Sayfa 145/499 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon
Arama sonucu : 3987 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

Ahhh,ahhh,ahh
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

2. MZHLD Mazhar Zorlu Holding

İlk uyarıyı almamızın sebeplerinden biri "SON ÜÇ YILLIK BAĞIMSIZ DENETİM RAPORLARINDA DENETÇİNİN GÖRÜŞ VERMEKTEN KAÇINMASI NEDENİYLEDİR"

Bağımsız denetim raporunu incelediğimizde görüş vermekten kaçınmanın ana nedenlerinden biri bilançoda Vakıfbanka olan borç tutarı 45.058.400 TL olarak görünmektedir. Bu tutar 31.12.2017 tarihi itibariyle Topluluğun net varlıklarının % 30'unu oluşturmaktadır.
    Ancak hesaplamada dikkate alınan faiz oranı ve nihai bakiye üzerinde alacaklı Banka ile sağlanmış bir mutabakat bulunmamaktadır. Ayrıca Banka da kendi hesaplamalarına göre olan alacak tutarını Gruba bildirmemektedir.

Yani denetçi, görüş bildirebilmesi için altı aylık bilançoda sağlıklı bir şekilde Bankadan teyit edilmiş borç tutarının yazılması gerekmektedir. Eğer yine 45.058.400 yazılırsa denetçinin yine görüş vermekten kaçınacağını öngörmekteyim.

Bir takvim yılında yani 2018 yılı içinde 2 uyarı aldık. 2018 yılı içinde başka bir uyarı daha almamazı dilerim.

Umarım 2018 altı aylık bilanço, bağımsız denetçinin görüş verebileceği bir şekilde oluşturulur. Bunda sorumluluk şirket yönetiminindir.

Sağlıklı günler dilerim.

3. Sayın batık gün sonunda alan satan paylasman mümkün mü
    Teşekkürler

GM 5 Plus d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by acemiacemi Yazıyı Oku
    Sayın batık gün sonunda alan satan paylasman mümkün mü
    Teşekkürler

GM 5 Plus d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Her zaman,her yerde

Fhjklkjj

SM-C7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mezherrr

SM-C7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. KARAR
    Davalı Kemal Zorlu vekilinin mahkemede tesis edilen 17/04/2018 tarihli 2017/730 E. Sayılı ihtiyati haciz kararının REDDİNE
    *
    * * * *
    Diğer davalıların itirazlarının KISMEN KABULÜNE
    * *
    Mahkememize tesis edilen 17/04/2018 tarihli 2017/730 E. Sayılı ihtiyati haciz kararının * "Karar" kısmının
    (12.000.000,00) USD alacağı karşılayacak miktarda karşı taraf borçluların haczi caiz taşınır ve taşınmaz malları ile üçüncü şahıslardaki hak ve alacaklarının kanun sınırları dahilinde borca yeter miktarın İİK nun 257/1 maddesi uyarınca İHTİYATEN HACZİNE…" BÖLÜMÜNÜN
    (12.000.000) USD alacağını karşılayacak miktarda karşı taraf borçluların ilgili resmi mercilerde sicile kayıtlı araçların, makinaların, taşınmazların ve fikri mülkiyet haklarının şirketimiz cirosunun (gayrisafi hasılatlarının) -ihtiyati haciz kararının tesis edildiği 17/04/2018 tarihinden itibaren başlamak ve diğer taşınır ve taşınmaz mallardan haciz sonucu elde edilmesi mümkün tutarla birlikte dava konusu 12.000.000,00 USD'ye ulaşana kadar uygulanmak üzere %5 oranına tekabül eden kısmına, bu bağlamda Kemal Zorlu dışındaki adı geçen tüm davalıların ve üçüncü kişiler, bankalar nezdindeki para, hak ve alacaklarının %5 oranına tekabül eden kısmına kanuni sınırları dahilinde borca yeter miktarının İİK nun 257/1 maddesi uyarınca İHTİYATEN HACİZ KONULMASINA,
    Sicile kayıtlı araç, makina, taşınmaz, fikri mülkiyet hakları yönünden sadece kaydi haciz uygulanmasına…" şeklinde DEĞİŞTİRİLMESİNE,
    MAHKEME TARAFINDAN KARAR VERİLMİŞTİR.
    2018/12 13.06.2018

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/689033

8. Algı yaratmayın sanki karar verilmiş gibi herkes aşağı gelsede hisse almanın peşine düşmüş yazık ..............................Karşıyaka Asliye Ticaret Mahkemesi 2017/730 Esas Sayılı dosyasında, bugün yapılan ön inceleme duruşmasında; tahkikat aşamasına geçilmesine, bilirkişi incelemesi yapılmasına ve duruşmanın 12.09.2018 tarihine (saat 09:30'a) ertelenmesine karar verilmiştir.
    30.05.2018 2018/11

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    yasal uyarı, burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlıgı kapsamında degildir yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, zarar edebilirsiniz.

Sayfa 145/499 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •