Sayfa 143/1122 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1. Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Bahri'nin yumuşak karnı/korkusu "asgari ücrete zam gelmesi":-)
    Asgari ücrete devlet zam yapsın istiyoruz. Zira patronların vicdanına kalırsak zam alamıyoruz. Benim bütün bu hikayeden anladığım bu.

Patronun imkanı yok diyebilirsiniz. Bu durumda devlet ücreti artırırsa yine ödeyemeyecek anlamına geleceği için sonuç değişmiyor.

Patron sattığımız ürünlere hep beraber zam yaparsak öderim diyorsa zaten bu enflasyon anlamına geliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. IMF bu yıl 60,5, 2023 de de yüzde 37 enflasyon bekliyor. Bloomberg.

1 milyonluk uzman sorusu:

KKM ile (doların artamadığı senaryoda ki şu an öyle görünüyor) yüzde 17 den 2 yılda KKM da tutulan servetin yüzde kaçı buharlaşmış olacak?

Sizce bu sistem 1 yıl 2 ay çalışır mı?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Asgari ücrete devlet zam yapsın istiyoruz. Zira patronların vicdanına kalırsak zam alamıyoruz. Benim bütün bu hikayeden anladığım bu.

Patronun imkanı yok diyebilirsiniz. Bu durumda devlet ücreti artırırsa yine ödeyemeyecek anlamına geleceği için sonuç değişmiyor.

Patron sattığımız ürünlere hep beraber zam yaparsak öderim diyorsa zaten bu enflasyon anlamına geliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bu saçma bir mantık.

OK özel sektör zam yapmak zorunda kalıyor. Ancak küçük işyerlerinde işçi azaltıp kendi de işçi gibi çalışıyor. Benim tanıdığım çok örnek var.

Eskiden bir söz vardı herkes hatırlar.

Maaşına ZAM, İşine SON diye...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4. Asgari ücret sene sonu 8.000 TL olursa ev kiraları da bir o kadar zamlanir.ev sahibi keriz mi evini bedavaya verecek .ev kiraları 2 ye katlarsa ev fiyatları ne durumda olur...
    dolarda 1.5 sene yerinde durur.kkm de 200 bin dolar karşılığı TL si olanın 250 bin doları olur.dolar bazında serveti artar.e hep denmiyor mu dünyada baz alınacak yegane gösterge dolar bazlı servetin artması....dolar yerinde saydığı zaman enflasyon azalır.bir denge bulunur .

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bu saçma bir mantık.
    OK özel sektör zam yapmak zorunda kalıyor. Ancak küçük işyerlerinde işçi azaltıp kendi de işçi gibi çalışıyor. Benim tanıdığım çok örnek var.
    Eskiden bir söz vardı herkes hatırlar.
    Maaşına ZAM, İşine SON diye...
    Bunlardan birisi de benim

Asgari ücret 0 tl olmalı. Çoğu işyerinde de 0 halihazırda. Çok yer biliyorum aylık 2500-3000 tl den sigortasız eleman çalıştıran... Diyeceksiniz ki kim bu enayiler 2500 tl den çalışıyorlar diye. Sorun bakalım başka yerde iş bulabilmişler mi...

ytd

Dolara 3 üzeri veren bankalar varmı?

7.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Asgari ücret sene sonu 8.000 TL olursa ev kiraları da bir o kadar zamlanir.ev sahibi keriz mi evini bedavaya verecek .ev kiraları 2 ye katlarsa ev fiyatları ne durumda olur...
    dolarda 1.5 sene yerinde durur.kkm de 200 bin dolar karşılığı TL si olanın 250 bin doları olur.dolar bazında serveti artar.e hep denmiyor mu dünyada baz alınacak yegane gösterge dolar bazlı servetin artması....dolar yerinde saydığı zaman enflasyon azalır.bir denge bulunur .
    8000/14,65 = 546$ asgari ücret mi olacak ?
    özeti dolar 30 yakar..

TL fışkırtırken denge menge olmaz.
    Memento mori

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bunlardan birisi de benim

Asgari ücret 0 tl olmalı. Çoğu işyerinde de 0 halihazırda. Çok yer biliyorum aylık 2500-3000 tl den sigortasız eleman çalıştıran... Diyeceksiniz ki kim bu enayiler 2500 tl den çalışıyorlar diye. Sorun bakalım başka yerde iş bulabilmişler mi...

ytd
    Enayi değil....ne yapsın....

Sayfa 143/1122 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •