Sayfa 147/793 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon
Arama sonucu : 6342 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. USD bazlı günlük tobo yapısı ve önemli bir direnç aşıldığı zaman iyi bir destek olacak.

2.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Yatırım için yeterli özkaynaklara sahip. Bu amaçla devletten teşvik de alacak. Ayrıca önümüzdeki üç sene boyunca yatırımdan dolayı ödeyeceği vergi miktarı yarı yarıya düşer. Uzun vadeli kredi için de başvurması muhtemel bu kredi faizinin düşük ve vadesinin uzun olması için şirketin piyasa değerinin yüksek olması gerekir. Çemtaş 'ın yatırımları yeni bitti, otomotivdeki talepten dolayı ciro ve karlılıkta ciddi artışlar bekliyorum. Şu an çimentolar içinde en ucuz şirkettir.
    yatırım kararının finansmanını çok iyi özetlemişsiniz..

3.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    sn ömer
    valla ben yapmıycam yatırımı )) bir anlığına beyin jimnastiği yapalım yatırım için bir bedelli patlatsa eh bedelliden önce fon yaratmak için yine kağıdı çıkarması lazım ordan biraz milleti mallandırıp sonra aşağı çekip sattığını alır. yani basit mantık yine cıkıs diyor. yanılıyormuyum arkadaşlar?
    bana göre bedelli olma olasılıgı % 0
    tarman bedelinin enbüyük zararı kendisine ve büyük ortaklara verecegini biliyordur..
    şayet hisse dagıtılmış olsaydı bedelli olabilirdi.. hisse toplu ellerinde duruyor..bedelliye zaten tarman ve gökçen karşı çıkar..?
    bu bucım yatırımı yapacak amaçlı bir düşünce ..bakalım büyük ceo gilbert nadda ne düşünüyor..
    ZIR-DELİ Y.T.D

4. Hissenin fiyatı nominal değerde yani 1 TL olmadığı sürece bedelli artırımda sıkıntı yok, 1 liralık hisseye yani para kazanamayan şirkete neden yatırım yapayım. Bursa çimento yatırım yapacaksa bedelli artırım olsun, bir bedelli yapsa şirkete 100 milyon TL girer zaten %90 nı şirket büyük ortağı yatıracak, kredi faizi şu ara yüksek şirketin karlılığı artar. Bir bedelli bir bedelsiz ideal, sermaye 300 milyon TL olursa işlem hacmi de artar, endekslere girer. Kurumsal yatırımcıların hisseye ilgisi olabilir, sektöründe finansal oranları en cazip şirket, borcu az nakit gücü yüksek. İşlem hacmi düşük olduğundan büyük miktarda alım yapamıyorlar portföy kuralları gereği.

5.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Hissenin fiyatı nominal değerde yani 1 TL olmadığı sürece bedelli artırımda sıkıntı yok, 1 liralık hisseye yani para kazanamayan şirkete neden yatırım yapayım. Bursa çimento yatırım yapacaksa bedelli artırım olsun, bir bedelli yapsa şirkete 100 milyon TL girer zaten %90 nı şirket büyük ortağı yatıracak, kredi faizi şu ara yüksek şirketin karlılığı artar. Bir bedelli bir bedelsiz ideal, sermaye 300 milyon TL olursa işlem hacmi de artar, endekslere girer. Kurumsal yatırımcıların hisseye ilgisi olabilir, sektöründe finansal oranları en cazip şirket, borcu az nakit gücü yüksek. İşlem hacmi düşük olduğundan büyük miktarda alım yapamıyorlar portföy kuralları gereği.
    1998 den beri hiç bedelli yapmamış.bedelli yapma gibi alışkanlıgı olan bir şirket degil.
    yatırım tavsiyesi degildir

6. Bedelsiz potansiyeli nedir? Bilançoya baktığımda kasada duran nakit, kardan ayrılmış yedekler ve ticari alacaklar bedelsiz potansiyeli oluşturmaz mı?

Yılbaşından 16 haziran cuma gününe kadar hisse performansları :

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8. 2017 zekatları hesabımıza geçmiştir hayırlı olsun ))

Sayfa 147/793 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •