Onemli Gunler Banner
Sayfa 150/200 İlkİlk ... 50100140148149150151152160 ... SonSon
Arama sonucu : 1607 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Bu arada Türbin tedarikçisi belli olmuş..

https://www.enerjigunlugu.net/enerji...lar-54048h.htm

Sadece bu yatırımın sahole düşen payı 600 milyon $.

Piyasa degeri 4 milyar $ olan bir holding tek bir iştiraki 1.2 milyar dolar yatırım yapıyor.

Brissa kapasite arttırımı kararı aldı
    Çimentolar zaten yurtdışı alımlar ile Global çimento şirketi oldular.
    Amerika'daki yatırımlar hiç değerlemede yok
    Bankalar ve sigortalar para basmaya başladı.
    Carrefour bile yıllar sonra ilk kez yıllık bazda diğer perakende marketlerden daha fazla ciro artışı sağladı.
    Teknosa sektörde 1 numara.
    Sahibi olduğu gayrimenkuller nerede? Sadece ikiz kuleler kaç milyar $ eder?

2. Tavan olan kim? Ona bak.

3. 2018 yılında düzeltilmiş fiyatı 9 TL olan hisseye bir sıfır koysan 90 TL yapar. En iyi zamanını yaşayan hissedeki bu fiyatlama resmen dalga geçmek.
    Yatırımcı olan yabancı olmayınca yerlilerin gücü bunlara yetmiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by ferden Yazıyı Oku
    2018 yılında düzeltilmiş fiyatı 9 TL olan hisseye bir sıfır koysan 90 TL yapar. En iyi zamanını yaşayan hissedeki bu fiyatlama resmen dalga geçmek.
    Yatırımcı olan yabancı olmayınca yerlilerin gücü bunlara yetmiyor.
    3/4 ay önce bir Tito geldi inceledim bir yılda 10/12 kat atmıştı.
    Hadi ordan dedim uyanıklar bize mal kakalamak istiyor diye düşündüm.
    Bugün baktığımda bir yıllık Artış 21 kat olmuş. Hem de piyasa Değeri sahol ü de geçmiş gitmiş,
    Başımı hangi taşlara vurayım vah vah.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

5.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    3/4 ay önce bir Tito geldi inceledim bir yılda 10/12 kat atmıştı.
    Hadi ordan dedim uyanıklar bize mal kakalamak istiyor diye düşündüm.
    Bugün baktığımda bir yıllık Artış 21 kat olmuş. Hem de piyasa Değeri sahol ü de geçmiş gitmiş,
    Başımı hangi taşlara vurayım vah vah.
    Bundan önce yüklü orge taşıdım. Nereden nereye. Ben varken her türlü manipülasyonu yaptı nevhan gündüz. Sonra nedense anlaştılar. Tahtayı kaldırdı. Bist100 dışı yüklü Algyo var. Satmayacagim parayı bunlarla kazanılıyor. Ülker de aldık her türlü pusligi yapıp kağıdı yerin dibine soktu dinci pantronları şimdi oprerasyon başlatmış. Bizim şansımıza mi hiç kolay para kazanamıyoruz temel, teknik , takas ne varsa düşünüyoruz sonuç ortada, moral bu aralar sıfır. Borsa çökse umrumda değil. Ne kazandik ki ne verelim.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by ferden Yazıyı Oku
    Bundan önce yüklü orge taşıdım. Nereden nereye. Ben varken her türlü manipülasyonu yaptı nevhan gündüz. Sonra nedense anlaştılar. Tahtayı kaldırdı. Bist100 dışı yüklü Algyo var. Satmayacagim parayı bunlarla kazanılıyor. Ülker de aldık her türlü pusligi yapıp kağıdı yerin dibine soktu dinci pantronları şimdi oprerasyon başlatmış. Bizim şansımıza mi hiç kolay para kazanamıyoruz temel, teknik , takas ne varsa düşünüyoruz sonuç ortada, moral bu aralar sıfır. Borsa çökse umrumda değil. Ne kazandik ki ne verelim.
    Daha önce de yazdım borsa portföyünde 4 den az senet bulundurmak büyük hata.

Araştırıp Sahol u alabilen bir yatırımcı benzer şekilde porfoye 3 şirket daha çok kolay ekleyebilir.

Yaklaşık 2 yıl önce Türk borsasina tekrar giriş yaptım.

Bir ara sahol borsa portföyünün %50 si idi.
    Sahol maliyetim 1$ civarında..
    En güvendiğim şirket sahol idi.
    Ama işin garibi bana en az kazandıran Sahol oldu.

Spekülatif olmayan, tamamen temel analize dayalı yaptığım bir sirketten 4 ayda 3 kat kazandım.
    Sonra onu satip aldığım senet 3 ayda 2 kat artti.
    Bunları dolar bazli söylüyorum.

1$ lık yatırım 2 yilda 4$ oldu.

Bu süreçte sahol payının sadece 2.2 kat arttığını düşününce iyiki portföyü dağıtmışim diyorum.

Bir kaç gündür çok aşırı artan bir senedimi portfoyde azaltıp sahol almaya başladım.

Bu arada şunu da söyleyim. 1$ lik ana sermayemi 1.25$ olarak nakite geçtim. 2.75 $ borsada devam.
    Yani hisselerin tamamının bana maliyeti 0 şu an.

7. Endeks 8 bin değil 100bin olsa da bu uyuzluk geçmeyecek. Endeks düzeltmeye girsin hacimli diye en önde fonlar bunu satar.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Yabancılar, son 10 günde, Bist'te 500 milyon USD daha hisse satmış.
    Şirketlerdeki, Bist fiyatlamaları sapıttı.

Bu dönem, yabancıların çok olduğu hisselerde pozisyon alanlar malesef kaybetti.

Sayfa 150/200 İlkİlk ... 50100140148149150151152160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •