Sayfa 151/1001 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: Viop-XX

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by $CAHO$ Yazıyı Oku
    Abi seni kim inandırdı, nasıl kandın bilmiyorum ama çok şartlanmışsın... Yanlış...
    Bence de senin durumun yanlış cahocan..

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

şu açığa satış konusundaki cehalet inanılmaz boyutlarda, ki kurumların bu kararı alması da bu cehaletin ne kadar yaygın olduğunun göstergesi..

endeks30 da mesela X hissesi.. açığa satış yasağı yok diyelim.. yani aslında olması gerekn şey.. varsayalım ki yabancılar X hissesini açığa satıyorlar ve hisse düşmeye başlıyor.. ben standart vatandaş olarak bu X hissesini takip eden bir vatandaşım diyelim.. düşmesinden acayip mutlu oluyorum çünkü bana alım fırsatı veriyor.. dikkatinizi çekerim X30 da herkesin sahip olmak isteyeceği güzel bir hisseden bahsediyoruz.. ama yabancılar açığa satıyor..so what ??

bazılarına göre bir hissenin taban olması dunyanın en büyük günahı..oysa alakası yok.. kaç taban olabilir bu X hissesi??.. karlı bir şirket.. tarihi USD bazlı diplerinde.. ama yabancı nakit ihtiyacı veya başka nedenlerle satıyor.. ben de alıyorum.. 1 taban??.. 2 taban ?? 3 taban ?? korkmayın bu kadar tabanlardan.. tavan olmasını istiyorsanız taban olmasını da normal karşılamalısınız..

yani.. açığa satış yasağı benim gibi bir vatandaşın alım yapmasını engelliyor.. yabancıların işine yarıyor yani.. yabancılar daha yukarıdan satıyor.. bu kararı alan zihniyet açıkça yabancıların ekmeğine yağ sürmüş durumda..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by $CAHO$ Yazıyı Oku
    Sorun da o zaten, bilen bilmeyen herkesin bir fikri var... sadece bilen konuşsa burası daha faydalı olmaz mı?
    dünyayımı kurtaracan caho.
    boşver gitsin.
    herkes yazsın.
    piyasa kimseyi dinlemiyor.bildiğini yapıyor zaten

4. investing de 3010 a kırmızı trend çizgisi koymuş
    TAŞIDIĞIN ŞEYİN AĞIRLIĞINI BİLECEKSİN!..

sp 500 ilk önce 21 i boylar.
    zaten çıkarsa daha tehlikeli.
    hiç alınmaz

6.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Az sonra alır dow mow fed para verir yine. Alt tarafı düzeltme olarak kalır bence.
    Dowda boğaları aşağıda güzel bi sıkıştırmadan geri dönüş olmayabilir. Kaldır vur, kaldır vur, en son destekten giren boğaları güzel bi sıkıştır baktın artık kimse girmeye cesaret edemiyor bas gaza gitsin.

7.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    Dow yine göçmüş. 25,200 trend altında kalırsa gelsin 24.700

Bizim borsada 200 bine çıkar artık. Pala dowun düşeceğini bile bile bizi nasıl 110 bine attı enteresan.
    haftasonu kötü olaylar oradan bir büyük gap filan :=) klasik abi bunlar... yıllardır forumlardasınız, borsadasınız... biraz dikkat...

8. Dxy yükselirken dolart/tl düşüyor inanılmaz bir ülkeyiz.

Sayfa 151/1001 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •