Sayfa 152/1002 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Herkese iyi, sağlıklı, mutlu huzur dolu ve bol kazançlı yıllar diliyorum. Ülkenin içindeki hainlerden ve kanını emenlerden kurtulacağımız bir yıl olur İNŞALLAH...
    Neyse,
    Günlerdir hatta haftalardır fon arayışı içindeyim ama bütün fonlar, bir şekilde borsaya ve dolara endeksli... Sadece likit fonlar hariç...
    Çok saçma değil mi? Bakıyorsunuz fon %100 kazandırmış 1 yılda, neymiş yabancı sağlık şirketleri hisse senedi yatırım fonu bilmem ne, veya başka bir şey... Zaten 1 yılda dolar o kadar çıkmış, bu hisseler hiç mi kazandırmamış kardeşim...

Bu açıdan bakınca fonların hepsi hikaye gerçekten... Doların şu düşüşünden etkilenmeyen fon olmamış....

2.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Vakifbank dan hazine bonosu satin alarak %25 faiz orani alan bir arkadas var. Banka ve mevduat faizleri basliginda. Kimileri 26-27 oranlardan bahsediyor twitterda.

Ayrica sayin matac GSP basarili buluyor musunuz ? Temettu fonlari icerisinde DPT en basarili saniyorum. Yoksa ben mi yanlis hesapliyorum acaba ? Dun GSP ye 19 milyon TL giris olmus. Bunun sebebini merak ettim.

Temettu fonlari ALC , DPT ,GSP
    Temettu fonlarini ince olarak detayli hesaplayan var mi acaba ? Gsp hesaplamalari degistiriyor. Biraz karisik oluyor. Isin icinden cikamadim. Tesekkurler, bol kazanclar.

Ayrica IPB yine guldurmedi. Uzaktan kardesi GZN ise direksiyonu bos birakmis olsa gerek. Son 1 haftadir yilbasi tatilinde olabilirler

Bu iki fon usd long pozisyonlarini kapattilar herhalde.

3.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Valla sizi bilmem ama ben hala ana paradan eksiyim kâr gitti ana paradan da gitti. Risk seviyesi 5,6,7 olanların demekki kâr ları çok iyi ve çabuk ana parayı kurtarıp tekrar kâra geçmişler ne diyelim ben çok riskli fonlara giremiyorum.
    Herkese mutlu sağlıklı ve bol kazançlar getiren bir yıl olması dileğiyle
    SElamlar
    hangi fonlar kurtarmış da kara geçmiş?

4. Elimdeki bazı fonlar dolar ve borsadan ne kadar etkileniyor bir türlü çözemedim, dolar ve borsa düşerken farklı çıkarken farklı getirileri oluyor veya içerik mi değişiyorlar nedir. KUB ve KIS sanırım dolarla yakından alakalı bunların dışında OTJ, YFV, PDD, RBK, RPD tam olarak anlayamadıklarım.

5.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Temettu fonlarini ince olarak detayli hesaplayan var mi acaba ? Gsp hesaplamalari degistiriyor. Biraz karisik oluyor. Isin icinden cikamadim. Tesekkurler, bol kazanclar.
    Ben takip etmedim sn. Blackmirror bilgim yok o yüzden cevap veremedim. Ama şöyle bir şey var Azimuth kendi fonlarını almayı çok sever belki de kurumsal bir alımdır.

6. Azimuth fonları çok büyüdü zaten bu yıl takip ettiğim kadarıyla bütün fonlarının performansı geçtiğimiz yıllardakinden uzak.(GMA/GL1/GSP).Bu kadar büyük fonlarda alım/satım işleri zor.

7. Pdd qinvest katilim diye geciyor tefasta ama degiskenmis bende bu fonu pff borclanma ustu getirsin diye 20.12 de yuklu miktar aldim.daha ilk gunde %3.5 zarar yazdi icindede %70 kirasertf.%15 katilim%15 de kıs ve hisse yogun var.
    Qinveste baya itiraz ettim.bana tutarsiz cevap verdiler .spk kanaliyla itiraz ettim cevap bekliyorum.22.12 fiatinin yanlis veya hatali tespit edildigini dusunuyorum.Bakalim sonuc ne olucak.
    3.riskli bu fondan bi gunde 6k zarar ettim
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Elimdeki bazı fonlar dolar ve borsadan ne kadar etkileniyor bir türlü çözemedim, dolar ve borsa düşerken farklı çıkarken farklı getirileri oluyor veya içerik mi değişiyorlar nedir. KUB ve KIS sanırım dolarla yakından alakalı bunların dışında OTJ, YFV, PDD, RBK, RPD tam olarak anlayamadıklarım.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Ppfler eksi getirmeye başladı, kısa süreliğine parayı nereye park edicez?
    Nkolay bonoya falan mı?
    Kısa vadeli borçlanma fonları? Osmanlı veya İstanbul fonları gayet iyi getiriyor. Normal zamanda da PPFlerden bir tık yukardalar sanki.
    Oyak Birinci Borçlanma Araçları Fonu ile Azimut Kira (Sukuk) bilmem nesi de diğer favorilerim.

Fiba Kiraz Hesap veya Alternatifbank Vov Hesap gibi günlük hoşgeldin faizine de yatırabilirsiniz. İlki %20, ikincisi %20.50 veriyor. Ama aksam faize alırken belli bir kısmı hesabınızda bırakıyorlar o yüzden bu oranlar biraz aldatıcı oluyor.

Sayfa 152/1002 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •