Sayfa 148/927 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248648 ... SonSon
Arama sonucu : 7410 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. sadece istememek değil, bankaların Tl ihtiyacı yok belli ki, halen müthiş bir likidite var geçmişten gelen, krediler de yavaşlıyor, ne yapacak parayı banka

2. Şimşek pokerde olduğu gibi elini belli edince ve BİST in yerel para olarak Bovespa ya göre 8 kat değerli olduğu ve dolar bazında bile tarihi zirvelere yakın olduğu ortamda satış beklentisi çok mu anormal olurdu?

Ki her toparlanma girişiminde aşağıya kayıyorken....

Sanki hiç hali kalmamış gibi değil mi?

Dolar gibi seçime kadar TVF ile (şu halka açılacak şirketler kredi alamadıklarından bu kaynaktan mahrum olmasın diye) SAADET ZİNCİRİ DEVAM ETTİRİLİREK BİST belli bir seviyede tutulur mu?

Yoksa piston aşağı formasyonuna mı girilir?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3. Burganda %25 faizle ( 27 Kasım vade dönüşlü ) 3 aylık 26,4683 dolar kuruyla bağlamış olduğum tl kkm dolar kurunun 28,15'i geçmesiyle kur farkı vermeye başladı.Bakalım vade dönüşünde neler olacak.

4.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Borç vermeyiz ama varlıklarınızı paramız ile satın alırız demişler sanki.
    Egeduk yukarıda size bir mesaj yzmıştım. Bakıp bir eksik falan var mı? bir cevap yazsanız...

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Merhabalar mevduat işlerine biraz uzak kaldım. Elimde bir miktar Euro var. bu konuda bilgi rica ediyorum.

1 – kkm ve ddkm arasında ne fark var
    2 – ÖrneÄŸin 10.000 euro karşılığında 3 aylık ddkkm hesabı açmak istiyorum. Bu miktar TL ye çevrilip %35 gibi bir oran ile hesap açılıyor.
    3- Kur MB nın (örneğin bugün saat 11.00 de hesap açtık) dünkü ilan ettiği kur mu oluyor?
    4 – Vade sonunda ben hesabı kapatıyorum dediÄŸimde hesaptaki TL ile yine MB nın kuru karşılığında komisyonsuz ,masrafsız bir ÅŸekilde Euro ya dönüş yapabiliyor muyum?
    5 – ArkadaÅŸ %2 prim den bahsediyor. Bu alınan oran %35 + %2 toplam %37 anlamına mı geliyor.
    6 – Hesap cüzdanında “ vadeli mevduat “ mı “ dövize çevrilebilir kur korumalı mevduat hesabı “ ya da kısaltılmışı mı yazıyor
    7- Bu hesabı vade sonunda daha yüksek oran veren başka bir bankaya taşımak serbest mi?
    Aklıma gelen bunlar eğer atladığım bir yer varsa ve de sorulara tek tek cevap verilirse çok iyi olur. Teşekkürler
    31.08.2023 tarihi itibari ile bankadaki DTH hesabınızda bulunan dövizlerle DDKKM yapabilirsiniz.
    Para elinizdeyse , bugün yatırıp yapamazsınız .
    Tarih sınırı var.

6. garanti ddkkm temdit prim 92 gün %8, 182 gün %9,50 net. kkm kısmı %35. prim vade sonu dolar kurundan tl.

7. Ykb 36.5 olan faizini 39 a çıkardı bankalar dar alanda kısa paslaşmalar yapıyor 4 ay önce de faiz 40 dı hala 40

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    garanti ddkkm temdit prim 92 gün %8, 182 gün %9,50 net. kkm kısmı %35. prim vade sonu dolar kurundan tl.
    garanti iyi vermiş gibi, geçen hafta ykb anca 6 veriyordu, 6 ay için 8.

Sayfa 148/927 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •