Sayfa 151/881 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 7045 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by theufuks Yazıyı Oku
    Borsa 102 bin 115 bin arasinda gelip giderken yerinden kimildamadi simdi borsa tarihi zirvesinde ve bu yine kimildamadi.olasi bir 105 bin hareketinde neler olur kim bilir.soyle bir takip edin borsanin yuzde 1-1,5 eksi kapadigi gunler bu kagit yuzde 2,5-3 saliyor.gel de guvenip bu fiyatlardan gir.uzun vadeciyim diyen alir buralardan.cunku uzun vadede ederinin oldukca altinda bence.onceleri 9-14 arasi en fazla 2-3 ayda git gel yapardi simdi o da durdu.piyasa acikligi az oldugu icin herhangi bir yone patlamasi muhtemel kagitlardan.takibe devam.

theufuks
    Tahtada kim hareket ediyorsa , dötü kaşınıyor , mal alcam diye taklayı atıyor. Silver larım vardı 2.20 den aldımdı , 2.36 dan kısmı satış yaptım geldim 5000 lot daha VESBE aldım Dumura uğradı , geri geliyor , vericem sanıyor angut.... gel gel geri , sana sürprizlerimiz var.... Tahtada PERUKLU hareket çekmiyorsa sorun yok birileri mallanmaya çalışıyor.... CEO nun dediği kadarıyla marka alımında iştahlılarmış... Daewoo haberi gelirse , fişekliyebilirler , ibbbnelik yapmazlarsa tabi..... sorun yok , ben uzuncuyum ..... istediği kadar aşağı vursun , kelepir der alırım her düşüşte....

-----------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir....

2. Aynen toshiba nin tv kısmı icinde teklif vermisler daha once.o konuda henuz sonuclanmadi

theufuks

3.  Alıntı Originally Posted by theufuks Yazıyı Oku
    Aynen toshiba nin tv kısmı icinde teklif vermisler daha once.o konuda henuz sonuclanmadi

theufuks
    Toshiba tv yi alamadılar diye biliyorum , o haber zaten VESTL i ilgilendirir.... biz VESBE hissedarlarını değil yani Vesbe yi ilgilendiren Beyaz Eşya sektorü alımları ve yatırımları..... ama VESBE üzerinde baskı yapanlar , muhtemelen Daewoo alımı haberi olumlu olursa hazırlık yapıyorlar....

---------------------------------
    yatırım tavsiyesi değidlir...

4. VESBE deki spek durmadan senedi satıcılıymış gibi gösterip duruyor , yerseniz mal yiyor tahta , satın ayakları yapıyorlar.... bunu ancak çömez çaylaklar yer.... Silver aldımdı 2.20 lerde , aynısını yapıp durdular. sözde mal basıp durdular tahtayı satıcılı gösterdi , yazdım aşağılara alışları , veriyorsan talibiz dedik..... bugün döndüler yukarı

Vesbe benden sana 1 lot aşağıdan mal yok , her geçirdiğin gün maaliyetin katlanıyor ... Satıcılı ayaklarıda yemeyiz.... bu EUR / USD pariteside lehimize...... Ancak ikilersin .....

--------------------------

5.  Alıntı Originally Posted by Lonely_Trader Yazıyı Oku
    SPEK in adamısın herhalde ))) VESBE neye göre ucuz değil. 2016 da hisse başına 1.70 tl kar eden, ve bu sene çok iyi bir yıl geçirmesine rağmen , patronun bilanço makajıyla grup içi alacakları artırıp, kredi çekerek VESTL i fonlayan duruma gelmesi, ve bu esnada yatırım yapması sonucu bu sene en iyi geçirdiği dönemde patron daha büyük bir sürpriz yapmazsa bu yıl hisse başına 1.30 tl kar edenbir şirket ve bu karın %70 ini nerdeyse temettu yapan şirket , ucuz değil dimi ? Senin mantığında bana bir ucuz senet söyle de kıyaslayalım.... Mayısda geçmişteki gibi oranla .90 kuruş temettü verirse şu anki fiyat 9 tl olacak 9/1.3 = 7 F/K oranı ki bu 2017 için geçerli , 2018 ortasında yatırımların bitmesiyle, kapasite artışı ile , olası bir Daewoo marka alımı ile , genişleyecek bir pazar beklentisi ile , VESBE ucuz değil öylemi ??????

VESBE de sonuçta temettü veren büyük şirketlerle aşağı yukarı aynı F/K çarpanlarıyla..... şu anda borsamız F/K oranı olarak uygun ve iskontalı durumda...... F/K oranı 10-12 lerde gezen bir borsa normal kabul edilirdi.... buna kıyasla ucuz fiyatlanıyor.....

---------------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir...
    Bakmamıştım şimdi baktım hiç merak edip bakma gereği duymadan ne güzel hemen spek adamı damgasını yapıştırmak, size hisse söyleyeyim sermaye 110 mn. yıllık kar sermaye kadar geleck yüksek ihtimalle. Hisse 3.80 felan...hisse başı 1 tl kaar nasıl bir şey?

6.  Alıntı Originally Posted by Atsiz Yazıyı Oku
    Üstad sağlam temettü veren ve beklentin olan hisseleri yazarsan sevinirim. Bende yeni takibe başladım. Yanlış pozisyon almayalım. Birde sirketler mayista temmetu veriyor Nisan'da alsak Mayıs'ta bizede temettü verirler mi tşk.

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Temettü sorunuza cevap veren olmamış eğer hala bilmiyorsanız , temettü tarihinden önceki gün seans kapanmadan hisseyi alırsanız temettü alırsınız , ama öyle mutlaka karlı çıkacağınızı felan düşünmeyin ,öyle bir şey yok , birde bunu bilmiyor olmanızı yadırgadığımı söyleyeyim, mutlaka yatırım danışmanınızdan bilgi alarak işlem yapınız lütfen....daha az üzülüp, daha çok sevinirsiniz....

7.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    Temettü sorunuza cevap veren olmamış eğer hala bilmiyorsanız , temettü tarihinden önceki gün seans kapanmadan hisseyi alırsanız temettü alırsınız , ama öyle mutlaka karlı çıkacağınızı felan düşünmeyin ,öyle bir şey yok , birde bunu bilmiyor olmanızı yadırgadığımı söyleyeyim, mutlaka yatırım danışmanınızdan bilgi alarak işlem yapınız lütfen....daha az üzülüp, daha çok sevinirsiniz....
    Tşk ederim.ben işin açıkçası tradeci olduğum için hiç temettü düşünmedim ama artık uzun vade düşüneceğim onun için temettü veren sağlam hisselere yonelecegim.

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    Bakmamıştım şimdi baktım hiç merak edip bakma gereği duymadan ne güzel hemen spek adamı damgasını yapıştırmak, size hisse söyleyeyim sermaye 110 mn. yıllık kar sermaye kadar geleck yüksek ihtimalle. Hisse 3.80 felan...hisse başı 1 tl kaar nasıl bir şey?

110 milyon sermayesi olan şirkette faliyet karıyla 110 milyon kar geliyorsa , o senet orda 3.80 de durmaz.... tek seferlik satış karıyla gelen karları kimse umursamaz.... tabi spek kafasında başka şeyler hayal ediyorda ,skora giderse o iş ayrı.....

Hisse nin adını yazmadın ? demek ki paylaşımcı değilsin. yazarsan incelerim . o zaman sana yorumumu söylerim.... aksini ispat etmediğin sürece , senin yazdığın havada palavra kalır.... Spek adamı orda espri bazında..... malum kaç gündür mal almaya çalışan zavallı bir spekin hallerini bekliyoruz.
    --------------------------

Sayfa 151/881 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •