Sayfa 148/1002 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248648 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. Bir de bir deprem uzmanının söylediği birşey çok dikkatimi çekti. Bina öldürmez zemin öldürür fikri yerleşti bende. Ovalık yerlerde zemin sivilasmasi diye birşey var olduğundan bina yıkılır fakat zemin jayaliksa ne bileyim dağ eteklerinde falansa kesinlikle yıkılmaz dedi. Örnek söyledi düzce Konuralp yuzyillaedi yıkılmayan yerler var dedi. İttirsen yıkılacak bina fotoları gösterdi. Ama aşağılarda ki ovalarda olanlar yeni de olsa yıkılıyor dedi. İkinci örnek Şili depremi dedi. Şili de ova yok dedi and daglari üzerinde kurulmuş bir ülke dedi. 9.5 depremi yaşadılar ve 14 dakika sürdü dedi. 7.7 nin 500 kat siddetlisi dedi ama yıkım bizdeki gibi olmadı dedi. Nedeni kayalık dedi.
    Sonuç olarak oturacağın evi zemin haritasına göre seçmek en doğrusu dedi. Bu depremlerde yıkılan yerler hep ova dedi Hatay mesela eski zeytinlikler falanmis.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bear Bull abi şu ortalık sakinleşirse yer bilimciler jeoloji mühendisleri deprem uzmanları bu depremi araştırır. Burada garıp şeyler var gibi özellikle bazı bölgelerde.

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Yok böyle bir deprem, çocuklara sarılıp bir kapının kasasının altına sığındık. Bitmedi de bitmedi. Tam duracak gibi oluyor yeniden başlıyor. Beton , çürük bir tahta parçası gibi sallandı altımızda. Etraftan çatırtılar patırtılar. Çok şükür canımız sağ ama dostların, tanıdıkların ölüm haberi sıradanlaştı. Enkazlarda,morgalarda dostlarımızı aradık. Dağ başında çaresiz kalmış bir yaban hayvanı gibi çocuklarımızı beslemek için yiyecek aradık. Umarım biran önce hayatlarımiz normale döner ama zor cok zor ülkenin hali malum. Neyse.

Anladım ki ; her sabah uyanabilmek , uyandığında çocuklarını eşini görebilmek en büyük hediyeymiş.
     Alıntı Originally Posted by ahfado Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bırakın sağa sola hükümete saldırmayı biz bize yeteriz Malatya dayım ilk depreme uykuda yakalandım Allah'a çok şükür hasarsız atlattım hemen dışarı çıkıp etrafı kontrol ettim fazla hasar yoktu hemen toparlanıp Malatya ya 35 km uzaklıktaki köyüme gittim ikinci depremde orada yakalandık ikincisi çok siddetliydi ama kısa sürdü birinciye göre eğer birinci gibi uzun sürseydi can kaybı çok yüksek olurdu.
    Yaşayan bilemez böyle bir dehşet deprem dünyanın hiçbir yerinde yaşanmamıştır.
    Bugün köye Trabzon dan geldiklerini söyleyen bir avuç insan ekmek su battaniye getirmiş dağıtıyorlar yok böyle bir millet dünya üzerinde.
    Para mal önemli değil ailemde akraba ve tanıdıklarımda hiç birine bir şey olmadı ama hepsininde evi yok oldu birikimleri bir gecede buhar oldu ama üzülmüyoruz çünkü canımız sağ bundan daha iyi ne olabilir ki.
    Çok geçmiş olsun...ne acılar, ne dramlar yaşanıyor...ben de hataylı, ama ist de yaşayan bir arkadaşıma wp dan yazdım...aramaya bile çekiniyorum.

Maraş'daki merkezdeki ana caddenin adı da trabzon caddesiymiş...böyle duygusal bağlar var, coğrafi olarak uzak olsalar bile, bu toplumsal travma ancak çok yeni ve sert tedbirler devreye alınarak atlatılabilir. İnş. bu büyük felaket, toplumsal bir uyanışa vesile olur.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by pelerin Yazıyı Oku
    Sen kimsin ki benim şerefimi haysiyetimi sorgulayabiliyorsun. Twitter linkinde yazanı göremiyorsan aşağıya kopyalıyorum.

"25 aylık ikiz bebeklerimizin üzerine kapandık, ölümü bekledik. Biz ölelim onlar yaşasın diye haykırarak dua ettik. Onlar ileride rahat etsinler diye dişten tırnaktan arttırdığımızı şirketlerimize yatırdık. Bugün açabildim borsayı. Bizi soymuşsunuz. Yazıklar olsun. #spkgovtr"
    https://twitter.com/SalihDemir007/st...01741117571073

Ona buna şov yapmayı bırak, burada insanları meşgul etme. Hala anlayamadığın bir şey varsa neyi anlayamadıysan özelden sor cevaplayayım.
    Ben senin tanımadığın halde, ne yazdığımı anlayamadığın halde hakaret ettiğin kişiyim.
    O nedenle şerefini sorgularım.
    Cevap yazmadan hakaret edip kaçsaydın şeref yok derdik.

Önüne gelene hakaret etmek bedava değil, cevabını yazacağım, anlamadığın yerleri de hem senin için hem de başkaları da anlamamış olabilir diye tekrar açıklayacağım.

Tanımadığı kişilere hakaret edenler edep ahlak öğrenmiş olurlar başkaları da borsanın işleyişini öğrenmiş olurlar.
    Burası meşgul olmaz, açıklamalarım faydalı olur, sen rahat ol.

Zaten benin mesajımı yanlış anladığına dair tepki gösterenler olmuş. Sen anlamamışsın,

Buna rağmen ben sana hiç hakarette bulunmadım.

Şeref haysiyet sahibiymişsin.
    Eğer edep ahlak sahibiysen de özür dilersin.
    Bu senin insanlığına kalmış.
    Senin hakaretin beni ve yazdıklarımı küçültmez.
    Seni de özür dilemek küçültmez.
    Özür dilemezsen de benim için önemli olmaz.

Şimdi anlamadığın yeri diğer mesajımda yazıyorum.

5. 16 yıldır ıphone kullanıyorum ilk defa vpn kullandım Twitter’a girmek için sebep olan cahil alçak hırsız ahlaksızların canı cehenneme

6. ekşiye de sıra gelmiş hissenete ne zaman gelir acaba..?

7. Eksiye de girilmiyor yatacak yerleri yok daha önce söylemiştim. Daha ne diyeyim yahu?

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sn. Yavuz abim çok ama çok geçmiş olsun. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.
    Borsanın kapanma olayına gelince baştan açmak çok büyük bir hataydı. Çok insanın canını yaktılar. Deprem bölgesindeki yatırımcılar canıyla uğraşırken acaba borsayı mı düşünecekti? Bırak onları çoğumuzun parayı düşünecek hâli kaldı mı? Biz de biliyoruz borsanın düşeceğini, istersem şort açabilirdim, istersem hisseleri satıp aşağıdan alabilirdim ama elim gitmedi, vicdanım böyle bir günde para kazanmaya el vermedi. Ben şorttan para kazanırken biri kaybedecekti. O kişi bir depremzede veya akrabası olabilirdi. Benim mantığım kabul etmedi.

Sayfa 148/1002 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •