsayı da yükseltip benim haftalarımda düşmeyip çiğnerlerse USD yükselişine denk borsa yükselişinde ısrarcı olurlarsa,

o taktirde 21 şubat 2022 de tam 5 hafta ölümüne aşağı çakarlar
    o taktirde,

ya şimdi

18 ekim 2021-18 şubat 2022 yi düşerler,

ya da

21 şubat 2022 den itibaren 5 hafta çok sert çakarlar,
    özet,
    bana göre

yelpazede

c>1813.9 dan shortuz, son alt üst değer 1925.17 den bunu yönetiyoruz,..yeni shortlar için bu bir avantajdır, yeni shortlar için 1925.17 üstü stoptur, altı tekrar poz açtır,..yönetimden bunu anlyoruz, ilaveten günlük sinyallerde olsaı bir dönüşü 1925.17 ye göre ölçebiliriz anlam verebiliriz,..

zamanda ise

18 şubat 2022 ye kadar düşüş bekliyorum, her hafta düşecek diye bir kaide yok olsaı düşüş bu tarihler arasında olacak, bu düşüş olursa peşi sıra gelece 5 hafta pull back olacak,
    diyelim ısrar ettiler, direndiler, düşmediler, artistlik yapmaya yeltendiler, o taktirde 21 şubatta eşzamanlı tüm globta 5 hafta aşağı çakacaklar, yani ısrar ve ertelemenin bedeli ödenecek,...bu ikinci olasılıkta borsalarla birlikte USD de düşebilir buna dikkat,

sayın Karax, USD yükselişine paralel borsa da alınıyorsa yani sizin bahsettiğiniz olay bu 21 şubata kadar olabilir, sonrası 5 hafta muhtemelen USD de düşebilir
    başlangıç bu olabilirmi??? acaba başladıkmı???

üç soru işareti kodum dikkatli ve müteyakız olalım, alıntılar sizler için,

ya şimdi kuzu kuzu, yada 21 şubattan itibaren 21 marta kadar tam 5 hafta güm güm güm
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2. malum biz zamanda sp 500 den gidiyoruz,
    60 hafta bütününde iki şey gerçekledik, bakz bu topik ve xxx lı topik indregandi argumanları,..

1.c>1813.9
    2.18 ekimden itaberen agresif tezimiz USDTRY için c>12 yaptı,...

bunlar

bunları gerçekledik ancak borsada gıbraşmalar var, badem_süper nato kapışmaları,
    siyasette akoğlan-baydın tayfası,

rahat durmuyorlar, bildiğimiz bir borsa değil de bir inatlaşma daha çok,..mütemadiyen böyle,...

bunlar için bir ilahi adalet sunumu gerekiyor, gloabal reset tarzında,...sanmam abede yenilene kadar borsasını yukarıya gazlayacaktır, ama en azından bir realize,

malum whats gurupları falan filan alaylarına tümenlerine

3. panic on the way tarzında yada küskü

4. zamanı bekleyeceğiz, yazdıklarımızı,

''ya ya da'' tarzında

ya: 18 ekimden itibaren 17 hafta ki içindeyiz, devam ediyoruz, bu realize acaba ??? o mu ?

yada: 21 şubattan itibaren 5 hafta, 18 ekime direndiler mesal ama 21 şubattan itibaren 5 hafta, çok agresif güm, gümgüm, güm tarzında,

benimki malum farenin kulağı kemirmesi gibi,

yazıyorum ama kimse fark etmiyor,...

5. şimdi bu kısa özet sonrası diğer enstantaneler

6.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesaj 1099 dan devamla

bunda nihatetinde bir kırmızı geldi, yeşil gelene kadar kırmızı devam

7.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesaj 1094, 1096 dan devamla

8.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Günaydın Hocam, usd yi ney düşürecek size göre alım için uygun yerler neresi. Yıl sonu dolar TL tahmininiz var mı? Ayrıca bist Ekim 18 den itibaren mi çakılmaya başlayacak teknikten anlamam hocam sizi takip ettiğim kadarıyla çıkardığım bu yanlışmıyım? Teşekkürler...
    USD yi hangisi düşürecek bilemem ama USD yi düşürecek bir çok kalem yazabilirim,..
    burada bahsetiklerimden bu anlaşılmamalı, bahsettiklerimi daha ziyade şu şekil okumalıyız,

USD düşmeden (görece düşüş yada bir seviyeden aşağı gerileme) endex in önü kapalı,..
    yelpazeler içindeki fiyatları teknikte gösteriyorum ama fiyatlar bir seviyeye geldiği halde long trende dönüşemiyor, sınırdan dönüyor
    çünkü USD gerilemiyor, USD yide burada gösteriyorum ve her defasında not düşüyorum,..

anlattığım budur,

18 ekimden itibarense short py içinde agresif short bekliyorum,..doğrudur dediğiniz gibi tarih tekniktir,

18 ekime kadar da son bir gayret araştırıyorum, ...buda 1448.09 dan hareketle 1591.36 yı geçen hareketlerden c>1813.9 dur

ama tarih dodlu ise 1813.9 manasında üzümün çöpünüde aramamak gerekeri,..

bu rakamları defaten yazdım burada tekrar takrar hepe yazsak hep aynı şeyi yazarım,..

18 ekime agresif short girer isek 12 üstü usd beklerim, bu rakam da teknik tir, bunu burada daha önce yazmadım ilk yazıyorum
     Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    18 ekime agresif short girer isek 12 üstü usd beklerim, bu rakam da teknik tir, bunu burada daha önce yazmadım ilk yazıyorum.

12 Üstü USD 1000 küsürlü seviyeler yani. Tm.hocam teşekkür ederim.
    18 ekimden başlayan 17 hafta sp 500 e çakarsa 21 subattan itibaren USDTRY de de 5 hafta realize beklerim,

bkz sayfa 74

or

18 ekimden itibaren 17 haftaya sp 500 direnirse 21 şubattan itibaren sp 500 e çakarım,..

kısaca, herkesin anlayacağı dilden

alıntılarda ne olamadı borsa tarafı, niye olmadı badem biden inatlaşması yüzünden,

sırada kim war borsa,

Sayfa 141/418 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •