Onemli Gunler Banner
Sayfa 15/95 İlkİlk ... 513141516172565 ... SonSon
Arama sonucu : 754 madde; 113 - 120 arası.

Konu: TH ile Lebalep

1. Bazı hisselerde örneğin HALKB'de "Hamamböceği teorisini" uygulamamak bana pahalıya mal oldu. Daha önce bahsetmiştim bu teoriden ama pek çoğunuzun aklına yatmamış gördüğüm kadarıyla.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. "Mutfakta ilk defa hamamböceği gördüğünüzde emin olun etrafta bunlardan bir sürü vardır" der bu teori. Yani "olumsuzluklar orta çıkmaya başlarsa muhakkak onların arkası gelir, tek 1 olumsuzluk ile son bulmaz". İşte bu teoriyi uygulamış olsaydım 10.22 den aldığım HALKB'leri realize ettiğimden çok daha az bir zarar ile elden çıkarmış olurdum ama Warren Buffettt'in bu teorisini unutmuşum. Çünkü HALKB'deki olumsuzluklar çorap söküğü gibi sürdü gitti, hatta "bankanın ticari amacı kâr elde etmek değildir" demeye kadar işi getirdiler.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Halkbankın ABD'deki yargı sürecini bir kenara bırakalım; adamlar "bankanın ticari amacı kâr elde etmek değildir" diye demeç veriyor, yönetim kuruluna bankacılık ile alakası olmayan kişileri atıyor, bankayı hükümetin popülist amaçlarına paralel şekilde yönetiyor (mesela maliyetin oldukça altından yüksek enflasyon ortamında sabit faiz ile çok uzun vadeli kredi vermek gibi); sonra da bu hisse neden primlenmiyor diye sorup duruyoruz.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Halkbankın ABD'deki yargı sürecini bir kenara bırakalım; adamlar "bankanın ticari amacı kâr elde etmek değildir" diye demeç veriyor, yönetim kuruluna bankacılık ile alakası olmayan kişileri atıyor, bankayı hükümetin popülist amaçlarına paralel şekilde yönetiyor (mesela maliyetin oldukça altından yüksek enflasyon ortamında sabit faiz ile çok uzun vadeli kredi vermek gibi); sonra da bu hisse neden primlenmiyor diye sorup duruyoruz.
    en son argümanda halkbankın diplomatik dokunulmazlığı olduğu idi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    ceteris, miranda, kxsr, Kemtuz hepinize sevgiler selamlar

ayhan Başkanım özlettin kendini, sen çok eski dostsun ve senin yerin ayrıdır, bu pandemi ortamında kendine dikkat et, sevgiler TH
    sağol trend kendimizi koruyoruz ilk aşımızıda vurdurduk 2. sine sistemi açsınlar diye bekliyoruz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Buradan çıkan sonuç şu: Yüksek enflasyon bizimle olmaya devam edecek. İşte bu gerçeğin ışığında yatırım yapılmalıdır ve yüksek enflasyon ortamında yatırım yapmaya uygun enstrümanlar hangileri ise onlara yönelmek lazımdır. Bunların başında gayrimenkul gelir. Gayrimenkul enflasyona karşı bir hedge görevi görür.
    Sayın th Adana da ikamet etmekteyim; agustos ayında bir tarla almaya niyetlenmiştim dönüm fiyatı 32 000 den. Pazarlıkta kucuk bir miktar yuzunden kaçırmıştım şu an da dönüm fiyatı 60000 lerde ,piyasanın pandeminin ve enflansyonun da etkisiyle gayrımenkul ve arsa fiyatlarını fiyatladığını düşünüyorum. Tarla fiyatları için bu fiyatlardan alıp ekmeyle kazanacagın değer faiz
    kazancının yakınından bile geçmez. Uzun dönemde fiyatların oturacağını düşünüyorum özellikle sahibinden com gibi sitelerde dolar yükseldi fiyatı yükseltelim zincirleme etkisiyle fiyatların değerinin üstünde artığını düşünüyorum.
    Oturacak evin dışında ev almanın yatırım olmadığını düşünüyorum. Ancak son günlerdeki kanal istanbul projesinin borsada ki hisselere nasıl bir etkisi olur ,gayrımenkul alımı haricinde daha primlenmemiş gyo ve çimento şirketlerine yatırım daha mantıklı olur kanaatindeyim. Sizin bu konuda görüşlerinizi paylaşısanız sevinirim.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    en son argümanda halkbankın diplomatik dokunulmazlığı olduğu idi
    Evet Başkan, bununla ilgili haberi ben de okudum. Bakalım istinaf mahkemesi yargıçları bu savunma ile alakalı ne diyecekler merakla bekliyorum. An itibariyle kabaca %25'i halka açık olan, suç iddialarının yer aldığı zaman diliminde ise hemen hemen %50'si halka açık olan bir banka için diplomatik dokunulmazlık argümanı müthiş zekice bir argüman olmuş, öyle değil mi? Acaba bu argümanı GMY Hakan Atilla için neden kullanmadılar?

8.  Alıntı Originally Posted by ceteris Yazıyı Oku
    Sayın th Adana da ikamet etmekteyim; agustos ayında bir tarla almaya niyetlenmiştim dönüm fiyatı 32 000 den. Pazarlıkta kucuk bir miktar yuzunden kaçırmıştım şu an da dönüm fiyatı 60000 lerde..........
    Her türlü gayrimenkul fiyatı ciddi artış gösterdi, tarladan tut da arsaya, konutlara, ticari ünitelere kadar. Bunun 2 nedeni var: 1) TR'deki yüksek enflasyon çünkü gayrimenkul her zaman enflasyona karşı bir hedge görevi görür. 2) Pandemi yüzünden alternatif yatırımlara yönelim oldu.

Sayfa 15/95 İlkİlk ... 513141516172565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •