Sayfa 148/203 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198 ... SonSon
Arama sonucu : 1619 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    borsa da hangi hissenin önce hareketlenip eder değerine ulaşacağına, hatta kat kat üstüne gideceğine bilemeyiz. trene binip beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yoktur. asıl olan eder değerinin altında hisseyi alabilmektir.
    kural olarak, 40 yıllık borsa hayatımda 5 adet hisseden az hisse tutmadım. bundan birkaç sene önce sahol hissesini 1 dolarlarda görünce bu kuralı bozup, tüm portföyü sahol yapıp borsa hayatımı sonlandırdım. daha önce 5 dolar görülmüş, oraya geldiğinde belki yine 5 hisse ye dönebilirim, ama alınacak pek hisse de göremiyorum.
    14 yil önce portföyü 1 senete indirdigim için neredeyse batıyordum

10 kat artacağını bilsem bile tek senet yatırımı yapmam.

Sabanci çok ucuz ama portföyde tek hisse olmayı hakedecek kadar değil bence

2.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    14 yil önce portföyü 1 senete indirdigim için neredeyse batıyordum

10 kat artacağını bilsem bile tek senet yatırımı yapmam.

Sabanci çok ucuz ama portföyde tek hisse olmayı hakedecek kadar değil bence
    Özellikle endeksin yükselmekte olduğu dönemlerde yönetilebilecek sayıda hisseyi yönetip, kar realizasyonlarını daha bir ana kağıt/hisse yönündeki hisselerde biriktirmeyi doğru buluyorum.Yani fon yöneticlerinin yaptığı gibi, portföy içindeki ağırlıklarla oynayarak.. Kolay bir şey değil ama kazandırıyor, siz de görüyorsunuz. Endeksin riskleri arttıkça, güçlü görünen senet tarafında ağırlıkları artırmak ve borsa dışı alternatiflerkarşısında değerlendirmek makul görünüyor.

Sahol şimdi tam bu kıvamdadır. Portföy içi ağırlığını artırmak için iyi bir dönem. Karşı görüşü de savunalım; belki bir süre sonra borsadaki ana akım ve para girişileri tersine dönecek, spekülatörlerin yönetttiği küçük kağıtlar küçük paraları cezbetmeye devam edecek, gerekçesi de bellidir, bu kadar çok sayısa hisseyi ayakta tutabilecek yatırımcı/fon yoktur, şu halde her şey olasılıklar dahilindedir..
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

3.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Özellikle endeksin yükselmekte olduğu dönemlerde yönetilebilecek sayıda hisseyi yönetip, kar realizasyonlarını daha bir ana kağıt/hisse yönündeki hisselerde biriktirmeyi doğru buluyorum.Yani fon yöneticlerinin yaptığı gibi, portföy içindeki ağırlıklarla oynayarak.. Kolay bir şey değil ama kazandırıyor, siz de görüyorsunuz. Endeksin riskleri arttıkça, güçlü görünen senet tarafında ağırlıkları artırmak ve borsa dışı alternatiflerkarşısında değerlendirmek makul görünüyor.

Sahol şimdi tam bu kıvamdadır. Portföy içi ağırlığını artırmak için iyi bir dönem. Karşı görüşü de savunalım; belki bir süre sonra borsadaki ana akım ve para girişileri tersine dönecek, spekülatörlerin yönetttiği küçük kağıtlar küçük paraları cezbetmeye devam edecek, gerekçesi de bellidir, bu kadar çok sayısa hisseyi ayakta tutabilecek yatırımcı/fon yoktur, şu halde her şey olasılıklar dahilindedir..

5 senet seçip bunların portföy içindeki ağırlıkları ile oynamak en iyi strateji.
    Ama hiçbiri %50 barajını geçmemeli.
    1.5 ay önce saholun endeksin üstünde getirdiği bir dönem olmuştu.
    20000 lot saholu yaptığım değişik sayesinde 27000 sahol yaptim.
    Bu tabi bir örnek.

4. İş bankası iştiraklerini iş holdingde birleştirir ve bunu halka arz ederse 10 fk altında yapmaz,bu durumda 2.3 fk sahol ve 4.5 fk kchol komik kalır

5. Sahol yönetimini üretim tarafını harka açması lazım artık. İyice saçmaladılar.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

6. Saholdan banka hisseleri ayrılsın, herkese 1 kusur lot Akbank ve yeni Sabancı hissesi versinler. Bu işin başka kurtarırı kalmadı. Bankadan betersin.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

7. Alçaklığın, ********liğin bu kadarına pes doğrusu.
    Sonunda ağzımı bozdurdular. Yuh olsun alçaklara.

8. Satıcılara bak satıcılara.
    Ak
    Bof
    Yatırım finansman

Üç karaktersiz oyun oynuyor.

Sayfa 148/203 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz