Sayfa 143/627 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 5009 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Emtia fonlarının da başta tge olmak üzere pek tadı tuzu kalmadı vedalasmayi düşünüyorum

2. Trader olduğunu anlayamayan risk yönetmeyen trader.
    Dipten alıp tepeden satmaya devam.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

3.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Usd ye yakin kolerasyon istiyorsaniz zp6 ve das var nitelikli yatirimciya acik

Eurobond tipi doviz ise dbh ipv nitelikli yatirimci olmaniz gerekmez

Nitelikli yatirimciysaniz ykb serbest eurobond fonlari var vadelerine gore nisantasi galata karakoy

*eurobondlar uzun vadeli dusunulmeli yoksa cds yukari hareketlerinde getiri torpuler

Kub doviz fonudur kistasi 1 aylik usd mevduatidir ancak icinde borclanma araclari ve hisse de tasir uzun vadede doviz getirisinin ustunde getiri saglar donemsel volatildir

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Selamlar USD'ye yakın korelasyon için FJZ'ye de bakabilirsiniz. Bende olan bir fon ve memnunum

2201116TG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Selamlar USD'ye yakın korelasyon için FJZ'ye de bakabilirsiniz. Bende olan bir fon ve memnunum

FJZ cds e duyarli donemsel cds dusus tarihlerine indirgerseniz diger doviz fonlarindan pozitif ayristigini gorebilirsiniz , cds yukari giderken de negatif ayrisacaktir

5. Yunus Şahin ismine güvenerek gözüm kapalı FNT serbest fonuna ilk gün alış verdim içeriğini bile bilmeden. Meğer Yunus bey bu fonu da ALARK ile doldurmuş. Bu adamdaki bu alarko aşkı nedir? Alarko yüzünden NNF tefasın en sıradan fonlarını bile geçemiyor artık. Gitmiş bir de serbest fona da alarko doldurmuş. Lanet olsun diyip zararına sattım. Alarkosu olanın burnu b*ktan kurtulmaz.

Bilançosu, yönetimi, geleceği, ıvırı zıvırı muhteşem olabilir ama gitmiyor kardeşim hisse. 1 seneden fazladır çıldırttı milleti. İnatla alarko almaya devam ediyor ilginç gerçekten. Daha da hedef portföy fonlarıyla işim olmaz. Gider direkt alarko alırım niye fon alayım ki?
    Son düzenleme : tele vole; 21-11-2023 saat: 13:55.

Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Yunus Yıldırım ismine güvenerek gözüm kapalı FNT serbest fonuna ilk gün alış verdim içeriğini bile bilmeden. Meğer Yunus bey bu fonu da ALARK ile doldurmuş. Bu adamdaki bu alarko aşkı nedir? Alarko yüzünden NNF tefasın en sıradan fonlarını bile geçemiyor artık. Gitmiş bir de serbest fona da alarko doldurmuş. Lanet olsun diyip zararına sattım. Alarkosu olanın burnu b*ktan kurtulmaz.

Bilançosu, yönetimi, geleceği, ıvırı zıvırı muhteşem olabilir ama gitmiyor kardeşim hisse. 1 seneden fazladır çıldırttı milleti. İnatla alarko almaya devam ediyor ilginç gerçekten. Daha da hedef portföy fonlarıyla işim olmaz. Gider direkt alarko alırım niye fon alayım ki?
    Bende portföy dağılımının yayınlandığı ilk gün ağırlığın Alarko da olduğunu görünce hemen satmıştım.
    Saçma sapan bir portföy oluşturmuşlar.

7.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    FJZ cds e duyarli donemsel cds dusus tarihlerine indirgerseniz diger doviz fonlarindan pozitif ayristigini gorebilirsiniz , cds yukari giderken de negatif ayrisacaktir

Teşekkürler sayın Corbaciyan, ama sene başından beri performansina baktığımızda gayet güzel bir getiri sağlamış

8.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Teşekkürler sayın Corbaciyan, ama sene başından beri performansina baktığımızda gayet güzel bir getiri sağlamış

Muhalefet etmek icin soledim yanlis anlamayin amacim zarar gormemeniz cds yukseldigi takdirde

Duz usd kolerasyonlu doviz fonlarina gore yilbasini baz alirsaniz pozitif ayristi eurobond icerikli doviz fonlar cunku cds dustu, sene basini baz alirsak cds in bu fona pozitif yansimasi kabaca % 3.05 civari ki usd bazli guzel bir ekstra getiri

Cds zirve seviyede Mayis sonu gibi alinsaydi kabacak pozitif yansimasi % 5 civari olurdu gunumuze

Cds ler duserken bu getiriler olur ancak yukseldiginde de ayni sekilde bu oranlarda negatif getiri de yazar eurobond iceriki doviz fonlar

Sayfa 143/627 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •