Sayfa 143/309 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 2465 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

1. sayın arkadaslar bu hisse satma işini fazla kafanıza takmayın kime sattı belki kardesine belki eniştesine kim bilebilir...daha önce aynısı katmercilerde oldu yanılmıyorsam 2-2,5 tl den patron o kadar lot sattı sonra kagıt 11 lere falan gitmişti 2-3 yıl önce...bu oyunları biz bilemeyiz burası bist ne dümenler döndügünü az çok tecrübeliler bilir...en azından dürüst şirket kaç senedir hatırı sayılı kar payı veriyor saygılar...

2013 yılında 4,70 sabit fiyat ile deniz yatrım aracılığı ile halka arz olmuş ve karın en az %75 dagıtma garantisini esas sözleşmeye eklemiş bi firma...%98 doluluk yakalamış..ayrıca kira sözleşmelerinde sabitlenen döviz tl cabası..bu sene 20 milyona yakın bi artış olucak karda..hesap çok basit...4 senedir düzenli temettü veren bi firma.. malum şu konjöktörde 0,49 yakın bi temettü az oran degil... 0,70 kuruş 2018 temettü oranı olur en az...malum 2 ay evvel metro tahtada operesyon yapmış amam yarım bırakmıştı geçen hafta bilanço ile 5,45 gelen kagıt şuan tekrar güç depoluyor...borç yok yatırım yok kasa iyi durumda mevcut kira getirilerinde artısta garanti...bize düşen saglam durmak..elbet fiyatlanacaktır..2013 yılında 4,70 fiyat %29 iskonto ile halka arz olmuştu..500 milyon özkaynaktı.şimdi 1 milyara gelmiş iskonto oranı çok açık...büyük ortaklar 495 bin lot satmış ne oldu...herkesten bi ses çıkıyor satamazmı özgyo 1,57 almıstım şuan 5 liraya geldi galip ve ekibi yada metrodan işlem yapan her kim ise müthiş iş çıkarıyor...patronda hisse satıyor...vallahi böyle hisse bulmuşum yaslanırım arkama her şekilde yurt içi ve yurt dışı müsteri bulur...
    YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR

elbet yanılabilirm ancak kesinlikle bu sene 7,5 üstü fiyatlanıcaktır...
    YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR

avm yapma iştahı halen devam ediyor istanbul ve ankara doymuş olmasına rağmen yeni inşaa avm ler var.
    kimisi zaten zamanla yok olup gidecek.cok büyük yabanci oyuncuların elinde cok sayıda avm var, satinalmalar ve konsolidasyon devam edecek, en ufak faizlerde bir iyileşme dolarda sakınlık bu hisseyede ciddi yansıyacaktır.

en büyük hissedar salih bezci ce rıfat hisarcıklıoğlu ve birkaç kişi daha aynı zamanda ankara armada avm nin sahibi , bu armadayi panora gyo içine almak söğütözü inşaatı kısmı bölünme yoluyla panora gyo ile birlestirebilirler. olumlu etkisi olabilir olası böyle bir işlemin.

6.  Alıntı Originally Posted by Mosquito_ Yazıyı Oku
    en büyük hissedar salih bezci ce rıfat hisarcıklıoğlu ve birkaç kişi daha aynı zamanda ankara armada avm nin sahibi , bu armadayi panora gyo içine almak söğütözü inşaatı kısmı bölünme yoluyla panora gyo ile birlestirebilirler. olumlu etkisi olabilir olası böyle bir işlemin.
    Sinek avlayan armada ile birleşirsemi ? almayalım tokuz)

7.  Alıntı Originally Posted by milagras Yazıyı Oku
    2013 yılında 4,70 sabit fiyat ile deniz yatrım aracılığı ile halka arz olmuş ve karın en az %75 dagıtma garantisini esas sözleşmeye eklemiş bi firma...%98 doluluk yakalamış..ayrıca kira sözleşmelerinde sabitlenen döviz tl cabası..bu sene 20 milyona yakın bi artış olucak karda..hesap çok basit...4 senedir düzenli temettü veren bi firma.. malum şu konjöktörde 0,49 yakın bi temettü az oran degil... 0,70 kuruş 2018 temettü oranı olur en az...malum 2 ay evvel metro tahtada operesyon yapmış amam yarım bırakmıştı geçen hafta bilanço ile 5,45 gelen kagıt şuan tekrar güç depoluyor...borç yok yatırım yok kasa iyi durumda mevcut kira getirilerinde artısta garanti...bize düşen saglam durmak..elbet fiyatlanacaktır..2013 yılında 4,70 fiyat %29 iskonto ile halka arz olmuştu..500 milyon özkaynaktı.şimdi 1 milyara gelmiş iskonto oranı çok açık...büyük ortaklar 495 bin lot satmış ne oldu...herkesten bi ses çıkıyor satamazmı özgyo 1,57 almıstım şuan 5 liraya geldi galip ve ekibi yada metrodan işlem yapan her kim ise müthiş iş çıkarıyor...patronda hisse satıyor...vallahi böyle hisse bulmuşum yaslanırım arkama her şekilde yurt içi ve yurt dışı müsteri bulur...
    Arkadaslar kendi fikirlerimdir bunlar
    - 2018 temettü oranı 0.70 kuruş olması için karını %45 arttırması gerek..hayal bence
    - Ben 2017 kira gelirini baz alırsak ..48 milyon kira getirisi olan bir yapının değeri ( defter değerini düşünürsek )87*10.61=923 milyon edermi..Bu bana göre çok fazla ..YuRT İçinden bu fiyatlaraa yakın bir fiyat veren çıkmaz kanımca..
    -Bu hissenin ağa babalarına mal satılık etseniz senelik kira gelirinin 10-12 katından fazlasını vermezler(Yatırımı olsa şirketin önümüzdeki seneler başka kira gelirleride eklenecek olsa ..o farklı bir durum)..şahsi fikrimdir
    -Bunları yazdım bir sürü arkadas atıp tutmasın bana ..bunlar benim kendi öngörülerimdir

Ytırım tavsiyeside değildir..

8. bu düşüşün sebebi ne acaba...

Sayfa 143/309 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •