Sayfa 143/853 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün çiftlik miftlik diye ayranımız kabarınca, kendimi yormuşum. Arada gaza geliyorum, şunu yaparım bunu yaparım diye.

Tabi bunlar hayalden öteye gidemiyor.

Mesela piyasada açığı olan bir asansör tipi var.
    Tasarımını bile yaptım. Yapıp satsam, iyi para kazanırım. Çiftlikte kendim tek başıma yapabilirim.

Mesela hem ticari hemde apartman otoparklarından araba çalınmasını önleyen bir tasarımım var. Otoparklar, banka kasası kadar güvenli hale geliyor hemde maliyet düşük. Otoparklardan araba çalınırsa kasko ödemiyormuş diye bi haber okumuştum ne kadarı doğru bilmiyorum. Ama o haber üzerine düşünüp tasarlayınca ortaya bu sistem çıktı.
    Bundanda iyi kazanılır, hatta dünyaya satarsın.

Yada turk çiğköfte dükkanına 3 tane büyük ekran TV koyacak, bir tane matrix bilgisayar, bir tane okul tahtası duvara. yapacak sana borsa cafe. Bu sitedede duyuracak.
    Gelenlerle beraber şirket araştırmaları yapacaklar, tahminler yürütecekler, tahtada kısa orta vadeli tahminler olacak. Tutturana gönül alıcı küçük ödüller filan. Aynı zamanda bu sitedede kara tahtada yazılanları yani tahminleri yazacaklar. İstanbul borsa cafe nin ünü dünyaya yayılacak, Kongo dan, Nauru'dan hayranlar gelecek.
    Bence çiğköfteciden daha fazla kazandır.!

Bak bunları yazıncada yoruldum...

O İstanbul beni bitirdi yaw... Orada çalışan direk mezarı düşünmeye başlıyor...
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün haftalık alışveriş için migrostaydım. hep gittiğim ve rezalet yönetilen yer.

Soğan lazım. Bi kaç tür var. Biri İran yada Suriyeden ithal. Berbat görünümlü bir soğan, 3TL.
    Bizim 2 tür alıştığımız yerli soğanda var. Onlar pahalı.
    Kırmızı soğan alacam 12 TL.

2 kasa var, ikiside soğanlar çürümüş. Kasaların nerdeyse tamamı çürümüş. Satamamışlar. Önceki haftalardada çürük çoktu üçte bir filandı bu sefer tamamına yakını gitmiş.
    12 TL ye epey aradıktan sonra bi kaç sağlama yakın soğan buldum aldım.

Şimdi mantığa bak.
    12 TL ye satıyor, en az %80 zarar yazacak. 100 TL vermişse 20 TL geri alacak.
    Halbuki kârı az koysa, yada maliyeti uygun yerden alsa, hepsini satacak, zarar etmeyecek. Soğanın maliyetine bakmadım doğrusu.
    Ama ıspanağa daha önce bakmıştım, alışı 9 muydu, satışı 12 TL idi. 700 gramı 12 TL den satıyordu. Ama pazarda çok daha güzel ıspanağın kilosu 6 TL idi.

Migrosa bunu yazınca, açık ıspanakta koyup 6 TL ye sattılar. Bir kez aldım ikinciye almadım, çünki o ıspanağı nerden aldılarsa, yaprakları bi acaipti. Hani evlerde koca koca yapraklı kauçuk bitkileri olrya. Kalın yağlı yaprakları vardır. Aynen öyle yaprakları vardı.

İnanamıyorum yani, ilk okul mezunu bile olmayan, roman pazarcı vatandaşımızın yaptığını bile yapamıyorlar.

Sorsan turk gibi bi sürü bahane üretecekler. Sahibi yahudi kolay paraya alışmış.

turk ne demiş, çileğin fidesi şu kadar lira demiş. Odunlu kampa soksan, "abi tamam, organik değiş tokuş pazarından bir seferliğine pahalıda olsa çilek tohumu alırım, bidahada fide almam, fideye para ödemem gerekmez. Her şeyin maliyetini düşürmenin yolu var abilerim ablalarım." diye ağlamaya başlayacak. Birden bahane üretmeyi kesecek.

Olay benim odunlu eğitim yaz kampında. Fiyatıda uygun.

Çalışmadan kolay para peşinde olanları, yapamayız edemeyizcileri, sokacaksın odunlu eğitim yaz kampına.

kampa Tek müracaat olmadı iyimi.?
    Böyle giderse kamp kapanacak.
    Son düzenleme : alicemal; 14-04-2019 saat: 11:28. Sebep: zopa
    @NeAcaipDunya

3. türk ne dediyse anlatamadıya kendini alicemal abiye. elde gençlikten başka bişey yok alicemal abi. gençlikte para etmiyor. sendede para var gençlik gelmiyor böyle sarmal bişi işte. velhasılı kelam bir çok şey yapılabilir de teorikte dile kolay. pratikte bende dahil her babayiğidin maçası yemez. maça yese senin projeler tozlanmazdı

4. Altında muhtemelen olay şu dayı: KOZA vb devlet tekelinde (ya da yandaş) firmalardan (yine muhtemelen para basılarak) fiziki altın alınıyor, o şirketler de kasaya giren parayla ons altında şort pozisyon açıyorlar. Rusya'nın bu yönde hareket ettiğine ilişkin bir yazı okumuştum, muhtemelen bizimkiler de aynı taktiği uyguluyor.

Bu arada geçen ayki ihracat rakamlarına dikkat edersen altın ihracatı resmen uçmuş vaziyette. Venezuela altını da bize geliyor sanki. BAE ve SUUd'a olan ihracattaki artış % 50 lere yaklaşmış vaziyette.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    turk anlattıklarının hepsini anladım. Aynı yollardan geçtik-geçiyoruz. Biraz gaz vereyim dedim. Akıl vermek kolay.
    Şu borsa cafe olayı fena değil. Çiğköftecini bozma, 2 küçük masayı borsa cafe yap. Ucuz bi TV al koy. Matrix ve 1 bilgisayar şart yanlız. Filan fıstık. Bu sitede duyur. Yakın olanlar gelirler. Borsacılara çay kave indirimli olur çünki tüm gün kalacaklar. İstanbuldaki borsa cafe ler arada rekabet yaparsınız filan. Neşeli olur. Cafedeki her planı hamleyi burada paylaşman lazım yoksa iş yürümez.

maydonoz, detay verilere bakmadım yaw. Mecbur kalırsam bakıyorum. İşler ters gitmeye başlarsa mecburiyetten dalıp sebep araştırıyorum. O zaman detaylarada girmem gerekebiliyor.

Yine bizimkiler altın ve paraya dalmış demekki. Kolay para ve karı nerde, oraya doluşanlar hep mafya ve kolay para peşinde olanlardır. Müftünün birinede okuyup üfletirler, olur sana mis gibi helal para. Allah ı da kandırdıktan sonra, pariste sokak kapatır harcamaya başlarsın.

Rusyada 30-40 yıl kadar önce kominizm vardı. İsmi SSCB idi. Devletin tüm malı mülkü halkındı. Halka ait mülk yasaktı ve yoktu bildiğim kadarı ile. Her şey devletin, yani TÜM halkın eşitdi.

Şimdi rakamları açıklamışlar. Rusya'nın tüm zenginliği, halkın %3 ünün olmuş. Soygun talan boris yeltsin denen abd maşası ile başladı. Bugün bu hale geldi. Her şey çok hızlı oldu onlarda. Tabi görünen yüzey. Arka planda dantel gibi işlemişlerdir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Cuma satışa koyduğum altın fon satılmış. %9 artı ile satmışım.
    Bu seneki ikinci satışımıda kazançlı yaptım. Birincide yine altın satmıştım ve %2 artı ile olmuştu.

Dördüncü aya geldik ve işler yine beklediğim kadar iyi gitmiyor. S400 krizini beklerken, araya seçim sonuçlarını kabul etmeme krizi sokuşturdular.

Altından gelen nakiti biraz tutayım. Duruma göre senet veya geri altına yatırabilirim. Hazırda dursun.
    Eldeki altın miktarı, portfoyun %15 ine kadar düştü. Ay sonunda bilançoyu yine yazarım.

Herkese bol şans.
    @NeAcaipDunya

7. Dolarizasyonun önünü kesmeye yönelik projelerin en önemlisi altına dayalı kripto paralar. Bir çok devletin desteklediği karmaşık bir süreç yürümekte ve bu konulara kafam hiç basmıyor ancak bu Papaz mevzusu, S-400, İran ambargosu, Doğu Akdeniz gerilimi vs gibi konuların bununla direkt ilişkisi var sanki.

Bizde sıkıntı şu dayı, her yemeği düdüklüde pişirmeye çalışıyoruz. Hemen, hızlı, acil...Halbuki yemeğin lezzetlisi kısık ateşte ağır ağır pişendir. Mutfaktaki aşçıya bunu anlatacak adam da yok çünkü elinde kepçe gelenin gidenin ağzına vuruyor konuştukça. Aman çok derine daldım, havalar zaten buz gibi.

Bir de bu var mesela:

https://www.youtube.com/watch?v=uck3q_T91vw
    Son düzenleme : Maydonozcu Kamil; 15-04-2019 saat: 14:14. Sebep: Müzikle havayı yumuşatma

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Cuma satışa koyduğum altın fon satılmış. %9 artı ile satmışım.
    Bu seneki ikinci satışımıda kazançlı yaptım. Birincide yine altın satmıştım ve %2 artı ile olmuştu.

Dördüncü aya geldik ve işler yine beklediğim kadar iyi gitmiyor. S400 krizini beklerken, araya seçim sonuçlarını kabul etmeme krizi sokuşturdular.

Altından gelen nakiti biraz tutayım. Duruma göre senet veya geri altına yatırabilirim. Hazırda dursun.
    Eldeki altın miktarı, portfoyun %15 ine kadar düştü. Ay sonunda bilançoyu yine yazarım.

Herkese bol şans.
    ağız tadı ile ye abi.
    çiğköfte işi cacık abi. bu iş yapılma. bulunduğum bölgede millet 50 krş derdinde borsa cafe gitmez burda. ne anlar bu marabalar.
    sabah 8 de iş başı yapıyorum, dışarıda süt yumurta peynir vb dağıtımın yapıp gelip dukkanı açıyorum. dağılıyorum sabah 8 gece 12 çocukların yüzünü bile görmüyorum. önceden gezen tavuk yumurta çiftliğim vardı. kapattım. kapattım ama o bölgede müşteriyi tuttum toptan yumurta satışı yapıyorum. şimdi kafamda bir proje var. resim gönderemiyorum siteye ne hikmetse gönderebilsem resim üzerinde mevzuyu anlatırdım. tam müşterilerimin olduğu köyün kavşak noktasında 7,5 dönüm bi tarla buldum. onu kiralamakla uğraşıyorum. dukkanı devredip orayı kurabilirsem süper olacak. tavukla birlikte oraya koyun da almak istiyorum. istanbula yakın bir köy. haftasonu millet o bölgeye piknie gezmeye gidiyor akın akın. tam yol üstü. merada var. biraz keçi biraz koyun, tavuk yumurta vs derken tuttururuz birşeyler. kurbanlıktı köy tavuğuydu falan. zaten bölgenin tamamını tanıyorum. müşterilerim de orda. onlar zaten gelir alırlar. bu kısmını becerebilirsem benim köyümdeki tarlalar ondan sonra. köye buğdayı arpayı ek, samanını köye kuracağın ahırda hayvanlarda değerlendir buğdayını sat. orda yetiştirdiğin kendi hayvanını getir burda sat. zaten tezgahın hazır burda. böyle birşey yapam haftada 5-6 koyun keser evlere dağıtımını yaparım. müşterim hali hazırda var zaten. koyun veya kusu kesiyoruz diye bir mesaja yayına bakar. başarılı olacağını nerden biliyorsun dersen ortaklatahmini 2 km yakınında benzerini yapıyorduk arpası çok gelince p.... şimdi içerde yatıyor. başarısı kanıtlanmış bölge ve proje yani.
    alicemal abi senin altınların karını bu tarafa göndersene. bak öbür tarafta benim dualar çok lazım olacak. biliyin beleşe dua da olmiyi

Sayfa 143/853 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •