Sayfa 143/1030 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Vakıfbank ÖB 1M temdit 32 gün %28 oran aldım şimdi.

Dün burada yazdığım gibi, piyasa zaten fiyatlamıştı öyle büyük bir artış olmadı muhabbeti yaptılar. Neyse ki %26 demediler de 2 fazlasını söylediler.

1 haftalık bağlasak, sonra haftaya 32 güne geçsek oranlar ne olur, karlı mı çıkarız zararlı mı diye sordum. 28'in üstüne kayda değer bir artış gelmez dediler. Bugün %28'den 32 gün bağlarsak daha kazançlı olacağını belirttiler. Ben yine pazarlık için tekrar bir görüşeceğim.
    Pazarlık fayda etmedi %28 üstü çıkmadı. Bir miktarı ayırıp günlüğe başka yere alıp, 800k %28'den 32 gün bağladım. Vakıfbank ÖB temdit.

Döviz alım opsiyon sordum bir de. 5.50 veya 5.70 için prim verselerdi girecektim ama 5.88 altına teklif vermiyorlarmış şu anda. Opsiyon için minimum tutar 30.000 dolarmış. Konu açılmışken kur makaslarını da sordum. Gün içi 50.000 dolar üzeri işlemlerde kuruş seviyesinde mümkün olan en düşük makasla alım satım yapabiliyorlarmış. Aynı şekilde minimum makasla gece emir çalıştırmak için de alt limitleri 100.000 dolarmış. Bunlar da bonus bilgiler olsun meraklısına.

2. Eurobond yatırımı yapmak isteyen arkadaşlar, Eurobondlara min. yatırım tutarı 200.000 USD dır. Bu miktarda dövizi olmayan arkadaşlar bankaların yada aracı kurumların eurobond ihtiva eden fonlarına yatırım yapabilirler. Her kurumun fonları farklı tahviller içereceğinden, yetkili kişiye fonun içeriğini sorun. Uzun vadeli banka eurobondları içeren fonların yıllık getirisi dolar bazında 17.5% civarındadır. Min. yatırım tutarı 10.000 USD dır.

3. Odeabank'ın yeni oranlarını şimdi müşteri temsilcimden öğrendim.
    Oksijen 10.000-250.000 %23
    Oksijen 250.000-500.000 %23.50
    O/N %24
    32 gün 100.000 %23
    32 gün 500.000 %25
    32 gün 1.000.000 %28
    Piyasa tam olarak haftaya oturmuş olur dedi.
    O/N için tutar konuşmadık ama benim 2 ayrı hesapta 100er bin lira vardı %22 O/N giden onları %24 ile güncelleyecek bugün.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    İnanın buradaki çoğu bilgiyi belirttiğiniz finansal aracılardan öğrenebiliriz. Eğer burada bilgi paylaşmak yerine yönlendirme yapacaksak forumun ne faydası var?

Cevabı bilmiyorsanız bilmiyorum demek daha etkin olur. Eminim burada bahsettiğiniz finansal aracılardan daha fazla bilgiye sahip dostlar vardır.
    Güzel kardeşim birazda balık tutmayı öğrenin. Armut piş ağzıma düş, ne güzel dünya. 2 dakika aracı kurumunu yada bankayı arayıp öğrenmek zoruna gidiyorsa zaten öğrenemezsin. Birde utanmadan atar yapıyorsun ya pes!!!

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ne gerekiyorsa her seyi yapacaklar.
    Ne istiyorlarsa her seyi verecekler.
    Siz ne dediklerine degil ne yaptiklarina bakin.
    Ne kur sabitlemesi ne sermaye hareketi kisitlamasi hic bir sey gelmez gelemez. Isin ciddiyetinin ve verdikleri zararin farkindalar tek sorunlari bunu oy aldiklari kitleye anlatabilmek.
    Rahat olun ve Tr gibi bir ulkenin yuksek getiri nimetlerinden faydalanin.
    Syg,

parası dövizde olmayan %50 kaybetti 3 yılda
    nerde yüksek getiri?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,942
    Denizbank öb
    O/N -- 24

32 GÜN HAFTAYA YAPALİM DEDİ.
    3000 K VE ÜSTÜ
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

7. İcbc hos geldin gunluk mu

HUAWEI KII-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    Güzel kardeşim birazda balık tutmayı öğrenin. Armut piş ağzıma düş, ne güzel dünya. 2 dakika aracı kurumunu yada bankayı arayıp öğrenmek zoruna gidiyorsa zaten öğrenemezsin. Birde utanmadan atar yapıyorsun ya pes!!!
    bu tür durumlar da tabi "amaç" çok önemli.. yanlış anlamayın sizin amacınız vakıfbank eurobond a müşteri bulmaksa, o zaman arkadaş fazla bilgi istemekte haklı.

tabi siz bunu niye yaparsınız? mutlaka bir çıkarınız olmalı.. zaten insanlar bir menfaati olduğunda o işi olmuş olur ve işinizi yaparken bilgi vermekten, ilgilenmekten rahatsızlık duymazsınız.

fakat bu sadece yardımcı olmak amacını taşıyorsa (ki buna amaçsızlıkta denebilir) o zaman siz çok haklısınız, verdiğiniz bilgilere bile teşekkür etmek lazım.

insanlar işte bu durumu analiz edemiyor. ve analiz edememekte veya çözememekte de çok haklılar. belki zeki ve bilgili insanlar bir çok seçeneği düşünüp sizin ne amaçla bu bilgileri paylaştığınızı çözebilirler ve ona göre yorum yapabilirler.

ama herkese böyle çok seçenekli beyin jimnastikleri kolay olmuyor, bazı insanlar belli yaşa gelmiş, bazı insanların finans /ekonomi bilgileri çok yüksek değil vs

bu durumda geriye "hoş görü" kalıyor.. herkes birbirine biraz hoşgörülü olmalı.

syg,

Sayfa 143/1030 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •