Sayfa 151/1000 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Ornegin, gecen yil hisse senedi alim-satimindan 100 bin TL kar etmis olayim ve hazine eurobondundan da 4 bin usd kupon odemesi aldim. 34 bin TL'lik sinirin altinda kaldigim icin beyanname vermez miyim yoksa 100 bin TL'de 4 bin usd karsiligi TL'ye eklenip beyan edilir mi ?

2.  Alıntı Originally Posted by kostence Yazıyı Oku
    Ornegin, gecen yil hisse senedi alim-satimindan 100 bin TL kar etmis olayim ve hazine eurobondundan da 4 bin usd kupon odemesi aldim. 34 bin TL'lik sinirin altinda kaldigim icin beyanname vermez miyim yoksa 100 bin TL'de 4 bin usd karsiligi TL'ye eklenip beyan edilir mi ?
    Hisse senedi alım satım kazançları beyana tabi değil. Beyana tabi 4bin $ lik eurobond faiz geliri istisna sınırı altında kaldığından beyan da vergi de vermezsiniz diye düşünüyorum.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

3. Bugün yapılan ekonomik paket açıklamalarında vergisel istisnalar kaldırılacak şeklinde bir açıklama da var. Acaba bu eurobond geliri istisnalarını da kapsar mı?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    sanırım eurobondun ana kuralı
    doları ucuzken alıp, cds 500leri vurunca almak
    evet yapabilirseniz aynen böyle..

Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    2018 ağustos ayında cds ler 400-500 ü vurduğunda eurobond oranları kaça kadar çıkmıştı?
    Uzun vadeli olanlarda yüzde dokuz gördüğümü hatırlıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bugün yapılan ekonomik paket açıklamalarında vergisel istisnalar kaldırılacak şeklinde bir açıklama da var. Acaba bu eurobond geliri istisnalarını da kapsar mı?
    Benim de aklıma geldi, hatta hisse senedi alım satım karlarına da vergi gelebilir, eskiden bir ara uygulanıyordu bu şekilde.
    Bu durumda tam emin değilim ama yeni koşullar eskiden alınan eurobondlara uygulanmaz, karar çıktıktan sonra alınacaklara uygulanır diye düşünüyorum, daha doğrusu umuyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bugün yapılan ekonomik paket açıklamalarında vergisel istisnalar kaldırılacak şeklinde bir açıklama da var. Acaba bu eurobond geliri istisnalarını da kapsar mı?
    Bence evet.
    Benim aklıma gelen düzenlemeler:
    Kirada götürü giderin kaldırılması
    Eurobond beyan sınırının ilk gelir dilimine çekilmesi (2019 için 18.000 TL)
    Vergi dilimlerinin 15,21,29,39 olarak güncellenmesi
    Temettüdeki %50 istisnanın 25’e çekilmesi

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Benim de aklıma geldi, hatta hisse senedi alım satım karlarına da vergi gelebilir, eskiden bir ara uygulanıyordu bu şekilde.
    Bu durumda tam emin değilim ama yeni koşullar eskiden alınan eurobondlara uygulanmaz, karar çıktıktan sonra alınacaklara uygulanır diye düşünüyorum, daha doğrusu umuyorum.
    Bundan çok emin olamadım , zira eğer istisnalar kaldırılırsa bu durum gelirin tahakkuk ettiği dönem için geçerli olabilir. Bu durumda da eurobond gelirinin tahakkuk ettiği yıl bu değişikliğin kapsamına girebilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

8.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Bence evet.
    Benim aklıma gelen düzenlemeler:
    Kirada götürü giderin kaldırılması
    Eurobond beyan sınırının ilk gelir dilimine çekilmesi (2019 için 18.000 TL)
    Vergi dilimlerinin 15,21,29,39 olarak güncellenmesi
    Temettüdeki %50 istisnanın 25’e çekilmesi
    Kira gelirindeki vergisel istisnalarının kalkmasını ben de bekliyorum.
    Emlak vergilerinde de artış bekliyorum.
    Ayrıca emsal değer uygulaması ile rayiçlerde de artış olabilir.

Sayfa 151/1000 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •