Sayfa 147/1002 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: Viop XLVIII

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    7,050
     Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun abi.
    usteki obceki mesaji cevaben yazdim ama telden foruma ilk giriyom alismin degilom bugun cokk konusuyorum ana can sikintisi isde hatta basit borsa sorularini cevaplayabilirim bugun genelde borsa konusmakdan cok cekinirim siire gazele vurmustum kendimi

2. Çok geçmiş olsun..
     Alıntı Originally Posted by ahfado Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bırakın sağa sola hükümete saldırmayı biz bize yeteriz Malatya dayım ilk depreme uykuda yakalandım Allah'a çok şükür hasarsız atlattım hemen dışarı çıkıp etrafı kontrol ettim fazla hasar yoktu hemen toparlanıp Malatya ya 35 km uzaklıktaki köyüme gittim ikinci depremde orada yakalandık ikincisi çok siddetliydi ama kısa sürdü birinciye göre eğer birinci gibi uzun sürseydi can kaybı çok yüksek olurdu.
    Yaşayan bilemez böyle bir dehşet deprem dünyanın hiçbir yerinde yaşanmamıştır.
    Bugün köye Trabzon dan geldiklerini söyleyen bir avuç insan ekmek su battaniye getirmiş dağıtıyorlar yok böyle bir millet dünya üzerinde.
    Para mal önemli değil ailemde akraba ve tanıdıklarımda hiç birine bir şey olmadı ama hepsininde evi yok oldu birikimleri bir gecede buhar oldu ama üzülmüyoruz çünkü canımız sağ bundan daha iyi ne olabilir ki.

3.  Alıntı Originally Posted by TIFIL Yazıyı Oku
    birde kısada kalanlar var viop ta olurda açılınca tavan açılacak olursa bunların zararını kim karşılayacak acaba?
    tıfıl, ben karşılarım kısada kalanların zararını.. arkadaşlarını topla, ekstrelerini iliştirsin herkes, salıya kadar ulaştırın bana, en geç cuma ödenmiş olur zararlarınız merak etme..

4. Yanlış bilgi:
     Alıntı Originally Posted by DJKARIZMA06 Yazıyı Oku
    1999 da borsayi isleme kapayip actiklarinda %100 e yakin dusus olmus baktigimda. Bu kadar da primli degilmis tabi borsa.. ama ben yinede en kotu 3600 den donus beklerim ..

SM-M215F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Doğru bilgi:
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    1999 seçiminde bir kere diplerde değildi...

endeks 18 iken , 10 ay sonra 16 Agustos kapanışı 58 olmuş...yani 3 kat artmış endeks var..

derken deprem sonunda max. %20 düşmüş...Bu forum giyotin gibidir..lütfen araştırarak yazalım..

BIST100, 5700 iken düşüş verilmeyip şuanda uç noktaların konuşulması enteresan...

Bir arkadaş vardı..bıst100: 1780 iken (rusya savaşında) habire MUTLAKA 100 gn. test edilmelidir diyordu...tabiki olmadı..

O da kayboldu gitti..GUNDİNİN düşüş versiyonu.

Çogunluk (long) hissede...daha da moral bozmanın anlamı yok..üstelik grafiklere bile bakmadan konuşarak..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,038
    Çok merak ediyorum, 10 bin yıkılan binanın mütehitleri, kontrolöeleri, firma sahipleri ile ilgili ne yapılıyor, antalya hava limanı dış hatlar açık değil mi?
    Haaaa müteahitler bu ülkenin kalkınma lokomotifleriydi değilmi unutmuşum pardon.

6. Deprem sırasında kapı eşikleri durulmaması gereken tehlikeli yerler arasında bulunuyor. Ayrıca, balkon, merdiven boşluğu ve asansörlerin de deprem sırasında kesinlikle kullanılmaması gerekiyor.

Yanlış öğretilmiş bize kapı eşikleri en tehlikeli yerler. Üçgen olabilecek yerlere comeliniz böyle bir durumda
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Yok böyle bir deprem, çocuklara sarılıp bir kapının kasasının altına sığındık. Bitmedi de bitmedi. Tam duracak gibi oluyor yeniden başlıyor. Beton , çürük bir tahta parçası gibi sallandı altımızda. Etraftan çatırtılar patırtılar. Çok şükür canımız sağ ama dostların, tanıdıkların ölüm haberi sıradanlaştı. Enkazlarda,morgalarda dostlarımızı aradık. Dağ başında çaresiz kalmış bir yaban hayvanı gibi çocuklarımızı beslemek için yiyecek aradık. Umarım biran önce hayatlarımiz normale döner ama zor cok zor ülkenin hali malum. Neyse.

Anladım ki ; her sabah uyanabilmek , uyandığında çocuklarını eşini görebilmek en büyük hediyeymiş.
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    1999 seçiminde bir kere diplerde değildi...

endeks 18 iken , 10 ay sonra 16 Agustos kapanışı 58 olmuş...yani 3 kat artmış endeks var..

derken deprem sonunda max. %20 düşmüş...Bu forum giyotin gibidir..lütfen araştırarak yazalım..

BIST100, 5700 iken düşüş verilmeyip şuanda uç noktaların konuşulması enteresan...

Bir arkadaş vardı..bıst100: 1780 iken (rusya savaşında) habire MUTLAKA 100 gn. test edilmelidir diyordu...tabiki olmadı..

O da kayboldu gitti..GUNDİNİN düşüş versiyonu.

Çogunluk (long) hissede...daha da moral bozmanın anlamı yok..üstelik grafiklere bile bakmadan konuşarak..
    Benzer durumdayiz yine endeks yine güzel çıkış yapmış o zaman ki gibi cuma kapanışı baz alsak %20 düşüş bayağı savurur endeksi yine tabi o zamanki ekonomik kirilganligimiz ile şimdiki kirilganligimiz ve iki depremin yıkıcı etkileri nede bakmak lazım.
    Bu arada birşey dikkatimi çekiyor neyi elestirdilerse Allah aynısını başlarına veriyor.

8. Bu olağan üstü süreçte short olanlar inşallah batarlar üstüne bir horoz adak edeceğim fulll batmanız dileğiyle gün görmeyesiniz

Sayfa 147/1002 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •