Sayfa 146/1002 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Merkez kur %6,18 artış. 12,2134 den 12,9684 e

2.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Merkez kur %6,18 artış. 12,2134 den 12,9684 e
    Sevinelim mi, üzülelim mi bilemedim, bir yandan zararı kurtarıyoruz bir yandan her şeyin fiyatı artıyor. Tüm portföy döviz bazlı fonlarda olmayınca sürekli zarar ediyoruz aslında.

3. ICZ fon yöneticisi bıraksın bu mesleği. Bir yıldır süründüren teknoloji hisse fonu.

4.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Merkez kur %6,18 artış. 12,2134 den 12,9684 e
    OjT ve Ipv yi datmasaydim zararının yarısını cikartirdim şimdi

5.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Hocam usd duserken satis mi verdiniz?

6.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Hocam usd duserken satis mi verdiniz?
    Evet 24 Aralık'ta ikisinede satış emri verdim

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Sevinelim mi, üzülelim mi bilemedim, bir yandan zararı kurtarıyoruz bir yandan her şeyin fiyatı artıyor. Tüm portföy döviz bazlı fonlarda olmayınca sürekli zarar ediyoruz aslında.
     Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, çok uzak değil, daha geçen haftaki döviz düşüşünde herkes döviz bazlı fonlara yatırım yapmanın hata olduğunu tekrar PPF'lere geçişi konuşuyordu. Yakında tekrar müdahale gelirse yine aynı muhabbetlerin döneceğine inanıyorum. Yadırgamıyorum, insan doğası sonuçta. Hiçbirimiz 1 gün bile eksi görmeye dayanamıyoruz. O nedenle orta ve uzun vadede piyasanın hangi yöne gideceğini düşünüyorsanız ona yönelik yatırım yapıp sık sık pozisyon değiştirmemek lazım. Tek YP fonunuzu satsanız dahi yeni bir fon alana kadar 4 gün boyunca paranız boşta bekliyor. Yani 1 ayın %20'sini paranızı işletmeden bekletiyorsunuz. Şahsen bundan 2 ay önce oluşturduğum %10 yerli %90 Yabancı portföyümü hiç değiştirmedim. 20 Aralık günü panik içerisinde bir satış yapmadığıma şükrediyorum. Şu an itibarı ile 20 Aralık öncesi %68 olan getiri %31'e düşmüş durumda. Her ne kadar %37 kardan zarar etmiş olsam da ana paradan zarar etmediğim için şanslıyım.

8.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, çok uzak değil, daha geçen haftaki döviz düşüşünde herkes döviz bazlı fonlara yatırım yapmanın hata olduğunu tekrar PPF'lere geçişi konuşuyordu. Yakında tekrar müdahale gelirse yine aynı muhabbetlerin döneceğine inanıyorum. Yadırgamıyorum, insan doğası sonuçta. Hiçbirimiz 1 gün bile eksi görmeye dayanamıyoruz. O nedenle orta ve uzun vadede piyasanın hangi yöne gideceğini düşünüyorsanız ona yönelik yatırım yapıp sık sık pozisyon değiştirmemek lazım. Tek YP fonunuzu satsanız dahi yeni bir fon alana kadar 4 gün boyunca paranız boşta bekliyor. Yani 1 ayın %20'sini paranızı işletmeden bekletiyorsunuz. Şahsen bundan 2 ay önce oluşturduğum %10 yerli %90 Yabancı portföyümü hiç değiştirmedim. 20 Aralık günü panik içerisinde bir satış yapmadığıma şükrediyorum. Şu an itibarı ile 20 Aralık öncesi %68 olan getiri %31'e düşmüş durumda. Her ne kadar %37 kardan zarar etmiş olsam da ana paradan zarar etmediğim için şanslıyım.
    Çok doğru, fon yatırımında bir stratejiye bağlı kalmak önemliymiş, dolar 8-9 olur mu diyerek panikle zararına satan arkadaşlar oldu, benim gibi kârları giden hatta ana paradan zararı olanlar oldu. Gerçi ben düşüş sırasında satış vermedim tam tersine bazıları için alış verdim ama bu haftaki çıkışta zararı kurtaranların bazılarını erkenden sattım. Bir de pazartesi günü en olmadık zamanda bazı alışlar yapmıştım onlardan epey zararım var.
    Uzun vadeli düşünmek, her zaman boşta para bırakmak, düşüşlerde satış yerine alış yapmak, yükselirken alım yapmamak, portföyle fazla oynamamak gerekiyormuş en azından bunları anlamış oldum.

Sayfa 146/1002 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •