Sayfa 145/247 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1. İkili ant bitecegi çok önceden belliydi yenilemzlerse mecburen piyasaya vereckler fakat bunu Özbekistan ve maden tarafıyla telefi edebilirler düşüş sebebi tahta yapıcı değişiyor gk da birisi sormuştu yeni piyasa yapıcı ile görüşüyoruz vs denmişti temel anlamda sıkıntısı yok yeni yatırım haberler i gelecektir son çeyrek sonrası daha kalıcı fiyatla malarla yukarı yönde gidecktir odaş ytd3.5 milyarla 2022 tahminim ytd

2.  Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    İkili ant bitecegi çok önceden belliydi yenilemzlerse mecburen piyasaya vereckler fakat bunu Özbekistan ve maden tarafıyla telefi edebilirler düşüş sebebi tahta yapıcı değişiyor gk da birisi sormuştu yeni piyasa yapıcı ile görüşüyoruz vs denmişti temel anlamda sıkıntısı yok yeni yatırım haberler i gelecektir son çeyrek sonrası daha kalıcı fiyatla malarla yukarı yönde gidecktir odaş ytd3.5 milyarla 2022 tahminim ytd
    Son çeyrek müthiş bir kar gelecek 2023 Q1deki özbekistan katkısı bizim için çok önemli olacak ikili anlaşmalar devam etmezse açıgı orası kapatabilir borçta ciddi oranda azalacagı için yeni yatırım beklenebilir iyi olur inşallah ...

3.  Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    İkili ant bitecegi çok önceden belliydi yenilemzlerse mecburen piyasaya vereckler fakat bunu Özbekistan ve maden tarafıyla telefi edebilirler düşüş sebebi tahta yapıcı değişiyor gk da birisi sormuştu yeni piyasa yapıcı ile görüşüyoruz vs denmişti temel anlamda sıkıntısı yok yeni yatırım haberler i gelecektir son çeyrek sonrası daha kalıcı fiyatla malarla yukarı yönde gidecktir odaş ytd3.5 milyarla 2022 tahminim ytd
    Santrallerin karlarına sınırlama konuşulurken ikili anlaşmayı 9 aylık yapacak kadar beceriksiz yönetim yoktur. Muhtemelen devlet sadece 2022 için ikili anlaşmaları kabul etti.

4. Bu hissedeki düşme iştahı beni deli ediyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by norTmol Yazıyı Oku
    Bu hissedeki düşme iştahı beni deli ediyor.
    düşeme konusunda çok iyiler....

6.  Alıntı Originally Posted by SİWEGA Yazıyı Oku
    Son çeyrek müthiş bir kar gelecek 2023 Q1deki özbekistan katkısı bizim için çok önemli olacak ikili anlaşmalar devam etmezse açıgı orası kapatabilir borçta ciddi oranda azalacagı için yeni yatırım beklenebilir iyi olur inşallah ...
    özbekistanın kar rakamaları zaten bilançolara yansıyor. son çeyrekte de yansıyacak. 2 li anlaşmalar çok da önemli değil. son çeyrekte aldıkları yüzde 40 zammın etkisi daha fazla olur.yılsonu kar rakamını 3.9 bekliyorum. artı eksi yüzde 5 olur.ilk çeyrek kar rakamını 2 milyar ,2023 yılı kar rakamını da 8 civarı bekliyorum.F/K= 5 olsa bile seneye bu zamanlar hisse 25-30 lara rahat gider. 8.98 deki gap boşluğunu yarın doldurursa harika olur.

7.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    özbekistanın kar rakamaları zaten bilançolara yansıyor. son çeyrekte de yansıyacak. 2 li anlaşmalar çok da önemli değil. son çeyrekte aldıkları yüzde 40 zammın etkisi daha fazla olur.yılsonu kar rakamını 3.9 bekliyorum. artı eksi yüzde 5 olur.ilk çeyrek kar rakamını 2 milyar ,2023 yılı kar rakamını da 8 civarı bekliyorum.F/K= 5 olsa bile seneye bu zamanlar hisse 25-30 lara rahat gider. 8.98 deki gap boşluğunu yarın doldurursa harika olur.
    Çok teşekkürler değerli bilgiler için ...

8.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Eğer ikili anlaşmalar bittiyse;

1600-1700 milyon TL önceki yıl son çeyrek,
    800-900 milyon TL bu sene ilk çeyrek,
    4.8 milyar TL civarı yıllıklandırılmış Favök,
    500 milyon TL civarı kasada para olsa 2.8 FD/Favök.
    Geçen sene 3. çeyrek ptf ortalaması 171 dolar.
    Geçen sene 4. çeyrek ptf ortalaması 190 dolar.
    Eğer epiaş sisteminde göründüğü gibi ikili anlaşmalar bittiyse bu sene 1. çeyrek için Auf 110 dolar ve maliyet 35 dolar diyelim.

3. çeyrekte MWh başına 136 dolar kazanırken, 4. çeyrekte 155 dolara çıkıyor, ilk çeyrekte ise 75 dolara düşüyor. Bu 75 dolar rakamı yine yüksek bir rakam ve hisseyi mevcut fiyatın çok üstüne taşımalı ama ikili anlaşmalar bittiyse yaşanacak kayıp başka yerden telafi edilemezse geçen sene 3. çeyrek ve 4. çeyreğe göre dolar bazlı favök düşüşü bizi bekliyor.

Sayfa 145/247 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •