Sayfa 144/1230 İlkİlk ... 44941341421431441451461541942446441144 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Az önce Twitter'da gördüm. Yurtdışında çalışma tecrübeli, tercihen 2. yabancı dil bilen, fakat düşük maaşlı satışçı arıyorlar.. Maaşlar zaten kur bazında eridi gitti.

Çevremde herkese tasarruf etmesi gerektiğini; emekliliğini planlaması gerektiğini anlatıyorum.
    Tasarruf edilebilir gelir de düştü ama,

umarım çalışanlara ortalama %30 zam yaparlar... zaten giden gidiyor bari kalanları düşünsünler

Ytd.

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Allianz için bahsettiğiniz fonlar hangileri oluyor acaba.

adında likit geçen bir fon

para piyasaları
    borçlanma araçları

gibi tanımlar var.
    allianz da amp var...para piyasası fonu diye geçiyor...vakıf ta VEL...bu fonlar kısa vadeli fonlar ve riski sıfıra yakın...her gün %0,05-6 artar...yıllık getirisi son mb faiz artışları sonrası %25 e yaklaştı.

şu ortamda mevduata göre bile daha iyi kazanç sağlıyor neredeyse...üstelik her gün bozma şansın var, kaybetme ihtimalin yok.

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Tasarruf edilebilir gelir de düştü ama,

umarım çalışanlara ortalama %30 zam yaparlar... zaten giden gidiyor bari kalanları düşünsünler

Ytd.
    %15 alırsan öp ve başına koy...kriz ortamı var, iş yerleri kapanıyor ayağına %10 bile yapmayanlar çıkacaktır....zaten maaşları nispeten yüksek, 15-20 yıllık beyaz yakalar şu ortamda bile %10 ancak alırlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,157
    Isimiz cok zor.
    2 seneden once cikamayiz bu krizden, o da basiretli bir kriz yonetimi ile.
    Allah'a sukur borcum yok.
    Devir siki tasarruf devri.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Isimiz cok zor.
    2 seneden once cikamayiz bu krizden, o da basiretli bir kriz yonetimi ile.
    Allah'a sukur borcum yok.
    Devir siki tasarruf devri.
    Syg,
    Son cümleyi Atilla Yeşilada anlatmak için Youtube'da çok çabalıyor fakat umarım anlaşılıyordur.

Bu başlığın 1. kısmı da bir hazine değerinde.. Sn Cautionary EMA konusundaki tartışmadan sonra beni engelledi mi bilmiyorum fakat o konuda yapılmış çok değerli bir iş var.

6.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Başka bir siteden alıntıdır...
    İçersinde özel sektör borçlanma araçları ağırlığı fazla olan fonlardan şu sıralar uzak durulmalı diyor kısaca. Anadolu Hayat Emeklilikte özel sektör borçlanma araçları fonu vardı mesala diğerlerinde de var sanırım. Likit fonlarda özel sektör tahvilleri çok düşük oranda olması lazım. Genelde hazine tahvili hatta vadeli mevduat bile yapıyorlar diye biliyorum. AHE fonlarından baktığım kadarıyla.

7.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Son cümleyi Atilla Yeşilada anlatmak için Youtube'da çok çabalıyor fakat umarım anlaşılıyordur.

Bu başlığın 1. kısmı da bir hazine değerinde.. Sn Cautionary EMA konusundaki tartışmadan sonra beni engelledi mi bilmiyorum fakat o konuda yapılmış çok değerli bir iş var.
    yok yahu niye engelliyim...biraz gücenmedim değil ama, sadece araya biraz mesafe koydum

bugün ayrıldığım şirketten iki arkadaş ile buluştum...halen beyaz yaka olarak çalışıyorlar..tasarruf önemi, b-c exit planları, erken emeklilik vs konuştuk.

tabii ki karşılıksız değil...ihtiyacı olan bir üni öğrencisi için küçük burs kaptım arkadaştan...yine bedava danışmanlık yaptığım bir arkadaştan burs ricasında bulunmuştum, bu aralar müsait değil durumlar vs dedi...mecburen danışmanlık hizmetlerimde biraz aksama yaşayacak

şunu demeye çalışıyorum...tamamen özveri ile, bir şeyler karalıyoruz burada, hiç bir kişisel beklentim de yok...paylaştıklarımıza verilen değere göre bizlerin fedakarlık motivasyonu da düşüyor ya da artıyor işte.

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    %15 alırsan öp ve başına koy...kriz ortamı var, iş yerleri kapanıyor ayağına %10 bile yapmayanlar çıkacaktır....zaten maaşları nispeten yüksek, 15-20 yıllık beyaz yakalar şu ortamda bile %10 ancak alırlar.
    Krizi biliyoruz ama ortada enflasyon da var. Kriz olsa enflasyon %3-5olsa problem olmazdı.

- %10 civarı yapacaklar var.
    -Krizi bahane edip işleri iyi giden firmalarda işten çıkartacaklar da var.

Otomotiv sektöründeyim krizi hissedebiliyorum yarının ne getireceği net değil, ama bu ortamda %25 zam değil güncelleme olur.

İşler yolundayken sanmıyorumki insanlar %40-50zam alıyordu.

YTD

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Sayfa 144/1230 İlkİlk ... 44941341421431441451461541942446441144 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •