Sayfa 151/195 İlkİlk ... 51101141149150151152153161 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

1.  Alıntı Originally Posted by kartel1 Yazıyı Oku
    İş bankası tefas fonlarını alıp satarken ekstra komisyon filan alıyor mu? yani 801 ile aynı şekilde mi muamele görüyor? yoksa fazladan ücret kesintisi var mı?
    Komisyon yok, standart %10 stopaj var.

2. Teşekkürler .

3. Ortaya karışık oldu benim fonlar VK6, VKT, FYO, OKT, IDY Haydi hayırlısı Ağırlığı ing nin 2. değişkenine verdim.

4.  Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    Ortaya karışık oldu benim fonlar VK6, VKT, FYO, OKT, IDY Haydi hayırlısı Ağırlığı ing nin 2. değişkenine verdim.
    Güzel seçim olmuş üstad, Umarım karşılığında iyi bir getiri elde edersiniz.

5.  Alıntı Originally Posted by Blackhawk48 Yazıyı Oku
    Güzel seçim olmuş üstad, Umarım karşılığında iyi bir getiri elde edersiniz.
    İnşallah, hepimiz için hayırlısı olsun. Az riskli bir sepet oluşturmaya çalıştım.
    Son düzenleme : ideaid; 20-03-2019 saat: 14:52.

6. Merhaba arkadaşlar bir kaç sorum olacak

1. Ters repo faizi kaçtır? Merkez bankasının verdiği %24 faiz ters repo faizi mi oluyor.

2. Ters repo faizi %24 se eğer bir fonun %40 ı ters repo ise paranın %40'ı %24''ten mı değerleniyor?

3. İng ikinci degisķen fonu %73 ters repo eğer %24''ten değerlenirse PPF lere göre getirisi yüksek olmaz mı? Çünkü en iyi getiren PPF bile ters reposu %50'den fazla değil

4. Bu şartlarda ing ikinci değişken varken PPF almak mı mantıklı mı?

5. bir fon için yatırımcı sayısı ve toplam portföy büyüklüğü önemli mı? İng ikinci değişken yatırımcı sayısı 640 büyüklüğü 40 milyon (tefasa göre) 640 kişi olması fonun sağlamlığı ile bir şüphe doğurur mu?

6. Son yıllarda hiç banka fonu battımı yani gönül rahatlığı ile ing ikinci değişken fonu alınır mı?

Bu konuları bilmeyen bir kişi olarak soruyorum. Belki sorularım gereksizdir ama bilmemek kötü bir şey işte

Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by mustafa11 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar bir kaç sorum olacak

1. Ters repo faizi kaçtır? Merkez bankasının verdiği %24 faiz ters repo faizi mi oluyor.

2. Ters repo faizi %24 se eğer bir fonun %40 ı ters repo ise paranın %40'ı %24''ten mı değerleniyor?

3. İng ikinci degisÄ·en fonu %73 ters repo eğer %24''ten değerlenirse PPF lere göre getirisi yüksek olmaz mı? Çünkü en iyi getiren PPF bile ters reposu %50'den fazla değil

4. Bu şartlarda ing ikinci değişken varken PPF almak mı mantıklı mı?

5. bir fon için yatırımcı sayısı ve toplam portföy büyüklüğü önemli mı? İng ikinci değişken yatırımcı sayısı 640 büyüklüğü 40 milyon (tefasa göre) 640 kişi olması fonun sağlamlığı ile bir şüphe doğurur mu?

6. Son yıllarda hiç banka fonu battımı yani gönül rahatlığı ile ing ikinci değişken fonu alınır mı?

Bu konuları bilmeyen bir kişi olarak soruyorum. Belki sorularım gereksizdir ama bilmemek kötü bir şey işte

Yatırım tavsiyesi değildir.
    1. Ters repo faiz oranıyla ilgili bende bilgi bulamadım fakat TPP O/N faizine yakın bir faiz olabilir. Oda bugün için 0/N % 22.69
    Aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz günlük oranları.
    https://www.takasbank.com.tr/tr/ista...amalari-raporu
    2. Haliyle değerlemenin hangi faiz oranıyla bağlanıyorsa o orandan olur. Fakat bu işleme aracılık eden kuruma komisyon ödemesi yapılıyor diye biliyorum.
    3. ING fonu değişken bir fon 2 ay önce %73 değildi ters repo oranı diğer enstrümanlarla değiştirebilir fon ters repoda değerlenen kısmı. %18'lik kısmıda hisse senedinde değerleniyor bu durumada dikkat edin. Bist şu an %1.33 ekside.
    4. Tamamen sizin risk algınızla alakalı. Ana enstrümanlar %73 ters repo ve %18 Hisse. Böyle bir portföyün iyi getiri elde edeceğine inanıyorsanız mantıklı.
    5. PPF'lere yoğunluk oluştuğunda bazı kişiler fon alamadıklarından bahsetmişti. Fon bulma konusunda sıkıntı olabilir fon adedi azsa bunun dışında fonun sağlamlık kısmında bir sıkıntı oluşturmaz.
    6. Fonların batması yatırım yaptıkları enstrümanların değerlerinin sıfıra inmesi demek böyle bir durum oluşursa batar herhalde. Ben batan fon duymadım. Fakat özel sektör borçlanma araçları içeren fonlarda ciddi değer kayıpları olmuştu temerüde düşen tahviller nedeniyle. Gönül rahatlığı sizin risk algınızla alakalı dediğim gibi fonun içeriği sizin profilinize uyuyorsa rahatlıkla alabilirsiniz.

Fonların en büyük avantajı yatırım yapmak için yüksek meblağların gerektiği eurobond, yabancı hisse senedi, nitelikli yatırımcıya özel çıkartılan ürünler, ters repo, TPP piyasası gibi ürünlere ulaşmanızı sağlamak.

8. 4. Tamamen sizin risk algınızla alakalı. Ana enstrümanlar %73 ters repo ve %18 Hisse. Böyle bir portföyün iyi getiri elde edeceğine inanıyorsanız mantıklı.

Teşekkür ederim. Yalnız ing ikinci değişken oranı tefas ta %18 değil 0.4 yazıyor

Sayfa 151/195 İlkİlk ... 51101141149150151152153161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •