Sayfa 151/165 İlkİlk ... 51101141149150151152153161 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

1. Yalan yanlış yazma . Algı yapma . Esas faliyet karı benim için ölçüdür. Onu neden yazmıyorsun peki.

2.  Alıntı Originally Posted by Plaka80$ Yazıyı Oku
    Yalan yanlış yazma . Algı yapma . Esas faliyet karı benim için ölçüdür. Onu neden yazmıyorsun peki.
    Neva91 e yanittir.

3. Birader yazdığımda yanlış varsa bir zahmet yanlışın ne olduğunu yazar mısın ? Bir insana yalancı diyorsan ve ispatlayamıyorsan en büyük kişiliksizdir bunu yapan. Hodri meydan..
     Alıntı Originally Posted by Plaka80$ Yazıyı Oku
    Neva91 e yanittir.
    Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

4. gün.. düşeni kırmış çıkmış işte.. boşverin pilançoyu..

5.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Birader yazdığımda yanlış varsa bir zahmet yanlışın ne olduğunu yazar mısın ? Bir insana yalancı diyorsan ve ispatlayamıyorsan en büyük kişiliksizdir bunu yapan. Hodri meydan..

"Normal sartlarda külliyen zarar bu bilanço. Adam burada hayali karlar üretip Margün'ü de güzel pazarlamaya çalışıyor." Bu cumleler kime ait sen de bana zarar goster bu bilanço da tabi ki öyle birşey yok.

6. "Normal sartlarda". Şerefiyeyi kardan düşersen anlarsın ne olduğunu. Ya da bu bilançoya inanıyorsan, nakit akış tablosuna bak ve şirkete sor bakalım 100mn lira bile temettü dağıtacak hali var mıymış? Önce biraz öğrenmeye çabala. Yalanı ispatlayamayacaksan da bence sen en ala ne dediysen o sun.
     Alıntı Originally Posted by Plaka80$ Yazıyı Oku
    "Normal sartlarda külliyen zarar bu bilanço. Adam burada hayali karlar üretip Margün'ü de güzel pazarlamaya çalışıyor." Bu cumleler kime ait sen de bana zarar goster bu bilanço da tabi ki öyle birşey yok.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

8. Esenboğada karlılığı görünce inceleyeyim dedim. 2019 başında yani 18 ay önce bilançoda Gayrimenkul, Tesis ve Ekipman, Toplamı 105 milyon gözüküyor. Adam borsaya açılacağını bildiği için bilançoyu şişirmiş de şişirmiş ben bu hisseyi 10 katına kakalarım demiş aracı kurumlarla da işbirliği yapmış pazarlamışlar kağıdı. Bu 105 milyonluk Gayrimenkul, Tesis ve Ekipman değerlerini yüksek fiyattan göstererek karlılığını artırmış göstermişler. Kaç para göstermişler biliyormusunuz? 967 milyon 100 bin. yani 10 katı. hangi tesis ekipmanın değeri 18 ayda 10 kat yukselir? bu şirketin faaliyet karı yok ki tam aksine zarar yazmış. Naten de aynı şekilde 12 ay önceki bilançoda 502 milyonluk malvarlığı işletme gayrimenkul ekipman filan değerini bir yılda 1 milyara çıkartmışlar ama faaliyetten hiç kar etmemiş. 35 yıllık borsacıyım bilanço oyunları yapıyorlardı ama bu kadar saçmalamıyorlardı aynısını gözde ve vertuda da yaptılar. hisseler yarı fiyatta şu an. ama buradan yarıya düşerek asla kurtulamazsınız buna yemin ederim. tahminen dolar bazında paranızın %80 ini kaybedeceksiniz. 5 sene süründürecekler. ya insan bir tarak alırken bile sağına soluna bakıyor sizin hiç mi muhasebeci bir tanıdığınız yok? Bir gösterin yahu bu kar nereden gelmiş deyin. ne kadar meraklısınız paranızı sokağa atmaya. Bakın şu andan itibaren söylediklerim yatırım tavsiyesidir: bist 30 dışına çıkmayın hemen hepsi dolandırıcı bunların. şirket güzel olsa sahibi 5 liradan halka açıp sonra da 40 liraya gitmesini izler mi? şirketin değerini sahibinden daha iyi mi bileceksiniz siz? Yahu ben cahillik gördüm ama bu borsadaki kadarını yemin ediyorum görmedim. Şu bilançoyu bir muhasebeci arkadaşınıza götürürn gösterin ya da 50 lira verin 10 dk yardım edebilirmisiniz deyin. arkadaş finansallara gelir tablosu ve bilançoya girdiğinde görecek zaten ya da siz inceleyin. https://tr.investing.com/equities/es...come-statement
    vertuda çok iyi bilanço açıkladı bilmeyen 37.5 sonrakinde 31.5 liradan atladı şimdi 25 lira .. 25 lira onun ederi olabilir belki 20 ama ama esen bana göre 6 lira olmalı. birileri kağıda aşıksa inanmaz elbet muhasebeciye sormayacak kadar gerzekse yapacak bir şey yok zaten ama şundan eminim, hemen satan bist 30 dolar ya da altına yatıran daha kazançlı çıkacak.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 151/165 İlkİlk ... 51101141149150151152153161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •