Sayfa 151/1003 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    piyasalar o kadar oynak ki fonların getirileri ve götürüleri de neredeyse hisse senedi gibi oldu.
    altın %1.5 artı bugün birkaç gündür ciddi eksiydi.
    borsa dün %3 üzeri düştü bugün %1.85 artı
    Yani fon yatırımcılığını uzun vadeli düşünmeyenler günlük fiyat hareketlerini takip edenler için stresli olur bu gibi ortamlar.
    Oysa ki fon yatırımı yapma amacım kendi adıma da bu oynaklıklardan soyutlanıp günlük değil enazından orta vadeli konuya bakabilmekti.
    Bu kapsamda kendi adıma ben günlük bakmayı bırakacağım fonlarımın son fiyatlarına...
    Ben şahsım adına düşen piyasada ölü balık taklidi yapmayı öğrendim. Fonlarda hele ki hsyf’larda satıp alttan almak, maliyet düşürmeye çalışmak çok büyük şans.

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    piyasalar o kadar oynak ki fonların getirileri ve götürüleri de neredeyse hisse senedi gibi oldu.
    altın %1.5 artı bugün birkaç gündür ciddi eksiydi.
    borsa dün %3 üzeri düştü bugün %1.85 artı
    Yani fon yatırımcılığını uzun vadeli düşünmeyenler günlük fiyat hareketlerini takip edenler için stresli olur bu gibi ortamlar.
    Oysa ki fon yatırımı yapma amacım kendi adıma da bu oynaklıklardan soyutlanıp günlük değil enazından orta vadeli konuya bakabilmekti.
    Bu kapsamda kendi adıma ben günlük bakmayı bırakacağım fonlarımın son fiyatlarına...
    aslında en doğrusunu yaparsınız. geçenlerde bu konuyu ben de dillendirmiştim ama henüz uygulayamadım. ama günlük bakmasanız da haftalık ve aylıkta mutlaka bakın ki mps gibi olası sıkıntılarda fon değişimini düşünebilesiniz. onun haricinde sürekli takip etmek,, gerçekten çok saçma ve kendi kendimle çelişme gibi geliyor. hem uzun vadeciyim diyorum, hem de her gün bırakın fonu, endeksi dahi takip ediyorum. bu alışkanlığımı tümden olmasa da biraz olsun sonlandırmak, en büyük amacım.

3.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Ben şahsım adına düşen piyasada ölü balık taklidi yapmayı öğrendim. Fonlarda hele ki hsyf’larda satıp alttan almak, maliyet düşürmeye çalışmak çok büyük şans.
    üstadım, ben bunu önceki zamanlarda çok yaptım. arada iyi etmişim dediğim de oldu ama çoğunlukla sattığım fonları daha yüksekten almak zorunda kaldım. belki ciddi trent bozulmalarında denenebilir ama fonda treyt zor. bir de o kadar treyt meraklısıysam fonda işim ne diyorum kendime. sıkıysa gel viopta pozisyon al ama bende onu yapacak ne cesaret, ne bilgi yok. varsın fazla kafam ağrımasın, az olsun fon olsun. bol kazançlar dileğiyle

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    aslında en doğrusunu yaparsınız. geçenlerde bu konuyu ben de dillendirmiştim ama henüz uygulayamadım. ama günlük bakmasanız da haftalık ve aylıkta mutlaka bakın ki mps gibi olası sıkıntılarda fon değişimini düşünebilesiniz. onun haricinde sürekli takip etmek,, gerçekten çok saçma ve kendi kendimle çelişme gibi geliyor. hem uzun vadeciyim diyorum, hem de her gün bırakın fonu, endeksi dahi takip ediyorum. bu alışkanlığımı tümden olmasa da biraz olsun sonlandırmak, en büyük amacım.
    aynen sn hayrani. hergün takip bizim fon stratejimize uymuyor. Zaten kendi adımıza alanında şuan için en iyi olanlarını aldığımızı dşüşünüyorsak günlük performans takibi de anlamsız. haftalık olmasa da 2 haftada bir bakmaya çalışacağım. hatta excel fon tablo da da 2 haftada bir fiyat güncellemesi yapacağım
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5. Merkez Kur % +0.67

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım, ben bunu önceki zamanlarda çok yaptım. arada iyi etmişim dediğim de oldu ama çoğunlukla sattığım fonları daha yüksekten almak zorunda kaldım. belki ciddi trent bozulmalarında denenebilir ama fonda treyt zor. bir de o kadar treyt meraklısıysam fonda işim ne diyorum kendime. sıkıysa gel viopta pozisyon al ama bende onu yapacak ne cesaret, ne bilgi yok. varsın fazla kafam ağrımasın, az olsun fon olsun. bol kazançlar dileğiyle
    Hayrani hocam, geçmiş dönemlerde yaptığımız doğru-yanlış tüm aksiyonlar bugün yapacağımız hataları en aza indirgememize yardımcı oluyor. Geçen sene hep beraber yaşadığımız o çalkantılı günlerde hsyf’larımı ne kadar sattıysam çoğunlukla üstten alıp yerine koydum. Şahsen burada yapılacak en doğru davranış eğer portföy doğru kurgulanmışsa uzun vadeli yatırımcı bilinci ile hareket etmek ve orta vadeli periotlarla takibi sürdürmek. Aksi takdirde piyasa psikolojisine kapılıp terste kalmak içten bile değil.

7. Gecmisimde ne zaman ortamdan korkup hisseyi/fonu sattim sonrasinda daha yuksekten almak zorunda kaldim.Cidden psikolojisini yöneten bu işten çok ekmek yer.
    Nakite dönüp nereye yatiragiz parayi.Ölü mevduata mi?
    Bence ne olursa olsun bu işin icinde olmak lazim.Belki bazi oranlari azaltip diger yerleri artirilmasi uygun olabilir.
    Saygilar.
    Sevgiler.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Azimli kurumun yöneticisinin piyasa görüşlerini ilgiyle takip ediyorum. İnsan olarak da iyi biri intibası var.

Kendileri kurum görüşü olarak XAU paritesinde yaşanan bir düzeltme olduğunu düşündüklerini söyledi. En büyük ve tek gerekçeleri de likidite. Yani haber bazlı bakmıyorlar iktisadi gerekçelere göre pozisyonlaniyorlar. Bir yatırım kurumundan bekleneceği gibi. GBC severlere duyurulur.

Nacizane tum dünya borsaları rekor üstüne rekor kırarken ve ek genişleme adımları gelme sinyalleri varken ben de oyle olduğunu düşünüyorum. Yani orada asıl hikaye hiç bir zaman aşı olmadı. Sadece katalizör olmuştu.

Sayfa 151/1003 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •