Onemli Gunler Banner
Sayfa 145/273 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon
Arama sonucu : 2179 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815
    Günaydın Gençler,
    iki,üç gündür rahatsızım fazla beraber olamıyoruz kusura bakmayın. öksürmeye korkuyorum sanki ciğerlerim kaburgalarım sokulecek gibi oluyor. Bugun biraz daha iyiyim dünkü akşam yediğimiz atom iğnesinden sonra. akşam gece baya bir terledim.
    Geçmiş olsun dileklerinize şimdiden teşekkur ederim forumu kirletmemek adına cevap vermezsem kimse alınmasın.

21 günlük ihlali bekliyordum. geçenlerde bahsetmiştim. Bu sefer fazla ihlal etti ama oda derinik olmadığı için oldu gibime geliyor.
    Buralardan biraz destek attım. biraz da sahola geçiş yaptım. sahol şişeyi geçince orayı satıp komple şişeye yerleşeceğim.
    son bir saat iyi gidiyordu ama kredili işlemcilere yada altdan alanlara kapanışda tam destek seviyelerine indirdiler.
    Birazdan grafik atarım eminim özlemişsinizdir. ytd
    Aman dikkat edin bu grip mi soğuk algılımı ne ise çok bela bişi.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kendime öylesine Notlar ...
    Fortis Fortuna Adiuvat

2. Geçmiş olsun, domuz gribi ile covid karışımı mutasyon sanırım bu. Öksürük sert ve ağır oluyor. Bir ay önce yaşadım, bir hafta sürdü.

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815
     Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun, domuz gribi ile covid karışımı mutasyon sanırım bu. Öksürük sert ve ağır oluyor. Bir ay önce yaşadım, bir hafta sürdü.
    valla spenc dostum berbat bişi, ateş düşmüyor, oksuruk den nefret ediyorum her yerim ağrıyor.
    Fortis Fortuna Adiuvat

4. Bende atlattım uzun sürüyor

Geçmiş olsun

Geçmiş olsun sn. activex 31.. Bizim yaş 53 .. Üç yıldır uygularım yarım kg hakiki bala 1çay kaşığı zerdeçal, havlıcan, tarçın .. Her sabah 1 kaşık.. Tüm ortaklara iyi akşamlar.

6. eskiden hissenet te de yazardı Aziz kardeşim kuşlu sitede anlatmaya çalışmış

Bugünlerde endeks ve hisseler bir aşağı bir yukarı çok hareketliler.
    Bu durum uzun vadeli yatırımcıların aklını çeliyor ve acaba satsam mı sorularına cevap bulmaya çalışıyorlar.
    Bu konu ile alakalı SISE üzerinden örnek vererek bir kaç kelam etmek istiyorum.
    Soru şu; Bugün 18,46 TL maliyetli sisecam hisseniz olmasını istermiydiniz?

Elbette bugün fiyatı 40,00 TL olan hisseyi her kes 18,46 dan almış olmayı ve bugüne kadar taşımış olmayı isterdi
    Peki siz bu hisseyi 17.12.2021 tarihindeki o meşhur zirveden almış olsaydınız? Ve asıl soru ise o gün zirveden alsaydınız ve o ciddi düşüşü de yaşayarak bugüne kadar taşıyabilirmiydiniz?
    Emin olunki şirketi çok iyi analiz ederek önümüzdeki yıllarına güvenerek o dönemlerde alanlar hala taşıyorlar. Bugün belkide 3,00 TL - 5,00 TL maliyeti olanlarda aynı şekilde şirketlerine güvendikleri için bugün gıpta ile bakılan maliyetleri ile şirketlere ortak oluyorlar. Ve emin olunki bu şekilde oluşan maliyetlerden sonrada defalarca bugünlerde oluşan düşüş ve yükselişler yaşanmıştır. Böylesi çalkantılı dönemleri aşabilmenin yolu şirketinizi çok iyi tanımaktan geçer. Siz şirketinizin faaliyetlerini iyi analiz edin ve geleceğe dair size olumlu vaadleri varsa günübirlik düşüşlere can sıkıp hisselerinizi satmayın. Ancak bu şekilde o çok iyi şirketlerde çok düşük maliyetli ortaklıklarınız olabilir.
    Yoksa her düşeni satarak, yükseleni alarak doğru düzgün bir ortaklık kuramazsınız ve sürekli yükselen düşen endeksin oyuncağı olursunuz.

Tabi ki bu anlattıklarım uzun vadeli yatırım yapıyorum iddasında olanlar için geçerlidir.

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815

sabahtan beri nasıl bir müptezellik peşindesiniz Hayret bişi ytd
    Fortis Fortuna Adiuvat

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815
     Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    eskiden hissenet te de yazardı Aziz kardeşim kuşlu sitede anlatmaya çalışmış

Bugünlerde endeks ve hisseler bir aşağı bir yukarı çok hareketliler.
    Bu durum uzun vadeli yatırımcıların aklını çeliyor ve acaba satsam mı sorularına cevap bulmaya çalışıyorlar.
    Bu konu ile alakalı SISE üzerinden örnek vererek bir kaç kelam etmek istiyorum.
    Soru şu; Bugün 18,46 TL maliyetli sisecam hisseniz olmasını istermiydiniz?

Elbette bugün fiyatı 40,00 TL olan hisseyi her kes 18,46 dan almış olmayı ve bugüne kadar taşımış olmayı isterdi
    Peki siz bu hisseyi 17.12.2021 tarihindeki o meşhur zirveden almış olsaydınız? Ve asıl soru ise o gün zirveden alsaydınız ve o ciddi düşüşü de yaşayarak bugüne kadar taşıyabilirmiydiniz?
    Emin olunki şirketi çok iyi analiz ederek önümüzdeki yıllarına güvenerek o dönemlerde alanlar hala taşıyorlar. Bugün belkide 3,00 TL - 5,00 TL maliyeti olanlarda aynı şekilde şirketlerine güvendikleri için bugün gıpta ile bakılan maliyetleri ile şirketlere ortak oluyorlar. Ve emin olunki bu şekilde oluşan maliyetlerden sonrada defalarca bugünlerde oluşan düşüş ve yükselişler yaşanmıştır. Böylesi çalkantılı dönemleri aşabilmenin yolu şirketinizi çok iyi tanımaktan geçer. Siz şirketinizin faaliyetlerini iyi analiz edin ve geleceğe dair size olumlu vaadleri varsa günübirlik düşüşlere can sıkıp hisselerinizi satmayın. Ancak bu şekilde o çok iyi şirketlerde çok düşük maliyetli ortaklıklarınız olabilir.
    Yoksa her düşeni satarak, yükseleni alarak doğru düzgün bir ortaklık kuramazsınız ve sürekli yükselen düşen endeksin oyuncağı olursunuz.

Tabi ki bu anlattıklarım uzun vadeli yatırım yapıyorum iddasında olanlar için geçerlidir.
    Hayaller ve gerçekler Hocam, tüm o tepelere yakalandık. aylarca sızladık küfrettik. sattık çıktı satmadık düştü.
    Önemli olan zaman ve sabır. şişe 3 hane olablirmi evet ama buna bizim yüreğimiz yetermi cevap orda.
    Cem Yılmazın bir espirisi vardı. doktor 30 yıl okuyor sonra onlarıda unutmak için bir 30 yıl daha harcıyor gibisnden.
    Fortis Fortuna Adiuvat

Sayfa 145/273 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •