Sayfa 152/567 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon
Arama sonucu : 4530 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Borsa İstanbul yüzde 3'ün elinde..

KİM BU %3?

2.6 milyonun içine de girememişim...

https://www.odatv4.com/guncel/borsa-...-elinde-251044

2. 14:51 de bir haber düşmüş, şimdi gördüm. Çeviri yanlış çeviriyor.

Russian steel slap may be sanctioned. The European Commission is investigating the possibility after lobbying from Eurofer.

Meali : Rus steel levhasına yaptırım uygulanabilir. Avrupa komisyonu, Eurofer'den lobi yaptıktan sonra olasılığı araştırıyor.

Burada cevide SLAP LEVHA olarak cevirmiş. SLAP bildiğimiz levha sac değil, tersine dikdörtgen bir kütük ürün, boyu 7-8 veya 10 metre, kalınlık 10-15 cm, genişlik 40-60 cm. Slap ilk döküm ürünüdür, yassı metal öncesi. Önemli bir haber.

3.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    14:51 de bir haber düşmüş, şimdi gördüm. Çeviri yanlış çeviriyor.

Russian steel slap may be sanctioned. The European Commission is investigating the possibility after lobbying from Eurofer.

Meali : Rus steel levhasına yaptırım uygulanabilir. Avrupa komisyonu, Eurofer'den lobi yaptıktan sonra olasılığı araştırıyor.

Burada cevide SLAP LEVHA olarak cevirmiş. SLAP bildiğimiz levha sac değil, tersine dikdörtgen bir kütük ürün, boyu 7-8 veya 10 metre, kalınlık 10-15 cm, genişlik 40-60 cm. Slap ilk döküm ürünüdür, yassı metal öncesi. Önemli bir haber.
    Savaşın ilk günlerinde, AB'li tedarikçilerin Türk yetkililere bu ürün Rus GAzı ile mi satılıyor diye sordukları haberleri dolanıyordu. Ürünü Rus gazı ile üretiyorsan almayacak Sonra NEreden nereye geldik...

Şirketlerimiz lehine şu Rus piyasası umarım yola sokulur...

4. Ereğlide işbank sistemi sabah bir ara 27 sonra 27 sildi 28 derken 29 gösterdi, ikinci hareket ile 30,90 dedi, tabi zaman geciyor formasyon değişiyor, derken şimdi 31,40 yazmış.

5.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    14:51 de bir haber düşmüş, şimdi gördüm. Çeviri yanlış çeviriyor.

başka biriside şöyle yazmış,

Türkiye Rusya dan mal alacaktı, olası yaptırımlar ve bankacılık tehditleri bunu değiştirebilir.

İşde biz bunu 20 gün önce gördük, 20 gün önce banka ve yaptırım gibi konular yüzünden mal alamadık. Diğeri de alamayacak, en sonda kimse alamayacak.

Eyt çıktığında , Ereğli temettüleri tatmin ettiğinde (2023 mart temettü 6 tl net) kötü zihniyetlilere , egoistlere diyeceğim al atını s.kem tımarını , patron şirketlerinin en boktan tarafı şu esas faaliyetleri ile ilgili işler hiç dokunmuyor . Ancak ne zaman kendisi ve ailesi için bir şeyleri görgüsüzce talep ediyor o zaman çokcana hayır dualar ediyorum. Sırf bu sebep ile gençler biriktirin insan belli bir yaştan sonra bu tür haksızlıkları , saygısızlıkları görüp ihtiyacı olduğu için orada bulunuyor olması gerçekten yıpratıyor. Çalışma hayatına yeni başlayan gençler okuyun , araştırın , sorgulayın , prensiple başlayın biriktirin , bileşik getirinin nimetlerinden (tememettülerden) yararlanın ,
    nacizane tavsiyemdir. Her ne kadar eytye çok bel bağlamasam da tutamadım kendimi ortaklar kusurum oldu ise bağışlayınız.

Sayfa 152/567 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •