Sayfa 142/1230 İlkİlk ... 42921321401411421431441521922426421142 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by dividend Yazıyı Oku
    Üstad aksa da üst üste kötü haberler geliyor. Son dönemde bilanço da pek iç açıcı gelmemişti. Ne düşünüyorsunuz mevcut durumu hakkında. Kapasite azaltımını sadece fiyat hareketleriyle değil de pazar daralmasıyla birleştirince pek iç açıcı gelmedi.
    Maalesef şu an yukarıdaki listemin getiri olarak tek ekside olan kağıdı...Bir de çok dürüstler, hemen kapasite azaltımlarını bildiriyorlar

Bu tür durumlarda her %5-10 düşüşte ek alım yapıyorum, çıkarken de aynı gerçi...kademeli maliyet.

Şirket tmel kriterlerden geçtikten sonra konjonktürel-kısa vadeli olumsuzlukların çok önemi yok. Ama üst üste 3 kez bilanço değerlendirmesinden eksi not alırsa mecburen çıkarırım portföyden. Geçen bilançoda ilk eksiyi almıştı, iki bilançonun daha kötü gelme hakkı var, kötü gidişat yine devam ederse güle güle.

Bu arada, sırf durgunluktan bu denli kapasite düşüşü saçma geliyor bana..ihracat da yapıyor şirket sonuçta, hadi ithal girdi kullanıyor desek, bir sürü firma aynı durumda..ayrıca ürünlerine zam yapma imkanı da var.

İşletme sermayesi, ya da piyasa koşulları bozuk olduğu için borçlanmada sorun yaşıyor olabilir. Ayrıca full kapasite çalıştığı için yüksek stokla yakalanmış da olabilir.

Her halükarda ortada büyük bir başarısızlık var, yakın takibe devam, umarım son çeyrekte düzeltirler işleri (Bu arada firmanın geri alım programı başlattığını ve şimdiye kadar hatrı sayılır bir miktar alım yaptıklarını unutmayalım. Bu nedenle anormal düşüşler olmasını beklemiyorum önümüzdeki günlerde).

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Tofaş, yurtiçi pazarda son dönemde yaşanan daralma nedeniyle Bursa fabrikasında üretime ara verileceğini açıkladı

Bursa fabrikasında Ekim ayında farklı günlerde toplam 9 işgünü üretime ara verilecektir" ifadelerine yer verildi.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Tofaş, yurtiçi pazarda son dönemde yaşanan daralma nedeniyle Bursa fabrikasında üretime ara verileceğini açıkladı

Bursa fabrikasında Ekim ayında farklı günlerde toplam 9 işgünü üretime ara verilecektir" ifadelerine yer verildi.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Erken seçim kararı alındığından itibaren bu tarz duruşlar yaşanıyor.Yükselen kredi faizleri gelinen durumda etkili ancak bizim koca kafalı işverenlerin,ekonomistlerin ve yöneticilerin anlamadığı anlasa da umursamadığı bir durumda halkın düşen alım gücü.Sistemin içinde çalışanların ücretleri artmadığı sürece ekonomide düzelme beklemek zor.Üretilen mallarda maliyet artarken talep düşecek sanmasınlarki ihracat yaparak bu firmalar bu krizden kurtulur.Yurtdışındaki alıcılar daha düşük fiyattan ürün alabilmek için pazarlıklara çoktan başladı.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Bende henüz al yok hehe
    Ema 50 uzun vadeli için daha kullanışlı geldiğini düşünüyorum.

Son sinyalı Mart ayında endeks 3 centten sat vermiş,

yeni yeni al verebilir yaklaşıyorlar...
    ema50 16,6$
    Endeks 15,4$

YTD
    Dün endeks 16,4$ da EMA50yi kesti mart ayından beri ilkkez.
    şuan 16,7$ YTD.

5. Doğan Holding - Trump Tower Satın Alması Üzerine Düşüncelerim...

https://suphecikimse.blogspot.com/20...wer-almas.html

YTD

6. Ege Endüstri finansal durumu üzerine çalışma...

https://suphecikimse.blogspot.com/20...u-uzerine.html

YTD

Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    Erken seçim kararı alındığından itibaren bu tarz duruşlar yaşanıyor.Yükselen kredi faizleri gelinen durumda etkili ancak bizim koca kafalı işverenlerin,ekonomistlerin ve yöneticilerin anlamadığı anlasa da umursamadığı bir durumda halkın düşen alım gücü.Sistemin içinde çalışanların ücretleri artmadığı sürece ekonomide düzelme beklemek zor.Üretilen mallarda maliyet artarken talep düşecek sanmasınlarki ihracat yaparak bu firmalar bu krizden kurtulur.Yurtdışındaki alıcılar daha düşük fiyattan ürün alabilmek için pazarlıklara çoktan başladı.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tofaşta öyle bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Egeada dış taleple ilgili sıkıntıda olabilir. Bence iç piyasayı dolar kararnamesi vurdu. Durgunlukta filo satışları ön plana çıkacaktı ancak kararnamedeki belirsizlik herkesi ortada bıraktı

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

8. Sasa Polyester üzerine düşüncelerim...

https://suphecikimse.blogspot.com/20...usunceler.html

YTD

Sayfa 142/1230 İlkİlk ... 42921321401411421431441521922426421142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •