Sayfa 144/298 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon
Arama sonucu : 2379 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Hani kalan bir ömür devamdi? Naptın moza hc. Birşey diyemedim. ☹️ Ytd.
    eski maliyetlilerden çıktım dostum maalesef.tavhl sokm ve akbankı ellemedim.şişeden de az bişey bıraktım takip için.
    endeks fibo 4910-50 civarı %23 geri çekilme.

ben %23 ile sınırlı kalacağını dusunmuyorum seçime kadar daha çok fırsatlar gelir.

akbankı banka endeksi gorece daha cok yolu var diye sokm i perakende de digerlerine göre getirisi az diye tavhl ı da 120 hedefime gelmedi die ellemedim.

e piyango şişeye cıktı .allah bereket versin karı realize etmek de guzel.cıkarsa kalanlar kazansın ortalık duzelirse yine gireriz az kazanırım ama arada bi nefeslenmek lazım.
    endeks dolar bazında 6 ayda%100 getirdi.bu boyle gitmez giderse de yanlış ongorumun bedelini odemiş olurum artık

Alıntı Originally Posted by i.d.karagöz Yazıyı Oku
    Sayın moza, bu sitede ve borsada yeniyim...araç alımı,ev alımı vb gibi acil nakitlik bir durumunuz yoksa neden çıktınız ki ? 5Tl maliyetliden bile üstelik bende 1670 Tl zarar var ( ufakcıyım) gayet umutluyum,düzelir borsa 1-2 güne kadar...
    uv sıkıntı yok 100 lira olur bu kağıt ama arada bir boyle hamleler yapıyorum ben 20 lerde de bi kaşınmıştım.siz bana bakmayın.

3.  Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    eski maliyetlilerden çıktım dostum maalesef.tavhl sokm ve akbankı ellemedim.şişeden de az bişey bıraktım takip için.
    endeks fibo 4910-50 civarı %23 geri çekilme.

ben %23 ile sınırlı kalacağını dusunmuyorum seçime kadar daha çok fırsatlar gelir.

akbankı banka endeksi gorece daha cok yolu var diye sokm i perakende de digerlerine göre getirisi az diye tavhl ı da 120 hedefime gelmedi die ellemedim.

e piyango şişeye cıktı .allah bereket versin karı realize etmek de guzel.cıkarsa kalanlar kazansın ortalık duzelirse yine gireriz az kazanırım ama arada bi nefeslenmek lazım.
    endeks dolar bazında 6 ayda%100 getirdi.bu boyle gitmez giderse de yanlış ongorumun bedelini odemiş olurum artık
    Birçok hisseye nazaran şişe bu son süreçte hem düşerken hem çıkarken daha az marjliydi. Balta gibi durdu desek yeridir.
    Voaliteli ortamlar yasiyacagimizi bende düşünüyorum.. Hayırlısi olsun. Ytd

Genelde ufak portföyü olanın büyük portföylü yatırımcıyı anlamadığı bir borsayız.. Mesela bir yatırımcı 20 milyon koymuş bir senede 60 milyon olmuş.. Bu yatırımcı kesinlikle o 40 milyonu almak isteyecektir..Ama ufak portföy 50 bin koymuş 150 olmuş.. Adam satsa bir işe yaramayan para.. Anlatmak istediğim zaman zaman bu satışları bu yıl bolca göreceğiz ve bu Şişecam da alış fırsat izleri.. Takip etmek lazım.. Mesela bugün 42.36 dan aldım ve huzurla aldım..Saygılar.

5. Satışlarda hacim diğer hisselere göre nispeten düşüktü. Umarım hayra alamettir.

6. Ben zaten istesem de stop olamadım 2 gündür

Koca şişenin kademelerinde 1000-2000 lot oluyor düşerken

7.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Tam ne oldu da duman oldu ortalık.
     Alıntı Originally Posted by freedım Yazıyı Oku
    Abi bugün çok haber akışı oldu

Hdp hesaplarına bloke kondu

İmamoğlu’na kayyum atanacak dedikodusu çıktı

Cumhurbaşkanı seçimi mecbur erkene alıcaz dedi

Yani kombo oldu
     Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Yabancı yok ki kaçsın! Ytd
     Alıntı Originally Posted by freedım Yazıyı Oku
    Ben zaten istesem de stop olamadım 2 gündür

Koca şişenin kademelerinde 1000-2000 lot oluyor düşerken
    Panik olan, haber izleyen ve haber izlemeyen!
    istesen de istemesen de stop olunacak bir noktada stop olamayacak kadar sert düştü hisseler.
    Stop olunmayacak kadar dedim çünkü stop noktası yoktur bu voalitelerde, sadece panik vardır.
    Relax position.. ytd

8. Birazda dünyadan bi haber olalım soda külüne dair! Nicolas seifield paylaşmış. 3 ocakta

Gujarat Heavy Chemicals Limited (GHCL), Gujarat'ın (Hindistan) Kutch bölgesinde 3500 INR değerinde sıfırdan Soda Külü üretim tesisi kurulmasını önerdi. Yıllık 1,1 MTPA Soda Külü üretim kapasitesine sahip olan şirket, ürüne yönelik ülkenin yıllık yurt içi talebinin yaklaşık %25'ine katkıda bulunmuştur. Güvenilir kaynaklara göre, sıfırdan proje ile 0,5 MTPA ek kapasite ilavesi ile şirket, 2025 yılı sonuna kadar toplam 1,6 MTPA kapasiteye sahip olacak.

Aralık ayında, bir birlik çevre bakanlığı paneli, belgeler projenin bölgede kirliliğin artmasına yol açabileceğini gösterdiğinden, GHCL sıfırdan Soda Külü'nün Kutch'ta (Gujarat) kapasite artırma teklifini askıya aldı. Şirketin planı, projenin daha yüksek düzeyde hava kirliliğine neden olabileceğini ve arıtılmış atık suları Umman Denizi'ne boşaltabileceğini gösteriyor. Bu nedenle, GHCL Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunu 24 Kasım 2022'de çevresel temizleme sürecinin bir parçası olarak merkezi hükümete sunduğunda, Uzman Değerlendirme Komitesi'nin (EAC) üye sekreteri M. Ramesh teklifi şirkete iade etti. 7 Aralık 2022'de devam etmesine izin vermeden önce daha fazla proje detayı sormak. En son içgörülere göre,

Soda Külü için yapılan bu tesis genişletmesi, ithalata olan bağımlılığı daha da azaltmayı ve ülkenin genel pazar durumunu güçlendirmeyi amaçlıyordu. Artan Soda Külü mevcudiyeti, sık görülen dalgalanmaları durdurabileceğinden, yerel tüketicileri fiyatlar konusunda da destekleyecektir. Bununla birlikte, Hindistan'daki Soda Külü fiyatları, Hindistan'daki tutarlı üretim talebi nedeniyle, Aralık 2022'de bazı önemsiz dalgalanmalarla birlikte durgun kaldı. Ek olarak, önemli bir hammadde olan güneş paneli imalat sanayilerindeki tüketim nedeniyle Soda Külü fiyat eğiliminin kuzeye doğru bir hareket göstermesi bekleniyor.

ChemAnalyst tahminine göre, Hindistan'da Soda Külü fiyatları, diğer büyük ekonomilere kıyasla sağlıklı ekonomik hareketle desteklenen cam ve temizlik endüstrisinde artan talep ile birlikte yukarı yönlü bir yörüngeye tanık olacak.

Yılsonu küresel piyasalardan soda külü haberleri gelirse yine paylaşırım.. ytd

Coming soon.....

Sayfa 144/298 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •