Sayfa 143/203 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193 ... SonSon
Arama sonucu : 1619 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

sabancı dan daha ucuz hisse kalmadı. geçen senelerde bir kısım sahol hissemi satıp, bir miktar daha ucuz gördüğüm tupraş, akbank gibi hisselere geçerdim. en basitinden sahol/akbank oranı birkaç ay önce 2,5 iken 2 ye geldi. yani bankacılık sektörünün dahi gerisinde kaldı.
    peki niçin geride kaldı? cevabı çok basit: borsada tecrübeli, sağlamcı, uzun vadeci bir ky yatırımcı grubu oluştu. bu grubun elindeki ilk hisselerden biride sahol oldu. malum bir hisse yukarı kendiliğinden gitmez, birilerinin hissede hakim ortak olup, hisseye yön vermesi lazım. borsada bu hissede sabancı ailesi dahi hakim değil. bu nedenle her daim ucuz ve ucuz kalmaya devam edecek görünüyor.

Şef kardeş,
    SAHOL de tam tersi hisseye çok hakimler ve götürmek işlerine gelmiyor. Halka açık hisselerin büyük bölümüne Yurtdışı Fonlar hakim. Alıp satarak aylık belli bir kar hedefi belirliyorlar. Hisseyi de sömürüyorlar, alanı yatırımcıyı da pişman ediyorlar. Bu fonların gerçek sahiplerini biz yatırımcılar bilmiyoruz, genel kurullara temsilcileri katılıyor. Fonların belli grupların elinde olması muhtemel.
    Sabancı ailesinden satılık SAHOL hissesi gelmesi zor görünüyor. Küçük Sabancı hissedarların bir bölümü Sakıp Sabancı Holding'e hisselerini devir ederek bu şirketin hisselerini aldı. SAHOL Yönetin Kurulunda bu holdingin temsilcisi var.
    Sıra gelir, devran döner umulmadık fiyatlara da gider. Potansiyel güçlü.

Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    Şef kardeş,
    SAHOL de tam tersi hisseye çok hakimler ve götürmek işlerine gelmiyor. Halka açık hisselerin büyük bölümüne Yurtdışı Fonlar hakim. Alıp satarak aylık belli bir kar hedefi belirliyorlar. Hisseyi de sömürüyorlar, alanı yatırımcıyı da pişman ediyorlar. Bu fonların gerçek sahiplerini biz yatırımcılar bilmiyoruz, genel kurullara temsilcileri katılıyor. Fonların belli grupların elinde olması muhtemel.
    Sabancı ailesinden satılık SAHOL hissesi gelmesi zor görünüyor. Küçük Sabancı hissedarların bir bölümü Sakıp Sabancı Holding'e hisselerini devir ederek bu şirketin hisselerini aldı. SAHOL Yönetin Kurulunda bu holdingin temsilcisi var.
    Sıra gelir, devran döner umulmadık fiyatlara da gider. Potansiyel güçlü.
    hisseye çok hakim, götürmek işlerine gelmiyor, umulmadık fiyatlara gider, nasıl olacak? hisseye hakim olacak hisseleri varsa, götürmek işlerine niçin gelmesin. hisseyi nasıl sömürüyorlar? tam tersine sabancı ailesi yönlendirme yaparak borsadan fayda sağlamıyor.
    borsada hisseler malum toplama, yükselme, satış, düşüş döngüleri ile fiyatlanır. yatırımcı olarak biz de bu döngülerden faydalanmak isteriz. şüphesiz bu döngüler kendiliğinden olmaz. hakim ortak yada spekülatörün yapması gerekir. keşke sabancı ailesi borsadaki keşke hisselere hakim olsa , ki hakim olsa para kazanmak isteyecektir, hisseyi sömürmek için bu döngüyü yapsa.
    genel kurullarına her sene katılan biri olarak, çok fazla sayıda yabancı fon olsa da , bunlar sabancıların güdümünde değiller ve önemli konularda alehte oy kullanıyorlar.

4. Biz lanet olsun diyip. Bu kağıttan çıkmazsak bunun gideceği YÖK.
    Bütün takibimde olan kağıtlar tavan tavan gidiyor. İçim yanıyor. Satsam anında uçacak biliyorum.
    Destek de kırılsa direnç de kırılsa benim inadım kırılmayacak, tahtacıya ve spek e duyurulur.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

5. Kimse zorlamasın inadım kırılmayacak. Kusura bakmayın.

6.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Kimse zorlamasın inadım kırılmayacak. Kusura bakmayın.
    Aracı kurumlar fiyat güncellemesi giriyorlar. Bir tanesi hedef fiyatı 95 lira olarak ilan etmiş. Potansiyeli %50 veya daha fazlası olan hisselerde güvendeyiz, diğerleri maceradır.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

7.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Aracı kurumlar fiyat güncellemesi giriyorlar. Bir tanesi hedef fiyatı 95 lira olarak ilan etmiş. Potansiyeli %50 veya daha fazlası olan hisselerde güvendeyiz, diğerleri maceradır.
    Önle ne derse desin 15 dolardan 5 kuruş aşağı vermem.
    Nerden hesaplarsam hesaplayayım hep aynı rakam çıkıyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Şu düşüşlerde bir kere sağlam dursa şaşrım, hep en önden koşar...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 143/203 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •